Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik voltak azok a dolgok/szoká...

Mik voltak azok a dolgok/szokások a családotokban, amiket gyerekként teljesen normálisnak éreztél, de felnőttként rádöbbentél, hogy valójában csak nagyon szegények voltatok, és ezért történtek?

Figyelt kérdés
Felnőttként hogy viszonyulsz ezekhez?
2021. aug. 17. 20:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Anyagi értelemben érted, vagy hogy ?
2021. aug. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
91%
Nem mentünk el nyaralni. Nekem ez totálisan normálisnak tünt, de rájöttem hogy csak azért nem mentünk mert nem tehettük meg, vagy hogy mindig kicsi medencénk volt, mindig az olcsó dolgokat vettük meg, nem mentünk el sütizni, nem voltak szép ruháim stb stb
2021. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Főleg anyagi értelemben gondoltam, de ha átvitt értelemben van példád, az is érdekel.
2021. aug. 17. 20:45
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Iskolakezdeskor magamnak vásároltam, és imádtam azon versenyezni, hogy hogy sikerül minél olcsóbbra kijönni. A rekordot 7.ben értem el, 2790 forintból kezdtem a tanévet. Anyám mindig nyavajgott, hogy nincs pénz, drágák a füzetek, de engem ez nem bántott, tényleg versenynek fogtam fel.
2021. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem mentünk nyaralni

Anyámmal aludtam, mert nem volt külön szobám

Először én fürödtem le, majd a fürdő vizemben anyám

Nem volt szülinapi tortám

Általában kekszes pudingos sütit csináltunk ha sütiztünk

Az előző évi füzeteimet használtam ha nem teltek be

Kínais vagy piacos cuccokban jártam, de azokat is ritkán vettünk. Vokt hogy csak 2 farmerom volt amiket váltogattam..

Stb

2021. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Felnőttként meg úgy viszonyulok ezekhez hogy soha nem lesz gyerekem. A pénzem magamra költöm. Nem akarok ilyen nyomorban élni.
2021. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

5.

Ismerős. :)

Még annyi,hogy anya sosem kért ha kaptunk édességet. Mondta,nem szereti. De már tudom,hogy azért,hogy nekünk több jusson. <3

2021. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

7#

Aaaa de adlak, egyetértek nagyon.:D

2021. aug. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Katona Dius ***** válasza:
91%

Nem voltak kirándulások, vagy ha voltak, "olcsó verziósak". Szülinapra, karácsonyra, névnapra mindig kínais vagy piacos ruhát kaptunk, azon kívül nem volt ruha véve, csak ha nagyon nagyon muszáj volt. Mikor bejöttek a hidegek, át kellett költöznöm az öcséim szobájába, hogy annyival kevesebb helyen fűtsünk (lány vagyok). A kutya mindig csak a maradékot kapta, ami akkor teljesen természetes volt, de most, felnőtt fejjel, saját cicával/kutyával ez nem tűnik túl felelős állattartásnak. Bármi bajunk volt, megpróbáltuk háza praktikákkal gyógyítani, mert a gyógyszer drááága.

Ha nasizni akartunk, csináltunk otthon óccsó sütit, a bolti édesség felesleges luxuscikknek számított.

2021. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Hogy a szüleim gyakran mást ettek vagy nem ettek velem, hogy azt ehessek, amit szeretnék. Valamire mindig fogták, épp nem érnek rá, nem éhesek, nem szeretik, az olcsóbb ételre azt mondták, hogy azt jobban szeretik...


De az is ilyen volt, hogy boltról boltra jártunk, hogy mindenből a legolcsóbbat vegyük. Anyukám meg az akkori barátnőm anyukája sportot űzött ebből

2021. aug. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!