Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Frappáns válasz a folyamatos...

Frappáns válasz a folyamatos "honnan van pénzed" kérdésekre? Vagy ezt családom belül ennyire ki kell tárgyalni?

Figyelt kérdés

A mostohatestvérem ezt firtatja folyamatosan.

Honnan van ez, miből van nekem arra pénzem, miből utazom, dolgozom-e stb. Posztolok valamit, rögtön jön az üzenet, hogy "de jól megy". Karácsonykor volt szó az idei terveimről, erre hogy hát ő nem érti, miből telik nekem ennyi utazásra (nem vele beszélgettem, csak közbeszólt, miután kihallgatózta magát).


Semmi illegális, vagy titkos munkám nincsen.

21 éves vagyok, most kezdtem az Msc-t. Ő is tudja, hogy a családom támogat anyagilag, vagy ha éppen a párommal utazom, akkor az én részemet is állja ő, éttermekben ő fizet stb. Ráadásul a lakásom is ki van adva, mióta a párommal összeköltöztünk, tehát abból is költhetnék éppenséggel (nem teszem, az abból bejövő összeghez nem nyúlok).


Ne arra gondoljatok, hogy naponta kétszer megkérdezi, de ha találkozunk, biztosan... Vagy ha bármilyen közösségi oldalra teszek valamit ki. Már mondtam neki, hogy "zsebpénzből" gazdálkodok, amit hónap elején kapok egy összegben. Én döntöm el, hogy spórolok és félreteszem a 80%-át, vagy éppen az egészet elutazgatom, vagy elvásárolom stb. De már próbáltam elviccelni is, hogy csak annyit írtam a kérdésére, hogy "onlyfans", vagy elküldtem neki a The Real Housewives borítóját, erre a válasz, hogy "most tényleg???".

Engem sosem izgatott, hogy ki mennyit keres, mennyiből él. Ha látom, hogy valaki boldog, mert éppen utazik, vagy megvett olyan holmit, amire régóta vágyott, akkor örülök vele, de eszembe nem jutna megkérdezni, hogy honnan volt rá pénze.



2022. jan. 10. 15:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
"Marad annak, aki el nem issza!"
2022. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%
Tehát a családod és a párod eltart, ha jól értelmezem, és gondolom erre irigy, mert neki nincs ilyen jó dolga, és próbálja belőled kiprovokálni a negatív érzéseket.
2022. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 kovpet ***** válasza:
97%

"Loptam, szoptam"

Amúgy meg állítsd le, hogy semmi köze hozzá, NAV-nak képzeli magát vagy mi?

2022. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondom lehet bűnrészes leszel :D
2022. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
CSak annyit mondj neki, hogy "közöd???"
2022. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Igen, eltartanak jelenleg. De később ugyanúgy dolgozni fogok én is, ahogy ő, vagy bárki más.

Irigy pedig nem tudom, hogy miért lenne... Mikor ő lediplomázott, szintén kapott lakást (igaz, hogy "csak" egy panelt, de ő választotta). Van párja is, nyáron lesz az esküvőjük. Nem élnek luxusban, az igaz, de azért nem is nyomorognak.

Mégis annyira árad belőle a rosszindulat, hogy azt rossz hallgatni. Nem csak felém, mások felé is. Pl. a legjobb barátnőm szüleinél kicsit későn született egy ikerpár, mi már akkor 18-19 évesek voltunk. Mikor már 1 évesek lettek a babák, az anyukájuk visszaszokott arra, hogy hetente legalább egyszer elmegy fodrászhoz, addig is kikapcsolt kicsit. Én csütörtökönként jártam haza az egyetemről, így a péntek délelőttöket náluk töltöttem, segítettem a legjobb barátnőmnek, babáztunk stb. Erre a mostohatesóm annyit mondott egyszer, hogy milyen anya az ilyen, hogy hetente elmegy fodrászhoz ahelyett, hogy a gyerekeivel lenne... Basszus, hát velük volt amúgy 0-24, nekünk sem volt teher az a bő 1 óra babázás.

2022. jan. 10. 15:51
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Jaa már ezek tipikusan azok az emberek akik akármennyit keresnek hó végére lenullázódnak. Kérdező ne érdekeljen. az első 5 válasz közül valamelyikkel hülyéskedd el. Nekik tökmindegy mit mondasz, szerintük magyar ember ha jól keres és spórol és van költőpénze az már mind bűnöző. Meg ha valaki kap zsebpénzt a szüleitől. Azta, mintha tilos lenne :D Nem mindegy mennyit kap? Volt időszak amikor minden szerzett osztályzatomért 4-es 5-ösre kaptam 4-5 ezer Ft-ot. az havi 40-50 ezer Ft. Mert megtehették a szüleim, jól kerestek, nem keleltt nélkülöznünk, támogattak vele. Persze én is megkaptam, hogy apuci biztos maffiózó. (most vezető mérnök, kétkezi munkás is volt az elején :) ). Ennyit erről. Irigy ember a magyar, ezt tanuld meg.
2022. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

Senkinek semmi koze hozza hogy te mibol elsz :D

Ez ilyen magyar divat hogy ez a tema es kerdezgetik egyfeszt:D

Mit torodsz vele?Ennyit kell mondani hogy maganugy es ennyi

2022. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Féltékeny. Szerintem jót lehet szórakozni rajta, simán ellene lehet fordítani a nyomorát, ugyanis ami miatt téged szapul az a saját hülyesége, a saját nyomora, amiből nem tud kitörni. Legalábbis ezt veszem le a kérdésből. Ahogy előttem írták: nem kell komolyan venni, valamivel üsd le. Téged ez ne érdekeljen. Viszont ahogy a 7-es is írta ezt jól vésd az eszedbe: az emberek általánosságban ilyenek. Féltékenyek, irígyek, utálnak azért, mert jól élsz. Tökéletesen egyetértek a 7-essel, ha jól megy neked akkor bűnöző vagy. ha a szüleinek megy jól, bűnözők vagytok. Mert így látja a pórnép, nem tudják elképzeln iazt a tényt, hogy valaki ügyes, vagy jól dolgozik, vagy jó, tisztességes állása van. Van ismerősöm aki a semmiből épített fel fuvarozó céget, és 20 éven ekresztül EGYEDÜL dolgozott. Mostanra multimilliárdos vállalkozó lett belőle. Itt már megdőlt, hogy kétkezi munkásból nem lehet meggazdagodni :)
2022. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező szrd le :D ez a te magánügyed, ő meg féltékeny gondolom. Jót nevetnék rajta és mondanám, hogy bankot raboltam :D :D
2022. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!