Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok az anyámékkal...

Nem akarok az anyámékkal nyaralni menni, ez miért ekkora baj? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kellemetlen nyaralók, vagyis inkább csak a férje az...


Évente egyszer megyünk nyaralni Törökországba, a nyár közepén (garantált 45 fok, 90%-os párával). Hatalmas szállodakomplexumba a semmi közepén, ahonnan mire lejutok a tengerhez, elfáradok. A part köves-kavicsos, egyáltalán nem szép. Mivel teljes ellátásra foglalnak, ezért sosem megyünk sehová onnan, ingázunk a szoba-étterem-medence/part hármas között. Meg hogy ne menjünk ki a szállodából, mert hogy mi lesz, ha kint kirabolnak, elveszik a dolgainkat. Külön szobát nem kaphatok, mert "az drága", inkább nyomorgunk egy sima standard szobában hárman, és így garantált legalább napi 1 konfliktus. Ugyanis az anyám férje nagyon kellemetlen ember, mentális problémája is van (szerintem), és ha unatkozik, nekiáll kötözködni. Pl. tegnap is benyit a szobámba, hogy mi az, hogy én a hátamon fekve tanulok. Ha megyek valahová, akkor minek megyek már megint, nincs tanulnivalóm?! Ha itthon vagyok, elkezdi mondani, hogy mennyire lusta vagyok, hogy nincsenek még felfekvések rajtam. Nyaraláson ez ennek a többszöröse, mert ott még folyton feszült is.

Pl. délben indul a gép, mi már reggel 7-re ott vagyunk a reptéren. Vagy az indulás előtti két hétben az anyám nem használhatja az autóját, mert hogyha a férje kocsijával történne valami, legalább azzal feljussunk Budapestre. Indulás előtti napokban tiszta stressz, a semmin képes ordítani órákat. Tavaly az indulásnál pl. azon, hogy én Coca-Colat vettem magamnak a benzinkúton, és hogy azt én kiborítom majd a kocsiban biztos. Vagy a reptéren ha nézelődök, esetleg a SAJÁT pénzemből vennék valamit, ott jön a sarkamban, hogy teljes ellátásra lett foglalva és hogy egy vagyon az út, semmi másra nem költünk már. Szóval mi azért megyünk, hogy ott a szállodából ki sem mozduljunk. Én sem érzem jól magam, az anyám sem, a férje meg fura és nagyon elhanyagolt gyerekkora volt, ő már akkor örül, ha a reptéri check-int letudtuk.


Itthon kerülöm, ahogy tudom, ott ezt nem tudom megtenni 20 nm-en. Idén nem szeretnék velük utazni, mert nem ér ennyit nekem az az egy hét. Apukámmal, nagyszüleimmel, barátommal pl. szeretek menni, mert velük tényleg élmény az utazás. Legyen az akár síelés, tengerpartozás, vagy városnézés. Jól érezzük magunkat, nem tiszta stressz, meg idegbetegeskedés az egész és nem azt várjuk, hogy mikor érünk már haza.

Anyám hallani sem akar arról, hogy én itthon maradjak, meg hogy "ez családi program"... De semmi élmény nincs benne.

Február körül szoktunk foglalni, semmiképpen nem akarom, hogy mennem kelljen. A barátom szerint hagyjam, hogy foglaljanak 3 főre, indulás előtt pedig legyek "beteg", akkor úgysem tudnak kényszeríteni, hogy menjek. Csak akkor meg az én részemet bukják gondolom, és itt azért mégis többszáz ezerről beszélünk, nem 20-30 ezerről.


17 éves lány vagyok.



2022. jan. 10. 17:47
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
95%

Kb ennyi idős, vagy max 1-2 évvel idősebb voltam, amikor először nem mentem el a családdal nyaralni. Anyuék kinéztek valami pucér mezőt egy haverja falujának a szélén, ahonnan át lehetett sétálni a szomszéd pottyantósához. Halál boldogan készülődtek, hogy ott fogunk sátorozni.

Mondtam, hogy ne haragudjanak, de én ettől feldobnám a talpamat. Nem lett dráma, anyu még örült is, hogy locsolom a virágokat. :D

Szóval legyél karakán, mondd meg, hogy te ezt sajnos nagyon nem élvezed, és remélhetőleg megszokják a gondolatot addig.

