Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a családotokban a negatívum...

Mi a családotokban a negatívumok? Mik azok a tulajdonságok, viselkedések, amik problémát jelentenek?

Figyelt kérdés
Család alatt értem: saját gyerekeid, párod, párod testvérei, párod sógorai/sógornői, azok gyerekeik, a te tesóid, a te sógoraid, a te unokahúgaid, unokaöcséid, és mindkét oldalról a szülők.
2022. jan. 21. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk nincs semmi elfogadhatatlan. Nálunk családon belül tök nyugi van 2 gyerekkel (a korszaki hisztiket leszámítva, de én azt is nevetve hallgatom, sikerül kívülről nézni a szitukat). Anyósomék angyalok, annyira vannak az életünkben, amennyire nekünk is még kényelmes, és jó emberek nagyon. Az én szüleim is jó fejek nagyon, a férjemet szinte a saját gyerekükként szeretik. Egyetlen (távolabbi) rokon volt negatív hatással az életünkre, de őt évek alatt leépítettük, nem tartjuk a kapcsolatot egyáltalán. Sógoraimmal ritkán találkozunk, de mindkettő kedves velünk, ha épp együtt vagyunk (évi max. 2 nap).
2022. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülőkkel nincs gond.


A problémát tipikusan sógornőm jelenti, aki azt hiszi, mindenkinél mindent jobban tud, ezért folyton kéretlen tanácsokat oszt, meg akarja mondani, mit és hogy csináljunk, hogy neveljük a gyerekeket, de szó szerint minden témában, és nem érti meg hogy nem vagyunk kíváncsiak a tanácsaira.

2022. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Nincs ilyen. A szűk család (gyerekek, férjem, én) tökéletes, anyukámmal és a tesóimmal is jó a kapcsolat, a húgom párja is jófej. A férjem oldalával 10+ éve megszakítottuk a kapcsolatot, azóta nincs velük gond, hála Istennek.
2022. jan. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyósom képtelen bármit is előre megszervezni, időben elkezdeni valamit, időre érkezni. Hihetetlen bosszantó, amikor baba mellett a szervezés hiánya miatt a napirendje felborul, emiatt nyűgösebb és még rá is mondja, hogy hisztis. Amúgy szerethető, nincs bajom vele de bőven elég havonta egyszer igazodni hozzá.

Apósom alkoholista, mióta házasok vagyunk azóta kérdezgette mikor lesz már unoka, amióta bejelentettük neki, hogy terhes vagyok azóta 10x ha megkérdezte hogy vagyunk, 11hónap alatt 3x nézte meg a gyereket, közbe pedig folyton arról beszél, hogy mennyit fog ő játszani/vigyázni rá (számunkra nyílvánvaló, hogy sose fog kettesben maradni vele).

Hálistennek az én családommal semmi ilyen gond nincs.

2022. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

"Hálistennek az én családommal semmi ilyen gond nincs."


Legalábbis szerinted. Lehet, hogy a párod mást írna.

2022. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Sokat elárul, hogy a férjem jobban szereti az apósát mint a saját apját, aki sose viselkedett apaként, nem tudott semmilyen módon soha segíteni, nem nevelte, nem adott tanácsot semmiben.

Édesanyám elég pesszimista de ez nem okoz problémát a mi családi életünkben.

Ettől függetlenül, igen biztos vagyok benne, hogy mást írna de láttam ezt a kérdést és én válaszoltam :)

2022. jan. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!