Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek egy ilyen...

Mit kezdenétek egy ilyen kapcsolattal? Tiltanátok azonnal szó nélkül, vagy adnátok neki egy esélyt, ha mást nem, sajnálatból?

Figyelt kérdés
Nem az én családomról van szó konkrétan, egy barátom hozta fel a közelmúltban ezt a történetet egy találkán, hogy mit gondolunk róla. Na szóval: adott egy már középkorú nő, akit anno örökbefogadtak (a vér szerinti anyja szinte egyik gyerekét sem nevelte fel, szó szerint csak potyogtatott a vakvilágba, az apja meg elvileg nem akarta, de belement az örökbeadásba). Felnőve egy egész elképesztően megkeseredett ember lett, az egész életét az teszi ki, hogy az örökbefogadó embereket úgy általánosítva szidja (oké, elhisszük neki, hogy sajnos ő rossz szülőkhöz került ezek szerint, sajnos van ilyen), de ugyanúgy szidja a vér szerinti szülőket is hatalmas arccal, olyan gyűlöletkeltő szöveggel, hogy kb. mindenhonnan kitiltották már és megszámlálhatatlan ellenséget szerzett. Vadidegenekkel kötekszik, az egész élete ezen téma köré épül csak, mindenkinek kéretlenül erőlteti a "deigenisavérszámít" szöveget, hogy a szeretet kb. egy nagy nulla, és hogy ő megkönnyebbült, mikor az örökbefogadó anyja meghalt, az adoptálást meg kellene szüntetni (mondjuk nem tudom, hogy akkor azokkal mi lenne, akiket senki nem akar az eredeti családjából felnevelni...) Minden gonoszság nélkül ordít róla, hogy nem ép ember, érezzen is iránta az ember bármit. Felkutatta az eredeti családját, az apja egyedül nyitott volt rá (az anyja talán már nem él, ebben most hirtelen nem vagyok biztos), viszont a testvérek nagyon nem akarnak tőle semmit... Volt, aki próbálta azzal lerázni, hogy majd ír neki később, viszont később annyi történt, hogy szép lassan sorban blokkolni kezdték a testvérek minden fórumon abszolút elzárkózva ezzel bármilyen kapcsolattól. Elnézve a nyilvános elmebajait, ahogy vélekedik az örökbefogadásról illetve arról, hogy őrjöngő nyilvános posztokat írt tucatszámra a világnak, hogy az egyik tesója nem írt neki vissza nem csodálom, hogy határozottan bezárják szó nélkül a kapukat előtte. Persze erre is tombolás volt a reakció, hogy na még egy testvér, aki rá nem kíváncsi, aki minden szó nélkül kivágta őt, de én személy szerint ebben az esetben a tesóknak adok igazat. Szomorú, mert abszolút nem látja be, hogy vele van a baj, nem akar változni, bár annyit most elismert, hogy lehet, hogy a stílusa miatt, ahogy kommunikál, de ténylegesen változtatni nem akar, és szerintem az egész, ahogy kezelte hihetetlen agresszív jellemre vall... Akárhogy nézem, ez vadidegen emberek életébe való szemtelen tolakodás, főleg, hogy ő pusztán dns alapon feljogosítva érzi magát erre. Ti mit kezdenétek egy ilyen emberrel? Adnátok esélyt, vagy nem? Empatikus embernek vallom magam, de ilyen viselkedést nem tudnék tolerálni, max. nem szó nélkül, hanem egyenesen megmondanám neki, hogy nincs szükségem ilyen agresszív, mentálisan súlyosan problémás emberre, és kerüljön, a dns nem jogosítja fel semmire.

2022. febr. 1. 14:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Huhh, röviden leírnád a lényeget?
2022. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
szegeny serult, ez nyilvanvalo. de amig o nem latja be hogy baj van, addig nem lehet neki segiteni. en szemely szerint elengednem, nem vagyok pszichologus, nem tudom mit lehetne kezdeni egy ilyen emberrel, es amugy is masra kell az energiam
2022. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1.: Na nem, mintha olyan szörnyen hosszú lenne, de: adott egy középkorú, mentálisan szörnyen sérült nő, akit annó örökbefogadtak, ott nem érezte jól magát valamiért, és most durván, agresszíven tolakodna a felnőtt tesóihoz, akik nem kérnek belőle, nagy valószínűséggel a stílusa és a tombolásai miatt (se).


2.: Igen sajnos, neki kellene változnia. Nem írtak neki semmi bántót idáig tudtommal, csak nagy elzárkózás van az irányában.

