Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apum és anyum elítélik (inkább...

Apum és anyum elítélik (inkább gyűlölik) a melegeket, szerintük "baj van az agyukkal", de én is meleg vagyok. Most hogy mondjam el nekik? 19/f

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Jó messziről, levélben.
2010. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az agyukkal van baj, hanem a melegeket sértő szóval génhibáról van szó. NG csatornán volt film róla, mielőtt anyázni kezdene vki.

Ha nem akarsz már velük lakni, hanem a meleg pároddal, akkor e-mailben vagy levélben elmondhatod nekik.

2010. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Háát izé....így nem lesz könnyű.Nagyon sok szülő nem tudja elfogadni. Beszéld meg egy bizalmasoddal, hogyha gáz van pár napig tudj ott aludni, és akkor mondd el a szüleidnek. Jobbik esetben napokig emésztik vagy hetekig, rosszabb esetben jól fog jönni az ismerős....
2010. aug. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
esetleg várj a bejelentésel abol baj nem lehet és idővel el fogagyák a masik nem érzelmét és vonzodását
2010. aug. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem irigyellek... De amúgy tényleg úgy gondolod, hogy a szüleidnek tudni kell róla? Ha egyszer ilyenek, kíméld meg őket is, magadat is attól, hogy ezt megtudják.

Egyszer nyilván elköltözöl tőlük, és élheted nyugodtan az életedet, nekik meg semmi közük hozzá.

2010. aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Szia


Szerintem ha még velük élsz és egyáltalán sokszor találkoztok akkor ne mondd el.


Emlékszem pár éve mennyire el akartam nekik mondani én is. Annyira vágytam rá, hogy ne kelljen többé hazugságban élnem és hogy támogassanak stb. Már pont el akartam mondani (annak ellenére, hogy az én szüleim sincsenek oda a melegekért, apám véleményéről meg ne is beszéljünk...) de akkor volt egy nagyobb veszekedés, ami ráébresztett, hogy jobban járok ha nem mondom el.


Szerintem vannak olyan szülők, akiknek nem kell az ilyesmit elmondani.

Gondold át, mi történne ha elmondanád. Ha nem melegbarátok, akkor valószínűleg rosszabb lenne a helyzeted, mint most.

Ez az érzés valószínűleg el fog múlni, nálam legalábbis így történt. Pedig emlékszem hosszú ideig ez volt a legfontosabb és folyton arra gondoltam, hogy mondjam el.

Most már örülök, hogy nem mondtam el.

Különben sokáig azt hittem sejtik, de már magam sem tudom. :) Jelenleg azt gondolom egyáltalán nem.

2010. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer nyilván elköltözöl tőlük, és élheted nyugodtan az életedet, nekik meg semmi közük hozzá."


hát azért szerintem feltűnne nekik, hogy x év után sincs feleség, gyerek, de még csak egy lány se, akit bemutatnál nekik...

nagyon nehéz helyzetben vagy, de szerintem az nem megoldás, hogy eltitkolod előlük.

nem azt mondom, hogy most állj eléjük és mondd meg, de egyszer meg kell mondanod.

úgy gondolod, hogy bántanának, ha kiderülne a dolog? kitagadnának? lehet, hogy mérgesek lesznek, de idővel biztos megbékélnek.

2010. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig sokan vannak, akik nem értik meg, hogy ez egy genetikai dolog. Sajnálom, hogy a szüleid ennyire nem toleránsak másokkal szemben. Én sem tapsikolok örömömben, mikor melegfelvonulás van, az nekem hivalkodó, és a magyar mentalitást nézve szinte provokáló. Nem tartunk még ott, hogy mindenki elfogadja a másságot. Tudom, a felvonulásnak is az lenne a célja, hogy elfogadtasság magukat, de nem tartom jó megoldásnak, itt még 1-2 generációnak fel kell nőni ahhoz, hogy változzon a melegek megítélése. Tessék tudomásul venni, hogy épp olyan emberek, mint bárki más, értékesek, sőt érzékenyebbek. Az én unokatesóm is meleg, évek óta sejtette a rokonság, de nyíltan csak velem beszélt róla. A szülei is tudják, de hallgatnak, mintha szégyellnék, és ez a szomorú. Én örülök, hogy komoly társra, párra lelt, több mint 5 éves a kapcsolata, boldog, kiegyensúlyozott emberke.

Neked baromi rossz lehet. Egyik ok, hogy sokkal nehezebb a párkeresés, az igazi megtalálása, mint a heteróknál. A másik a szüleid előtt való kényszerű titkolózás.

Az unokatesóm úgy vezette rá a szüleit, hogy mint havert mutatta be a szüleinek, akivel közösen béreltek lakást. Aztán a haverság mély barátság lett, mondván egy lakásban laknak, nem ellenségeskednek. A költségek megoszlanak, viszont olyan állása van mindkettőnek, ami a másik városhoz köti őket. Évek teltek el, mire a szülőknek feltűnt, hogy még lány nem volt a fiuk életében. A köznyezetükben tabu témának számít a mai napig. Próbálj te is hasonlóan új életet kezdeni, ha van párod. Aztán idővel rájönnek a szüleid, és akkor vagy elfogadják a tényeket, mert mégis a gyerekük vagy, rossz esetben látni sem akarnak. Ez fordul elő a legritkábban. A szülői szeretet erősebb az előítéletnél.

2010. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az a bizonyos Coming out-probléma.

Nálam ilyen probléma nem volt, mivel eddigi életemben szüleim nem voltak túl gondoskodók, így legtöbbször egyedül oldottam meg a problémáimat, nem is nagyon voltak rám kíváncsiak. Szóval erős érzelmi kötődés nem alakult ki, hogy most nekem ezt el kellene mondanom.


Ha ennyire homofóbok, akkor inkább ne mondj semmit. Ha meg tudsz állni a saját lábadon, akkor már elmondhatod. Miért fontos, hogy a saját lábadon megállj? Mert egy elhibázott előbújás, s az utcán találhatod magad. Láttam, hallottam ilyet.


22/F

2010. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

17:13 vagyok


Én sajnos olyat is tudok, hogy valakit karácsonykor raktak ki a szülei... :( És hónapok múlva sem fogadták vissza!


Különben én is épp 19 voltam, amikor el akartam mondani.

Most 21 vagyok de örülök, hogy nem így tettem.

Még bőven ráérek elmondani, csak magamnak ártottam volna...


Véleményem szerint az ilyen "problémás" szülőknek jobb nem elmondani, mert sok esetben a gyerek szenvedi meg. Nem, hogy lemenne rólad egy nagy teher, hanem tennének rád egy másikat. Hallgathatnád éjjel-nappal a sok szitkozódást, ha nem tagadnak ki vagy nem fogadják meg, hogy nem állnak többé szóba veled.


Tedd fel magadnak a kérdést miért szeretnéd elmondani? Mit vársz tőlük, szerinted mivel lesz jobb, ha tudni fogják?

2010. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!