Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is ennyire nem segítene...

Másnak is ennyire nem segítenek terhesség alatt a rokonai?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk.

Amikor kiderült, mindenki a családból azonnal mondta, hogy bármi kell, azonnal szóljunk.

A gyakorlatban meg…

Anyukám, apósom meghalt, apukám messze él, anyósom, mamám, húgom meg nagynéném van elérhető távolságban.


Nagymamámtól egyszer kértem, hogy főzzön nekem egy jó húslevest, mert nagyon kívántam, én pedig nem tudok olyan jót, mint ő. Annyi volt a reakció, hogy ha 35 évesen nem tudok húslevest, minek nekem gyerek. Ok.


Anyósomtól kértem volna, hogy táppénzes papírt hozzon el a háziorvostól, pont egy vizsgálatra kellett mennem akkor, amikorra időpontot adott. Nem, mert vírus van. Jó, megoldottuk máshogy.

Kértem, hogy segítsen kivasalni a babaruhákat (addigra én sajna fekvésre voltam ítélve). De azt se, mert ő nem bír annyit. Friss nyugdíjas, nordic walking órákra tud menni. Nem baj, férjem megcsinálta, úgy ahogy, tiszták, rendben vannak a ruhák.

Nagynénémtől kértem volna, hogy vigyen fel egy vizsgálatra Pestre, a mi kocsinkkal persze. Munkanélküli éppen. Nem ért rá, mert elkíséri pont aznap a fasziját valami videki munkára. Tesóm nem szeret Pesten vezetni.

Megoldottuk ezt is, férjem vett ki szabadságot aznapra, csak ugye próbálnánk a szabadságával spórolni, mert a vírus miatt sokat ki kellett vennie kényszerűen.


Nagyon elkeserit ez a hozzáállás mindenki részéről.

A lakás nagytakarításánál már nem is próbálkoztam senkinél, férjem meg a takarítónő a munkahelyemről, aki pénzért eljött, ketten megcsinálták.


Másnak több segítsége volt?

Vagy a mai világban ez a normális?



2021. nov. 5. 12:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/177 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem normális (főleg ugy, hogy beígérték) de hát ez van. Ne építs senkire, csakis magatokra. Majd a gyerekedet sagíted és talán onnantól majd velük elindul ez a lánc.
2021. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/177 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nekem nem segített senki, a férjemmel ketten oldottuk meg. Ehhez kell hozzászoknod, mert ti ketten vállaltátok a gyereket, nem más, így máson nem kérheted számon, hogy segít ingyen vagy nem. Annyi, hogy most megtanultad, hogy semmit nem érnek az üres szavak, nem kell az ígérgetésnek hitelt adni. Ez nem túl jó, de ez van.
2021. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/177 anonim ***** válasza:
16%

Ez a normalis. Nem nekik szulod sot..nem a ferjednek aktol van ez a gyerek: hanem magadnak. Es neked kell megoldani + jo esetbe termeszetesen a ferjnek.


Ez ilyen.


En 10 evvel vagyok nalad fiatalabb. Jo h nem 45 evesen szulod meg.. epp jo a 35. Meg fel tudod nevelni. Mire 20 lesz 55 leszel !! Szoval eppen jo. Ugyhogy ne tamadj ram. Akkor se 25 vagy mint en!!


En 30 korul tervezem!!


Es nem..nem korulottetek forog a nagyvilag. Elvarni: SEMMIT se varhattok el a ferjeddel. Csak egymas azaz kettotok segitseget. Ti vagytok a szulei! Ti vallaltatok! Es mivel en is igy nezek a jovore. Nem koppanok.

2021. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/177 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj, de ezek olyan dolgok, amiben egy felnőtt embernek nem kell segítség.
2021. nov. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/177 anonim ***** válasza:
73%
Nekem semmit nem segitettek, de nem is kértem meg őket erre. A babaruhákat minek vasalni?
2021. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/177 A kérdező kommentje:
Nyitott méhszájjal fekszek. Vasalni meg takarítani fekve elég érdekes. Amíg nem ez volt a helyzet, addig nem kertem semmit. Kivéve a húsleves főzést.
2021. nov. 5. 12:16
 7/177 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen normális.

Nálunk is volt kismama a családban, unokahugom, nővérem. Egyikük se kért meg senkit vasalni, meg csipcsup táppénzes papírokat elhozni. Nagyanyáddal főzetni húslevest, ettől konkrétan a szavam is elakadt.

Ideje felnőni. A gyerekkel kettőtöknek kell boldogulni a férjeddel. Lehet segítséget kérni, de nem elvárni, és puffogni, ha nem csicskáznak neked, mert terhes vagy.

2021. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/177 anonim ***** válasza:
23%
Céges takarítónő megy takarítani a lakást? Ejha.
2021. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/177 A kérdező kommentje:

Megvettem a komplett kelemgyét, gondolom nem úgy kellene ráadni, hogy nincs kimosva.

Mosás, utána pedig vasalás, az is fertőtlenít.

2021. nov. 5. 12:18
 10/177 anonim ***** válasza:
55%

Akkor mi lesz veled, ha megszületik a gyermeked, ha már most mindenkit ugráltatnál?

Csakis magadra és a férjedre számithatsz, ennyi!


Megigérték,hogy segitenek, de mégsem tették, most ez legalább idõben kiderült.

2021. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!