Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha úgy érzem...

Mit tegyek ha úgy érzem elrontottam az életem?

Figyelt kérdés

Azt még most kijelentem hogy tisztában vagyok vele hogy nem így kellett volna tennem és így jártam ha ennyire ostoba voltam. De érdekelne ki hogy reagálna különböző dolgokra.


Igazából a szüleimtől elvettek kicsiként és nevelőszülőknél nőttem fel. Időközben 19 évesen össze jöttem egy fiúval. Akivel meg ma is együtt vagyok. Vagyis.. mar a férjem. Mivel q nevelőszüleimtől elkellett költöznöm így a párom mondta költözzek oda hozzájuk. Az ő szüleihez. Úgy tettem. Akkor még jó volt a kapcsolat velük. De időközben megromlott valami. Nem rég megszületett az első gyerekünk. És olyan szinten megváltoztak mindannyian hogy hihetetlen. Az anyja nem mondja ki de a célzásokból adódóan tudom hogy gyűlöl és utal pedig nem tettem ellene semmi rosszat sem. Az apja kb ugyanez. A férjem még ezt nem látja "jajj hát csak beképzeled " és fáj hogy mikor mondom menjünk el albérletbe vagy az a reakció hogy kell a pénz a felújítandó házunkra vagy hogy mivel mindenki haragszik rám ezért valoszinu velem van a gond. Pedig igyekszem úgy viselkedni hogy megfeleljek de anyós beképzel dolgokat. Van amikor olyat rám kiabál ami nem is valós. Pl volt valami amiért leszidott pedig nem is én csináltam, és mikor mondtam neki hogy nem én voltam akkor elkezd ordibálni hogy mit sértődök meg minden sz.ron . De amúgy normális hangnemben közöltem vele. Tényleg úgy érzem egy kanál vízben megtudna folytatni de mikor mondom hogy elmegyünk innen albérletbe akkor meg nem érti hogy miért.. és hogy én csak menekülök. Szerinte tiszteletlen vagyok még kioktatom őt. Pedig sosem.tettem. volt rá példa hogy elmondtam hogy én mit hogy szoktam vagy a gyerekemet hogy altatom stb akkor én őt kioktatom. És igen volt egy kicsit durva beszólásom. Mikor nyaggatott a keresztelő miatt, nem tudjuk mikor lesz de 0-24ben ezt kellett tőle hallgatni és megválaszoltam neki hogy mi azt majd tudjuk mikor lesz megkeresztelve a gyerek. Ennyi. Több "bunkó " megjegyzésem nem.volt hogy ő szívből utaljon . Maximum úgy hogy oda képzeli. Mert olyanokat lát és gondol ami nem valós. Többször megalázott csaladtagok előtt és én erre most jöttem rá hogy életem végéig ezt kellesz hallgatnom hisz itt nem messze vettünk tőle házat... de már nincs mit tenni. Félek ha itt hagynám őket akkor elvennék tőlem a gyerekem mivel kicsit tulon túl is szeretik. szeressék de néha túlzásba esnek.. tudnék sorolni dolgokat de ez most lényegtelen. A párom egyszer mellettem van egyszer ellenem és nem tudom hova tenni ezt. Ha 6 év alatt nem sikerült megszerettetnem magam velük akkor már ezek után sem fognak szeretni. És belegondolva hogy életem végéig ez az élet vár rám... szörnyű:( én ezt nem akarom...


2022. jan. 1. 11:31
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
34%
Menj pszichologushoz es ügyvedhez.
2022. jan. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
75%
Elsősorban pszichológushoz menj. A gyerekkori szeretet hiány miatt nem alakult ki benned egészséges éntudat és magabiztosság, bizonytalan vagy és támadással védekezel vélt bántásokkal szemben.
2022. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Támadással védekezek? Ezt miből gondolod ?
2022. jan. 1. 11:54
 4/46 anonim ***** válasza:
83%

Elõzõek miért is kellene a kérdezõnek pszichológushoz mennie?Aki tür és kiszolgáltatott az menjen pszichológushoz?Lehet az anyósnak lenne rá szüksége, kihasználják a kérdezõ helyzetét,mivel nincs senkije.A férje is maga sem tudja,hogy mikor kellene megvédenie a kérdezõt.

