Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hivatalosan nappali tagozatos...

Hivatalosan nappali tagozatos tanuló 18 év felett megkaphatja-e a gyermektartási összeget hivatalosan ?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy anyukámmal folyamatos vita a gyermektartási összeg ami az én számlámra kerül 4 hónapja.

Mióta betöltöttem a 18.-ik életévem apukám úgy gondolta, hogy nekem utalja a gyermektartást, és azt teszek vele, amit szeretnék. (Félre teszem minden hónapban)

Anyukám tart el és gondd nélkül odaadnám neki, de átlagon felül élünk és ő eleve vissza utasította a pénzt, csak apukám erősödött.

A lényeg, hogy mostmár dacból sem szeretném neki adni, mert ez egy ajándék volt édesapámtól ami 15 ezer forint számomra havonta a 18.-ik születésnapom óta.



2021. aug. 25. 22:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Már az a durva, hogy apád csak 15 ezer gyerektartást fizet, te komolyan gondolod, hogy csak 30 ezer forintba kerülsz havonta"

Mármint erre reagáltam.

És még annyi, hogy én könyörögtem apukámnak, hogy ne utalja nekem ezt az összeget, hisz én is tudom, hogy ennél jóval többe kerülök havonta, de annyit veszekedtem mind a 2 féllel.. mondtam édesanyámnak, hogy én pedig minden hónapban akkor a 15 ezret átutalom neki, de akkor már az sem volt jó. Ezért kértem itt tanácsot, nem ragaszkodom ehhez az összeghez,de az egyik ezt állítja jogilag, a másik pedig mást.

Tényleg köszönöm a segítséget.

2021. aug. 26. 09:04
 12/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem igazán értem a problémát. Anyád visszautasította, ergo nem kell neki. Ezelőtt hova érkezett a pénz amúgy?
2021. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt nyilvánvalóan nem a pénz a lényeg. Anyád valószínűleg azért van kiakadva, mert úgy érzi, hogy te összefogtál ellene apáddal, vagy valami ilyesmi. Apád keveri a szart ezzel a variálással, anyád meg úgy érzi te partner vagy ebben.

Mond meg apádnak, hogy ne legyen s_ggfej, mert csak a te életedet nehezíti, nem anyáddal tol ki.

2021. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
56%

A GYEREK TARTÁSÁRA fizeti az apád a gyerektartás összegét.

A bíróság a következőkre tekintettel állapítja meg apád jövedelme alapján:

-arezsi rád eső része

-az iskoláztatásod ( tanszerek, könyvek, stb.)

- különóráid

-az étkezésed

-a ruházkodásod

-a mosó és tisztítószerek, tisztálkodó szerek rád eső része

- neked már kozmetikus és fodrász is

- sportolsz

-művelődsz (színház, múzeum, mozi, stb.)

-orvos, kezelés, gyógyszer ( mikor mi adódik)

-üdülés, nyaralás

Stb., stb.


Az összeg megállapításánál a bíró azt is figyelembe veszi, hogy a válás miatt a gyerek életszínvonala a válás előttihez képest nem romolhat.


Fentiek értelmében, amíg anyád tart el el, nem te kapod, hanem ő.

Ha te kapod, akkor tartsd el magad. Ugye, hogy nem menne?

Anyádnak igaza van, már csak elvi-erkölcsi okoból is.


Ha ő azt mondja, hogy amit apád ad, annyi zsebpénzt kapsz, az rendben.

De hogy apád anyád feje fölött dönt, és neked utalja, az nincs.

Hiába jómódú az anyukád, a kettőnek erkölcsileg nincs köze egymáshoz.

Ő tart el téged egyedül, te meg apáddal cinkoskodsz anyáddal szemben?

Mondd! Apád hol volt, amikor mosni, főzni kellett rád, vigasztalni, betegként orvoshoz vinni, ápolni? Tanult veled? Tudja, hogy milyen gondok gyötörtek, kik a barátaid?

Jófejkedik veled az anyádnak járó pénzből, ezzel ajar imponálni neked?

És te elárulod anyádat?!

Ezen gondolkodj, mert anyádnak ezért van igaza, és nem a pénzösszeg nagysága számít, hanem apád pofátlan jellemtelensége, és hogy ha te ezen nem változtataz, a te képlékeny jellemed.

2021. aug. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!