Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hivatalosan nappali tagozatos...

Hivatalosan nappali tagozatos tanuló 18 év felett megkaphatja-e a gyermektartási összeget hivatalosan ?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy anyukámmal folyamatos vita a gyermektartási összeg ami az én számlámra kerül 4 hónapja.

Mióta betöltöttem a 18.-ik életévem apukám úgy gondolta, hogy nekem utalja a gyermektartást, és azt teszek vele, amit szeretnék. (Félre teszem minden hónapban)

Anyukám tart el és gondd nélkül odaadnám neki, de átlagon felül élünk és ő eleve vissza utasította a pénzt, csak apukám erősödött.

A lényeg, hogy mostmár dacból sem szeretném neki adni, mert ez egy ajándék volt édesapámtól ami 15 ezer forint számomra havonta a 18.-ik születésnapom óta.



2021. aug. 25. 22:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Hivatalosan igen, hivatalosan megkaphatod az összeget hivatalosan.
2021. aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Akkor ne add neki oda.
2021. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

A gyerektartás anyádnak jár, mivel ő a jogosult rá, hisz ő tart el. Amennyiben egyedül élnél, akkor kérhetnél rokontartást a szüleidtől, amit természetesen te kapnál.

Jelenleg a havi 15 000 Ft zsebpénz az apádtól, ha anyukád bepöccen, eljárást indíthat ellene gyerektartás elmaradásáért.

2021. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

15 ezer :D

Bocs, de ez az osszeg viccnek is rossz. Apad se semmi, ha ennyit kepes utalni. Egyebkent igen, mehet a te szamladra.

2021. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Te kérdező nagyon el vagy tévedve. Már az a durva, hogy apád csak 15 ezer gyerektartást fizet, te komolyan gondolod, hogy csak 30 ezer forintba kerülsz havonta? A másik meg, hogy szerinted ez egy ajándék apádtól: hát nagyon nem. Bíróság kötelezte ennek az összegnek a fizetésére, semmi ajándék nincs benne.

Amúgy az egész problémát nem értem. Ha apád azt akarja, hogy a pénz anyádhoz kerüljön, akkor miért neked adja? Anyád azt mondja, maradjon nálad, te se akarod már odaadni neki, akkor megint mi a probléma?

2021. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Ki döntötte el, hogy ezután te kapod? Mindenkinem megfelel így?

A gyerektartás a gyerek költségeinek fedezésére szolgál, nem a te zsebpénzed. Nem egyértelmű, hogy miért vita ez anyukáddal, elkérné, de te nem adod oda? Apád meg nyugodtan adhat neked költő pénzt, de nem úgy, ahogy te gondolod. Ez a rád eső számlákra, étkezésre, ruházkodásra kellene, hogy menjen és nem gyűlnie a számládon. Lehet, hogy átlagon felüli színvonalon éltek, de így, hogy megtartod, apád semmivel sem száll bele ebbe és anyukádat terheli minden kiadásod. Szerintem ez nem fair. Az összeg nagyságát meg hagyjuk, nevetségesen kevés.

2021. aug. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Mehet a te számládra, de akkor anyád is mondhatja hogy költözz el és élj meg a 15 ezerből max ő is hozzá csap még ennyit ha már ennyire felnőtt vagy.
2021. aug. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

A gyermektartásdíj a gyermeket nevelő szülőnek jár, a gyerek költségeihez való hozzájárulásként.

Nagykorúként, amennyiben külön élsz, kérelmezheted, hogy neked érkezzen.

2021. aug. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Annyiban szeretnék válaszolni, hogy édesanyám a tárgyaláson elutasította a gyermektartást, de apukám erősködött, így a bíró "megkérte" anyát, hogy egy újabb tárgyalás elkerülése végett engedjen és az akkoriban legkevesebb gyerektartási összeget fogadja el. Édesapám kamionos, minimálbért kapta, ami akkoriban csak 80-90 ezer forint körül volt (nem emlékszem). Annak az x százaléka 15 ezer volt, és én sem értek azzal egyet, hogy csak ennyit küldött,de én már nem szeretném az ő csatáikat vívni.

Minden választ köszönök szépen!

2021. aug. 26. 08:57
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Hát ez nagyon nem úgy működik, hogy apu gondol egyet és akkor mostantól úgy van. Jól írták előttem, anyád, ha akar, simán pert indíthatna apád ellen.

Biztos meg lehetett volna ezt beszélni normálisan, nem csak anyád háta mögött szervezkedni.

2021. aug. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!