Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Páromat érdekli a csillagászat...

Páromat érdekli a csillagászat (amatőr szinten). Ezzel kapcsolatban szeretnék neki venni könyvet, előadásra jegyet, bármit, amit érdemes egy 28 éves embernek olvasnia/látnia/hallania. Vannak ötleteitek? (még 1 hónap a névnapjáig)

Figyelt kérdés

Neten nem túl sok dolgot találtam,talán 1-2 Hawking könyvet.Viszont engem ez a téma nem nagyon érdekel,azaz inkább bele sem merültem sosem,így nem nagyon tudok dönteni,mi legyen az ajándék.Viszont ennek örülne sztem:)

Így hasonló érdeklődésű emberektől kérnék tanácsot,mit válasszak,hátha ti tudtok többet/jobbat :)


2011. jún. 8. 20:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hawking, Penrose könyveit ajánlom, illetve nekem nagyon tetszik Timothy Ferris: Mai kozmológiai elméletek című könyve, menj be egy nagy könyváruházba, és nézelődj a témában, nagyon jó könyvek vannak. Planetáriumi előadásra is vehetsz neki jegyet, ha nem látta még.
2011. jún. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
húú van egy nagyon jó video, kb 5 perc, de megkeresem, az a lényeg, hogy az ismert bolygók és csillagok egymás mellé vannak rakva és, hogy milyen nagyok a különbségek.
2011. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A világegyetem atlasza, Sir Patrick Moore-tól, az egy nagyon elterjedt, ésrdekes csillagésztémájú könyv, és RENGETEGSOKMINDEN van benne, azok pedig részletesen. Ez az a 300 oldalas nagyméretű fajta könyv, ahol a távcsövekről fajtájukról, kitalálásukról, az űrutazás kezdeti ötleteiről a modern módszerektig, de természetesen részletezi a bolygókat, a Holdat, Szóval EGYSZERŰEN MINDEN benne van. Én tavaly születésnapomra kaptam és egyszerűen szenzációs! Azt nem tudom megmondani, hogy pontosan hol kapsz, de szerintem nem kell nagyon sokáig keresni :)
2011. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább egy távcsövet vegyél neki, mondjuk egy Meade LX200 at vegyél neki,


[link]


vagy ha erre nem futja akkor egy "faházat" amit kerti obszervatóriummá avathat.


Könyveket a könyvtárból is ki lehet venni, és azokat nappal kell bújni.

2011. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=uKiT06urRpk

igaz csak érdekesség gyanánt, de nagyon jó :)

2011. jún. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
az a videós neméppen témábavágó, de azt 13 évesen a suliban mutatták nekünk
2011. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok. Én nagyon szeretek éjszaka olvasni, és egy könyvtárból kivett könyv nem az igazi... ami tetszik, szeretem ha meg is van, mert bármikor elővehetem, és a gyerekemnek is meglesz majd... könyvtárból azokat veszem ki, ami nem érdkeel annyira, de épp kell egy vizsgához, vagy bármihez.
2011. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
hát figyelj, nekem tetszik, és attól még megtudja mutatni a férjének, lehet nem olyan, mint egy 600 oldalas könyv, de érdekes, és jól meg van csinálva. Elnézést, hogy csak ennyit tudtam hozzáadni a dologhoz. :D
2011. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat(is!) :)

Távcsöve van,nem tudom a típusát :) Így ez tabu.Könyve érdeklik,előadás pedig Bp és Miskolc között és környékén lenne aktuális.

Könyvekből,elsőre melyiket?Néhány mondatban,miről van benne szó?

2011. jún. 8. 20:38
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, mennyire érdeklik az elméletek, kozmológia, vagy tényleg csak a csillagászat?
2011. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!