2022. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
95%
Megjegyzem már most nem foglalok egy hétre szállást egy szobába a gyerekeimmel, pedig csak 8-13 évesek, nem hogy kamaszkorukban...... Saját szülői háló a boldog nyaralás kulcsa. :) Ha nem fér bele anyagilag, akkor közelebb utazunk, ahol megengedhetünk magunknak egy normális méretű szállást.
2022. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
12%

Nem nagyon értem a problémádat, hiszen nálatok odahaza egész évben pont ugyanolyan bolondokháza van. Akkor mi a különbség?!

Így legalább világot is látnál v. kikapcsolódnál stb...

2022. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
85%
Én ennyi idősen már rég nem nyaraltam a szüleimmel, ráadásul középiskolában a nyaraim többnyire azzal teltek, hogy nyelvtanfolyamra jártam, hogy érettségire meglegyen a nyelvvizsgám (akkor ki lehetett váltani a nyelvi érettségit nyelvvizsgával, nem a mostani rendszerben érettségiztem), szóval nem is nagyon volt időm nyaralgatni. Nyári diákmunkára nem akarsz menni? Hátha az jó hivatkozási alap lenne, hogy kihúzd magad.
2022. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
" Akkor mi a különbség?!" - Az, hogy lenne pár nyugodt napja, amikor nincs bolondokháza? A szülők ettől mehetnek nyaralni, a 17 éves meg nyugodtan otthon maradhat.
2022. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
98%
Ne azt mondogasd, hogy te mennyire nem akarsz menni, hanem azt, hogy milyen szuper lesz NEKIK ha te nem mész, hiszen lesz saját szobájuk, egész nap azt csinálnak amit akarnak és nem fogod zavarni őket.
2022. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

"Így legalább világot is látnál v. kikapcsolódnál stb..."

Azon mi a "világlátás", hogy a Liszt Ferencen felszállunk a gépre, Törökországban le, majd felülünk a transzferre, a hotelnál kiszállunk és 7 nap múlva ezt megismételjük? :D

Ott sehová nem megyünk, semmilyen programot nem csinálunk. Ennyi erővel itthon is mehetnénk bármelyik szállodába, dehát akkor a munkatársak, barátok előtt nem lehet mondogatni, hogy mi a Török Riviérára járunk minden évben.


Írtam, hogy apukámékkal, vagy a barátommal szeretek menni bárhová. 2021-ben 9 országban jártam. Nagyon szeretek utazni, de nem úgy, úgy a hotelből ki sem lépünk, és az egész út feszültséggel teli, meg azt várjuk anyámmal, mikor szakad el a férjénél a cérna. Nekem az utazás elsősorban élmény, és nem arról szól, hogy a reptéren esszük a rántott húsos szendvicset és egy kávét sem szabad venni, mert "drága volt a nyaralás". Pl. a tavaszi afrikai utunkra apukámmal azt mondom, hogy az tényleg egy jó út volt, tele élménnyel és kalanddal. Azt semmi pénzért nem hagynám ki most sem. De az nekem nem élmény, hogy valaki egész nap a sarkamban van, és folyamatosan piszkál, kötözködik. Mert ezt csinálja ott is. Hogy mi az, hogy én 9-10-ig alszom, nem ezért lett kifizetve (ő felkel már 7-kor, hogy reggelizzen egyszer akkor, majd még 10-kor, mielőtt a reggelinek vége lenne, visszamegy még egyszer). Vagy én nem bírom a nagyon meleget, sülni sem szeretek a napon, ezért dél körül visszamegyek a szobába pár órára. Ilyenkor félóránként feljön, hogy miért nem megyek le hozzájuk, telefonozni jöttem el?!

2022. jan. 10. 18:19
 8/48 anonim ***** válasza:
100%

"A barátom szerint hagyjam, hogy foglaljanak 3 főre, indulás előtt pedig legyek "beteg", akkor úgysem tudnak kényszeríteni, hogy menjek. Csak akkor meg az én részemet bukják gondolom, és itt azért mégis többszáz ezerről beszélünk, nem 20-30 ezerről."

Mondd meg nekik egyenesen, hogy neked ne foglaljanak, mert nem fogsz menni. Ezek után már az ő dolguk, hogy kidobják-e a pénzt az ablakon, vagy mit csinálnak. Ha annyira nem akarják majd, hogy kárba menjen a pénz (ha mégis befizetik a te helyedet is, te meg nem mész), akkor legfeljebb keresnek valakit a helyedre.

2022. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
95%
Pedig nincs mese, a sarkadra kell állnod! Legalább azt követeld ki, hogy máshová menjetek!
2022. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
91%
Vagy mondd meg előre, hogy te azon a héten akkor már inkább valami táborba fogsz menni - és keress is majd valamit, ha csak az a bajuk, hogy felügyelet nélkül lennél...
2022. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!