2022. febr. 1. 14:20
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Pszichológus kell neki. Sajnos nem igazán tudsz egyedül segíteni rajta.
2022. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha közel van hozzám ez a nő, valamiért fontos nekem, valamiért a szívemen viselem a sorsát. Még egy esélynek ami olyan mint az előzőek nincs értelme. Az úgy nem volt célravezető, mást érdemes megpróbálni. Szóval keresnék egy pszichológust, akihez -ha úgy alakul- később el is járna az illető. Tőle kérnék egy írásos anyagot, amit ha a nő elolvas magára, a problémájára ismer. Felismeri, hogy ha kér segítséget megoldható az -az egyébként igen nehéz helyzet- amiben ő évtizedek óta van. Ha felismeri, hogy gond van kereshet más szakembert, az már részletkérdés. Megmondanám neki, hogy ez nem zsarolás, vagy ultimátum, de úgy álljon hozzá, hogy nekem ez a feltételem arra, hogy nekifussunk valamiféle közös életnek. Hogy ez a magatartása csöndes mederben folyik tovább, a sérelmei végeláthatatlan őrjöngése az nem opció. Hiába jogos amit érez, így nem fejezheti ki. Aztán várnék. Vagy elolvassa az anyagot, vagy nem. Lehet, az lenne, hogy köcsög agyturkászok, hülyeségeket írogatott, nekem nem kell ilyesmi. Akkor elengedném az embert. Aztán lehet, hogy olyan felismeréseket kapna, amik gyökeréig megvilágosítanák az agyát és elmenne terápiára. Akkor mehetne a kapcsolat is. Esetleg én is eljárnék, rászánnám a pénzt 1-2 alkalomra, hogy én hogyan tudok ebben a kapcsolatban helyesen funkcionálni. Ha fontos az illető ennyire, ha érzem, hogy még nem tudom én se becsukni a kaput felé, akkor én ezeket tenném.
2022. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Elküldeném a f4szba.

Hasonló rögeszmés a testvérem. Sose volt jó kapcsolatunk, kb 15 évet nem is beszéltünk/találkoztunk. Egyszer rám írt facebookon, majd minden beszélgetés a múltbéli sérelmei kivesézésébe végződött. Egyszer telefonon is beszéltünk, de olyan volt mintha előre begyakorolt szöveget mondott/felolvasott volna. Én is úgy oldottam meg mint a kérdésben leírt testvérek. Letiltottam. Felesleges erőfeszítés ilyennel beszélni, mert nem érdekli mit mond a másik. Fel se fogja. Csak ő számít, meg a buz1 nézetei.

2022. febr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, elnézve a típusát szerintem nem hajlandó pszichológushoz menni, abszolút úgy gondolja ő is, hogy nála az igazság, ha mást mondana hazudna, őt nem érdekli, hogy a másik hogy gondolja vagy mit érez, stb. Sajnálja az ember valahol, de ezzel a szintű rögeszmés agresszióval nem lehet szerintem sem mit kezdeni.
2022. febr. 1. 15:49
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Ha távoli ismerősöm lenne, nem igazán állnék vele szóba.

Ha rokonom, vagy közeli barát, akkor meghallgatnám őt, felajánlanám a segítségemet, de nyomatékosan felhívnám a figyelmét, hogy a fröcsögésben nem lel bennem szövetségesre.

De ha másról is tudnánk beszélgetni, esetleg egymást segíteni valamiben, nem zárkóznék el tőle, de nem vennék részt a fröcsögéseiben. Elmagyaráznám neki, hogy ne adja mások kezébe a saját jól-létét. Ne függjön másoktól.

2022. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

Pszichoterápia kell a testvérednek, hogy valami még sikerülhessen utána neki az életben.

Én leülnék vele. Amennyire lehet laza lennék. Bármilyen nehéz, nem emelném fel a hangomat.

Elmondanám, hogy miről kívánok beszélni vele, és hogy természetesen ő is szót kap stb. Elmondanám, hogy mit érzek iránta, hogy miben és mennyire értem meg. Utána elmondanám, hogy mit és miért kifogásolok vele szemben, de akár a többiekkel szembeni viselkedésében is, és hogy ennek változnia kell, és hogy erre milyen lehetőséget látok. Pszichoterápia! Segítek keresni neki, ha akarja. Megbeszélhetjük azt, ami ott elhangzik.

Elmondanám, hogy a haragra vagy bosszúra pazarolt erő minden cseppje a saját boldogságának megteremtését fogja vissza. Ezzel szembe kell néznie, különben elátkozott lesz mindörökké.

Ezután és emellett persze meghallgatom. A végén annyit mondanék, hogy minden jót kívánok, de amíg terápiára nem jár, addig ne keressen. Ha soha többet, akkor soha többet.

2022. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez szakember fog eklleni.
2022. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!