Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik voltak azok a dolgok/szoká...

Mik voltak azok a dolgok/szokások a családotokban, amiket gyerekként teljesen normálisnak éreztél, de felnőttként rádöbbentél, hogy valójában csak nagyon szegények voltatok, és ezért történtek?

Figyelt kérdés
Felnőttként hogy viszonyulsz ezekhez?
2021. aug. 17. 20:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%
Hát ruhám nekem most is csak egy van itthonra egy meg kimenős.
2021. aug. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
96%

Mindig használt ruhákba jártam. Talán 3x kaptam új ruhát 13-14 éves koromig. Mindig amikor ki kopott pl. a nadrágom térdénél az anyag, akkor foltot rakott rá anyám. Volt, hogy ki is nevettek az oviban ezért.

Volt, hogy nem volt normális cipőm sem. Azokat is használtan kaptam nagyrészt.

1x mentünk nyaralni egész gyerekkoromban.

Akkor ezek nem bántottak, teljesen normál dolognak tűntek. Felnőttként már más... ha lesz gyerekem tuti nem így fogom. Szerencsére az én szakmám és jövedelmem elég jó szóval remélhetőleg nem lesz gond...

30f

2021. aug. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%
Mi sem nyaraltunk, nem mentünk sehová, kirándulni sem. Játék, ruha alig volt. Autó sem.
2021. aug. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%

Sok eddig leírt dolog ismerős, egy dolog jut eszembe, amit még nem olvastam.


Anyukám mindig mosolygó szendvicseket készített nekünk. Akkor nagyon szerettem őket, aranyosak voltak, és most is örömmel gondolok vissza rájuk, de már tudom, hogy azért volt a szendvicsnek csak a szeme sajtból és a szája zöldségből (vagy fordítva), mert többre nem futotta.

2021. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%
Azért milyen jó anyukák vannak. Kicsit összeszorul a torkom is. Az én anyukám is a semmiből is tudott adni valamit mindig. <3
2021. aug. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk se volt nyaralás sosem, még az osztállyal sem mehettem sosem. Karácsonyra se kaptunk semmit, se szüli se névnapra.Anyámmal aludtam egy ágyban, huu de utáltam. Minden nyári szünetet, végig mamáméknál töltöttünk, mint kiderült azért mert sokba voltunk a nyáron ha nem volt suli. Sosem felejtem el, gyerek voltam, karácsony, nekem az nap van a szülinapom, előtte névnapom.Megint falun mamámék, előtte fát diszitettünk, gondoltam a gyermeki kis szivemmel, agyammal hogy holnap a fa alatt lesznek az ajándékok. Annyira izgultam alig tudtam aludni. Másnap reggel kiugrottam az ágyból és rohantam a fához... De semmi nem volt alatta.Az benne a poén hogy mamámék jól éltek, a szüleimnek is boltja, vállalkozása volt, előtte rendőr volt apukám..
2021. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%

16os, ha ez vigasztal, ram es testveremre is elegge sajnaltak a penzt, pedig nagyszuleim vallalkozok, egesz csaladom jol allt, egy palotaban nottem fel, de ha valaki az utcan latott, azt is gondolhatta, hogy valami csavargo gyerek vagyok. Volt, hogy lyukas cipoben jartam sokaig, sokszor kicsi, fiu ruhakban.... Otthon meg 10esevel vettek a dragabbnal dragabb markas alkoholos italokat, szo szerint 10esevel.

Nekik ez volt az ertekrend.

2021. aug. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk ugyanúgy, mint a 16 és 17-esnél. Akkor még nem fogtam fel, de lett volna sokmindenre pénz, csak sajnálták rám... Bezzeg cigire volt pénz, de arra, hogy úszásra járjak, arra nem volt holott mindketten dolgoztak és apám mellette földeket is művelt. Ha kaptam valamit, tuti a legócskábbat. Ha valami kellett az iskolába, anyám csak puffogott, hogy már megint mennyibe kerülök nekik. Mondjuk senki nem kérdezett meg, hogy meg akarok-e születni... Bezzzeg az öcsém, na az a legszarabb bizonyítvány mellett is mindig mindent megkapott, finanszírozták volba a hobbijait is, amiből végül egy sincs neki, mert olyan lusta / bugyuta.
2021. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!