Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitkezdjek anyámmal aszthiszem...

Mitkezdjek anyámmal aszthiszem anorexiás (? )

Figyelt kérdés
sziasztok 14 lány vagyok..... étkezési zavaraim vannak(bulémia)..nem tudja senki de most az a probléma hogy szeritem anyukám anorexiás: pár hónapja bele kezdet fogyokurába elöször még normálisan diéta sport stb... 20kg lefyogyott vagy többet mindenki mondja neki jo sokat fogyot de még mindig fogyozik és issza azt a hülye teát( májva fogyokurás tea)(napi 2-3 szor) amit állitolag csak azért iszik mert anélkül nem tud wc-zni..már mindenkit nagyon idegesit annyit eszik mint egy 5hónapos gyeek..mitcsináljak....??? mondtam már neki hogy álljon le meg hogy már ify jó de még mindig diéta.. szénhidrátos és egyébb ilyen dolgokat nem eszik...elfog fogyni..:s kérlek segitsetek..!! elöre is köszi:)
2010. szept. 8. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvos!!!
2010. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
rángassam orvoshoz vagy mi??? nem fogadja el ha azt mondom hogy beteg vagy stb..amköszi a választ,,,
2010. szept. 8. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked is orvoshoz kellene menned, úgyhogy a legjobb lenne ha mielőbb karon fognátok egymást vagy ha van apukád ő ragadna meg titeket és irány oda ahol ebben tényleg tudnak segíteni.
2010. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Te a saját étkezési zavaroddal kezdesz valamit? De most komolyan kérdezem, mert nekem úgy tűnik, hogy te a saját problémádat félvállról veszed, miközben anyukádtól azt várnád, hogy kapja össze magát és tegyen valamit a probléma ellen.

Szerintem mondd el neki, hogy neked mi a gondod, hátha úgy belátja, hogy neki is problémája van, és mondd neki, hogy együtt menjetek el orvoshoz, hogy mindkettőtök problémája megoldódjon.

2010. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mutass neki példát az étkezésben, és itt nem a bulímiára gondolok. Olvass cikkeket az egészséges táplálkozásról és vedd rá, hogy kövessétek.


Ui: ha valaki rászokik a fogyókúrás (más néven hashajtó) teára, anélkül sajnos tényleg nem fog menni neki, mert tönkremennek a belei. Orvost igényel az összes problémátok.

2010. szept. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Mindkettőtök gyomra ki fog lyukadni, Neked a gyomorsav szét fogja marni a nyelőcsövedet, anyukádnak pedig a hormonrendszere fog teljesen felborulni.

Nem szégyen segítséget kérni, ha ilyen nagy baj van.

Az anorexisak nem veszik észre maguktól, hogy betegek, és csinosnak látják magukat még akkor is, amikor már csak bőr van a csontjukon.

Dokihoz, azonnal, MINDKETTEN!

2010. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kik vannak még a családban? Apukáddal együtt éltek? Nagyszülők? Nagynénik-nagybácsik? Anyukádnak vannak barátnői? Anyukád dolgozik? A fenti felsorolást azért tettem, hogy kihez tudnál fordulni? Ha normális, akkor akár még az osztályfőnöködhöz is, hogy beszéljen vele. Nincs rendben az életetek, ezek az étkezési zavarok csak következmények. Melyikötök kezdte? Mondd meg anyukádnak, hogy aggódsz érte, mert még sokáig szükséged van rá. Tényleg együtt el kéne menni egy pszichológushoz vagy pszichiáterhez, a háziorvos, akár a tied is hátha tud ajánlani, csak a magánpszichológus eszméletlenül drága. Kettőtök közül legalább te legyél józan és ne hánytasd magad, elég gond neked az anyukádat rendbe hozni, ne gyárts újabbat.
2010. szept. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!