Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok közeli ismerős/rokon...

Adnátok közeli ismerős/rokon nevét a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezném, hogy álltok ezzel a dologgal, mert számomra nagyon furcsa.

Nemsokára fog megszületni unokatestvéremnek az első babája, és 4 név között vacilálnak a párjával. Mind a 4 név valamelyik közelebbi ismerősük/rokonuk neve, az egyik az enyém. Nem annyira gyakori nevek és egyik közeli hozzátartozó sem kifejezetten kedvelt vagy nem kedvelt személy számára. Az indok csak annyi, hogy ezek a nevek tetszenek nekik a legjobban a rengeteg név közül.

Nekem ez azért furcsa, mert én semmiképp nem adnék olyan nevet a gyerekemnek -akármennyire is tetszik az a név- , amit egy közeli hozzátartozó visel, pláne ha még nem is annyira jó a kapcsolatunk esetleg, fűződnek negatív emlékek hozzá. Én biztos úgy lennék, hogy nekem is és a körülöttem lévőknek is (ezt gondolnám), ha nem is örökké, de egy ideig az az adott személy jutna eszünkbe a kicsiről, aki "elsőnek" viselte azt a nevet a hozzátartozói körben. Belőlem ez valahogy negatív, "diszkomfort" érzéseket vált ki, ha belegondolok, hogy például: Reginának nevezem a kislányom, mert nagyon tetszik ez a név, és közben a nagynénémet is így hívják, akit szeretek, de nem annyira felhőtlen a kapcsolatunk amúgy. (De még ha felhőtlen és a világon a legjobban őt szeretem, akkor sem adnám a nevét.)

Meg persze a másik oldalon állni is fura érzés, mint ahogy jelen esetben tényleg történik a dolog, hogy lehet, hogy azt a nevet viseli majd az ő gyermeke, amit én is kaptam. Félreértés ne essék, nem vagyok "névirigy", csak valamiért furcsa, "nemértem" érzést vált ki belőlem ez, ha belegondolok, hogy a családon belül mégegy ugyanilyen nevű emberke lesz.

Ja és tudom, hogy sokaknál, főleg korábbi generációk során szokás (volt) apáról-fiúra, anyáról-lányára adni a nevet, de abba látom a "logikai szándékot".. bár azt sem érzem magaménak, de azt jobban értem.


Más is van így ezzel?



2022. jan. 28. 14:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

igen,ha az tetszik; akkor persze. :)

mondjuk ha az a rokon rosszarc, akkor második keresztnévnek menne az ő neve.

de ,ha már előfordul a családban; hát, van ilyen, én simán adnám.

meg még amúgy nekem pl már nagyon régóta megvannak a ,,dédelgetett" neveim, hogy mik közül lenne jó majd választani a gyerekeimnek

2022. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
*amúgy egyéni becenév is lehet pl ,de lehet akár KISIKSZIPSZILON is; tehát hogy maga a keresztnév, csak előtte kis.
2022. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Baromi nagy családom van. Nagyapàmék nyolcan voltak testvérek, abból 7-nek lettek gyerekei, és vannak már unokák is mindenhol. És akkor ez még csak az anyám oldala. Apàmék is vannak egy páran, plusz a férjem családja.

Ha minden nevét kihúznék ami már van a családban, akkor kb maradnának a Vérbulcsú meg a Kandida szintű szépségek.

2022. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt szempont. Férjem nagynénje uezzel a vezeték és keresztnévvel él, de nem valószínű h valaha is találkoznak majd a lányommal. Tehát max a családjának fura.

Azt adtuk ami tetszett.

2022. jan. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Adnám, mert sose lehet tudni meddig tart a kapcsolat a rokonnal/ismerőssel. Főleg ha az adott névnek több becézése is van, pl: Izabella és az egyik az Iza másik a Bella, vagy András mint Andris és Bandi, máris nem zavaró az azonos név.
2022. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm Ádám. A húga mindig is tisztelettel nézett a bátyjára, ezért első szülött gyermeket Ádámnak nevezte el. Rá 2 évre Ádám és párja fiú gyermeket vártak. Ádám párja erősködött, hogy igenis az édesapja után legyen elnevezve a gyermekük. Így mindkét gyermek neve Ádám. 3 háznyira laknak egymástól, a gyerekek unokatesók lévén mindig együtt játszanak.
2022. febr. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!