Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetésre vigyünk külön...

Temetésre vigyünk külön virágot vagy elég a nagy koszorú amit a temetkezési vállalkozótól rendeltünk a család (én+édesanyám) számára?

Figyelt kérdés
Urnás temetés lesz. Édesapám az elhunyt.
2021. szept. 28. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

A legközelebbi család általában koszorúval készül.

Urnás temetésnél általában azt szokták kérni a többiektől, hogy csak 1-1 szál virágot vigyenek, mert nincs hova tenni. De a család koszorút szokott csináltatni.

2021. szept. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
89%
Ahogy egyes írja, általában külön koszorú szokott lenni.
2021. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Mivel ti vagytok a legközelebbi hozzátartozók, úgy csináljátok, ahogy nektek tetszik. Urnás temetésnél ajánlott a virágok, koszorúk minimalizálása.

Részvétem.

2021. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Apum temetésén fő helyen állt a nagy koszorú, nem vittünk külön virágot.
2021. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Egy nagy koszorút csináltattunk nagymamám temetésére anyuval és a nővéremmel. Urnás temetés volt, de nem urnafalba, hanem sírba. A közvetlen rokonok -mi is- egy-egy szál virágot dobtunk még a sírba. A gyászolóktól azt kértük, hogy amit virágra szánták utalják egy meghatározott számlára, ill. Egy adomány dobozt is csináltunk külön, és mi fizettük be az abban elhelyezett pénzt.
2021. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Őszinte részvétem.

Ha a család nevében lesz koszorú, akkor nem kell külön virág.

2021. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell külön, de ez most olyan dolog, hogy szerintem ugymond mindenkinek saját döntése, hogy miként intézik.
2021. szept. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 28. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!