Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van a keresztelőnek...

Mi értelme van a keresztelőnek, ha a szülők nem vallásosak, és nem is házasodtak össze templomban?

Figyelt kérdés
Van valaki közületek, vagy ismerőseitek közül, aki így tett? Megkereszteltette a gyereket, de ők maguk nem hívők, és templomi esküvő sem volt.
2010. szept. 1. 23:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Van, ahol kimondottan a nagyszülők kedvéért keresztelik meg az unokákat.
2010. szept. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
erre nem is gondoltam...
2010. szept. 2. 00:02
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Engem és a tesómat is a nagymamáim miatt kereszteltek meg 8 évesen. Apám később úgy mondta: ők megadták a lehetőséget nekünk, hogy megismerjük a vallást, aztán majd eldöntjük, akarjuk-e gyakorolni.


Végül is szerintem nincs ebben semmi rossz, nem árt az, ha megismeri a gyerek a vallást. Mert gondolom, akarják járatni később hittanra, ha babakorában megkeresztelték. Mert egyébként tényleg nincs különösebb értelme.


Ja, és azóta apámból is templomjáró lett. :)

2010. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

hittanra anélkül is lehet járatni.

bár gondolom nem akarnak kellemetlenséget a gyereknek, nehogy kinézzék a többiek.

2010. szept. 2. 00:12
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

azért az szar lenne, ha valakit azért néznének le, mert nincs megkeresztelve.


emiatt én nem keresztelném, meg, hanem nem járatnám olyan közösségbe, ahol emiatt megvetik.


nem azt mondom, hogy ne legyen megkeresztelve, hanem csak azt, hogy ne azért, hogy ne nézzék ki.

2010. szept. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Nálunk senki sem gyakorolja a vallást, én meg vagyok keresztelve, a testvérem nem, azt nem tudom a szüleim házasodtak-e templomban, én utoljára fellépés miatt voltam ott, soha nem jártam rendszeresen és tényleg én sem gyakoroltam, pedig hivatalosan evangélikus vagyok.
2010. szept. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Engem is megkereszteltek, pedig nem vagyunk hívők meg minden. Neked fáj, vagy mi? Irigyled tőlünk?
2010. szept. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem semmi értelme annak, hogy ateista szülők megkereszteltessék a gyerekeiket... MINEK?!


És egyáltalán : honnan tudják, hogy milyen vallásra kereszteltetik a gyerekeiket, hiszen felnőtt korában majd a saját választása szerint akármelyik vallást választhatja magának!


Én azt is hülyeségnek tartom, hogy a nagyszülők kérésére kereszteljék meg a gyerekeket... Hogyan szólhatnak ilyenbe bele a nagyszülők?!

2010. szept. 2. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi múltkor beszéltöük a párommal, hogyha lesz gyerekünk nem fogjuk megkeresztelteteni.


És nem azért, mert ellene vagyunk bármiféle vallásnak, hanem megvárjuk, míg a gyerek képes lesz felfogni, hogy ez mit jelent, fontos-e neki, és melyik egyházhoz húz a szíve.


Bár én meg vagyok keesztelve (a mama kedvéért!), semmi értelmét nem látom, ugyanis egyáltalán nem vagyok hívő ember.

2010. szept. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A keresztelő nem a szülőkről szól, hanem a gyerekről.


(Engem is a nagymamám vitt, és nagyon hálás vagyok neki.)

2010. szept. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!