Addig menekülj,amig fiatal vagy, remélem van munkád és el tudod tartani a gyermeket,hiszen valóban meg fogsz betegedni, mivel csak azt hallod,hogy te képzelõdsz.A gyereket nem vehetik el tõled,ha tudsz róla gondoskodni.

2022. jan. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
78%
Első vagyok hogy legyen önvedelmi mechanizmusa önismerete. Felismerje miert bantjak..
2022. jan. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Jelenleg gyeden vagyok. Munkahelyem itt a közelben. Esetleg még testveremhez tudnék menni. O mondta is bármikor mehetek. De a férjem sem akarom magára hagyni... pedig fáj hogy nincs mellettem
2022. jan. 1. 12:02
 7/46 anonim ***** válasza:
81%
Leckéztesd meg õket és menj a testvéredhez ha teheted.Ne sajnáld a férjedet,hiszen õ sem érez veled együtt, de lehet azért mert ott laktok és õ is 2 tüz között van.
2022. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
90%

"miért is kellene a kérdezõnek pszichológushoz mennie?Aki tür és kiszolgáltatott az menjen pszichológushoz?Lehet az anyósnak lenne rá szüksége"

Az menjen pszichológushoz, aki nem érzi jól magát a bőrében, és úgy érzi, egyedül nem tud javítani a helyzetén, segítségre, tanácsra van szüksége. Tehát jelen esetben a kérdezőnek lenne érdemes, igen.


Kérdező, a férjeddel kellene tudnod megbeszélni az egészet. Úgy, ahogy itt velünk próbálod, vele is próbáld. Ne csak egyszer, hanem sokszor beszéljétek át az egészet. Ha ti ketten szeretitek egymást, akkor a rokonokkal meg tudtok birkózni.

2022. jan. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem te semmit nem rontottál el. A férjednek érzékelnie kéne, hogy téged bántanak és egyrészt meg kellene védenie ellenük, másrészt ja, el kéne költözni onnan.

De lehet, hogy idővel megszoknak a szülei.

Nem volt bunkó a beszólásod sem, max. visszavágás. A férjed nem vált le még anyuciról, a szülei meg téged is egy kéretlen gyerekükként próbálnak kezelni.

Ettől függetlenül, az, hogy téged örökbe adtak, ez lehet, hogy számodra trauma volt, amit nem tudtál feldolgozni. Ezzel érdemes lenne foglalkoznod, pl. emdr terápiával, ezek gyorsak.

2022. jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy nem tartják tiszteletben, hogy te vagy a gyereked anyja simán kimerülhető lett volna, ha megvárjátok a felújítást, és azután szülsz. Főleg, hogy nem szeretnek. Ha eddig nem volt baj annyira, akkor valami azért csak változott. Én pl utólag visszanézve is máshogy viselkedtem terhesen és szülés után is. Lehet, hogy neked sem tűnik fel, hogy másmilyen vagy és nekik nem tetszik. Ha tényleg mindenkinek baja van veled, akkor illene önvizsgálatot is tartani. Neken anyám és a párja ilyen, hogy nem bírják felfogni, hogy attól, hogy nekik én vagyok a "gyerek" a saját gyerekemet még én nevelem és ne erőszakoskodjanak, ne sértődjenek meg ha én nem úgy akarom ahogy ők mondják. Anyósod is ilyen típus lehet. Azt hiszi, hogy mivel ő már nevelt fel gyereket, megmondhatja. Nyilván nem, de ha az ő házába szülted, akkor nyeld le amíg nincs kész a saját és ne akard a pénzt elszórni albérletre.
2022. jan. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!