Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a gyermekbán...

Mi a véleményetek a gyermekbántalmazásról?

Figyelt kérdés
értelmes válaszokat várok :)
2010. szept. 9. 13:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egy szülőktől súlyosan bántalmazott gyerek voltam.Az eredmény?Neurotikus, antiszociális, depresszióra hajlamos nő lettem, aki képtelen normális párkapcsolatot kialakítani.Nem tudom soha feldolgozni.Rendes, normális életet élek, vannak barátaim, sőt gyerekem is, szóval nem lettem elveszett, de a gyerekkor életeim végéig kísérteni fog.Ha gyerekbántalmazásról hallok(nem az atyai pofont értem ez alatt), felmegy bennem a pumpa, nem akárhogyan!ELÍTÉLEM!!!
2010. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
anyám testileg-lelkileg bántalmazott sosem fogom kiheverni. pont emiatt akkor is lelkifurim van ha rácsapok a fiam kezére, de sajnos másból nem ért.
2010. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%
A gyerekbántalmazás azért nem ugyanaz, mint mikor a kölök kap egy két nevelő célzatú parasztlengőt. Előbbit elítélem,mint mindenki, utóbbi hasznos is tud. Sőt
2010. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%
A klasszikus értelemben vett bántalmazást mélységesen elítélem, abban viszont nem hiszek, hogy ne lehetne rácsapni a fenekére, ha a szép szó már nem használ. Sok gyerek kiprovokálja, hogy képes-e a szülő rácsapni egyet.
2010. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
60%

Én még azt sem értem, hogy miért kell rávágni a gyerekre?


Valóban hol a bántalmazás határa?

Nekem már attól is felmegy a vérnyomásom, hogy itt atyai pofonokat emlegetnek egyesek, meg seggreverést, hogy az jót tesz.


Ki rontott el és mit, hogy ennek így kell lennie? Mi az hogy nem ért a szóból? A gyerekem ért a szóból, ha bármiféle testi fenyítésre van szükség, akkor a szülő rontott el valamit.

2010. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
30%
szerintem meg azzal van baj aki mindig azzal jön h a szülő rontott el vmit...
2010. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A gyerek a szülőtől tanul. Nem hiszem el, hogy egy 3 éves felelősséggel tartozik a tetteiért, amikor azt se érti, hogy a kulcs nem tűnik el, ha a hátam mögé rejtem.

Egy gyerek a szülő felelőssége. És igen, ha megtanulja, hogy kihisztizhet mindent, aztán meg egyszer csak a szülőnek elege lesz és a seggére csap, nem fogja érteni a következetlenséget. Hiszen a szülő tanította neki, hogy bármit megtehet.

2010. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
69%
Elítélem azt aki minden indok nélkül megveri súlyosan a gyerekét... DE az biztos hogy egy kisgyereknek sem árt, ha a fenekére csapnak egy picit egyszer-kétszer, hogy tudja, rosszat csinált.
2010. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%

Az használ erőszakot, kit nem tisztelnek, nem tud jó példát mutatni, de legfőképpen szavai és tettei nincsenek összhangban.


Nem kell nagy embernek lenni ahhoz, hogy egy nálánál gyengébbet megüssön valaki, akár verbálisan bántalmazzon.


Nagyon sajnálom, hogy még ma is az a közfelfogás hogy a gyereknek kijár a pofon! Nevelni verbális és fizikai erőszak NÉLKÜL is lehetséges.


ui. nem vagyok pedagógus, csak egy családapa

2010. szept. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 75 % családapa, csak mi ketten értünk egyet.


Szerintem a szülő hibázik, ha akár egy pofonnak egy fenékreverésnek is el kell csattannia.


Úgy látszik a többiek szerint az asszon és a gyerek verve jó mentalitás a követendő példa.

2010. szept. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!