Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok közeli ismerős/rokon...

Adnátok közeli ismerős/rokon nevét a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezném, hogy álltok ezzel a dologgal, mert számomra nagyon furcsa.

Nemsokára fog megszületni unokatestvéremnek az első babája, és 4 név között vacilálnak a párjával. Mind a 4 név valamelyik közelebbi ismerősük/rokonuk neve, az egyik az enyém. Nem annyira gyakori nevek és egyik közeli hozzátartozó sem kifejezetten kedvelt vagy nem kedvelt személy számára. Az indok csak annyi, hogy ezek a nevek tetszenek nekik a legjobban a rengeteg név közül.

Nekem ez azért furcsa, mert én semmiképp nem adnék olyan nevet a gyerekemnek -akármennyire is tetszik az a név- , amit egy közeli hozzátartozó visel, pláne ha még nem is annyira jó a kapcsolatunk esetleg, fűződnek negatív emlékek hozzá. Én biztos úgy lennék, hogy nekem is és a körülöttem lévőknek is (ezt gondolnám), ha nem is örökké, de egy ideig az az adott személy jutna eszünkbe a kicsiről, aki "elsőnek" viselte azt a nevet a hozzátartozói körben. Belőlem ez valahogy negatív, "diszkomfort" érzéseket vált ki, ha belegondolok, hogy például: Reginának nevezem a kislányom, mert nagyon tetszik ez a név, és közben a nagynénémet is így hívják, akit szeretek, de nem annyira felhőtlen a kapcsolatunk amúgy. (De még ha felhőtlen és a világon a legjobban őt szeretem, akkor sem adnám a nevét.)

Meg persze a másik oldalon állni is fura érzés, mint ahogy jelen esetben tényleg történik a dolog, hogy lehet, hogy azt a nevet viseli majd az ő gyermeke, amit én is kaptam. Félreértés ne essék, nem vagyok "névirigy", csak valamiért furcsa, "nemértem" érzést vált ki belőlem ez, ha belegondolok, hogy a családon belül mégegy ugyanilyen nevű emberke lesz.

Ja és tudom, hogy sokaknál, főleg korábbi generációk során szokás (volt) apáról-fiúra, anyáról-lányára adni a nevet, de abba látom a "logikai szándékot".. bár azt sem érzem magaménak, de azt jobban értem.


Más is van így ezzel?



2022. jan. 28. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha egy név tetszik akkor adnám. Nem gondolhatja senki hogy az alapján fogom elnevezni a gyerekemet hogy van-e már olyan nevű személy az ismerőseim között. Ennyire senki nem lehet öntelt hogy azt gondolja, bármi köze is van a névválasztásomhoz.

Nem mondok le egy megfelelő névről csak azért, mert mit gondol akit ugyanígy hívnak. Nincs a világon olyan egyedi név ami senki másnak nincs. Ha pont van már olyan a környezetünkben, na bumm.

Azt a nevet egy életen át fogja viselni a gyerek, kicsit túlmutat a jelentősége azon hogy akit szintén így hívnak és ismerjük egymást, mit gondol arról hogy a gyereknek is ez lett a neve.

2022. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Nekem eszembe sem jutna azon gondolkodni, hogy van-e ismerös vagy rokon azonos vagy hasonló névvel, ha nekem tetszik valamelyik.

Márcsak azért sem, mert ilyen alapon nem tudnék a gyereknek normális nevet adni, legfeljebb valamelyik legújabb filmböl

2022. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nyilván a legtöbb névről eszedbe juthat valaki, mert innen-onnan ismersz olyan embert, aki az adott nevet viseli. De most én konkrétan közeli hozzátartozókról beszélek, akik szinte napi/heti szinten jelen vannak és valószínűleg lesznek az életedben és akarva-akaratlanul kötődsz valahogy hozzájuk.
2022. jan. 28. 15:22
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Nekem teljesen lényegtelen lenne, hogy van-e más is a rokonságban ugyanazzal a névvel. Akkor gondolkodnék esetleg rajta, ha pl a testvérem gyerekét ugynaúgy hívnák.
2022. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, én úgy vagyok ezzel, hogy nekem eleve kizáró tényező volt, ha adott nevű ember van a rokonságban vagy a baráti körben.

Engem inkább az zavarna, hogy mindig magyarázkodni kell, ha mesél az ember valamit, hogy pl: "Az Adrienn...", és akkor jön, hogy "Melyik, a Kovács vagy a Nagy?"

Engem ez zavarna, két név is kiesett emiatt, amikor a lányomnak nevet választottunk.

2022. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Azt a nevet adnám ami a legjobban tetszik, ha az a 6. A családban akkor a 6.
2022. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Igazad van, én sem adnék olyan nevet, ami már van a családban. Hogy miért, azt nem tudom megmagyarázni. Évek óta tetszett nagyon tetszett egy fiúnév, terveztem, hogy majd ha lesz egy fiam, akkor így fogják hívni. Közben az unokatesóméknak megszületett a fiuk, és a millió névből pont azt tudták választani, ami nekem is tetszett. Pedig nem beszéltünk soha nevekről. Hát, akkor mit csináljak :-) valamiért nem akartam, hogy az én gyerekemet is ugyanúgy hívják, hiába tetszett, és hiába nem tartottunk annyira közeli kapcsolatot, tehát adhattam volna én is simán... de valamiért zavart, így hát végül én választottam másik nevet.
2022. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Lehetőleg nem. De ha mondjuk egész életemben arról álmodtam, hogy X nevű gyerekem legyen, és pont a sógoromat/sógornőmet is így hívják, akkor nem feltétlenül mondanék le róla csak emiatt. Körülményektől függ.
2022. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Én sem adnék.Számomra zavaró lenne közeli ismerős,barát nevét adni. Maximum második névként tudnám elképzelni.
2022. jan. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A léyneg hogy olyan név legyen ami tetszik.
2022. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!