Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család "lúzerjei"! Ti hogyan...

Család "lúzerjei"! Ti hogyan kezelitek ezt a kellemetlen állapotot?

Figyelt kérdés

Egyedül maradt. Vagy rosszul nősült/rosszul ment férjhez. Nincs gyerek. Van gyereke, de selejtes. Csóró. Nincs lakása. Nincs karrierje. Dagadt. Vagy vézna. Vagy olyan nyeszlett. Vagy olyan csúnyácska.

Reggelig lehetne sorolni, de tudjátok ti is, hogy miről beszélek. Az élet területein elbuktatok, és ezt a családotok is érzi rajtatok.


Nálatok ez milyen hatással van a családi kapcsolatokra? Feszült a viszony? Vagy nem is tartjátok a kapcsolatot? Érezni a neheztelést? Vagy inkább csak sajnálnak? Szomorúak? Dühösek miattatok?


Értelemszerűen, aki "rendben van", ahhoz nem szól a kérdés.



#család lúzerjei
2022. febr. 10. 11:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%

A lúzerség nézőpont kérdése. De amúgy én inkább azt vettem észre, hogy a sikeresebb családtagok szokták felvenni a lenéző, sznob viselkedést, és egy idő után már kb be kell jelentkezni hozzájuk, ha akarsz valamit kérdezni.


Ettől még a másik nem lesz lúzer.

2022. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Háát, én magam úgy érzem, hogy teljesen rendben vagyok - a családom ettől függetlenül lúzernek és kudarcnak lát. Így releváns a válaszom? :D


Tartjuk a kapcsolatot, de nem mulasztanak el egy alkalmat se, hogy becsmérlő megjegyzéseket tegyenek (a munkámra, a családi életemre, a lakhelyemre, a testalkatomra, épp mikor melyiket van kedvük szidni). Ezeket igyekszem elengedni a fülem mellett, néha visszaszólok vagy megkérem őket hogy hagyjanak már békén, akkor dühösek rám pár napig, majd minden kezdődik újra.

Elég fárasztó őszintén szólva.

2022. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
100%

Próbálnak segíteni, sajnos!

Pl hogy ők majd összehoznak nekem randit stb...

Nagyon kellemetlen, le kel állítani őket...

2022. febr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%

Mi az, hogy selejtes gyerek? Attól még, mert egy gyereknek van valami betegsége még nem lesz "selejtes", selejtes az,aki így gondolkodik!


Engem egyébként javarészt a családom készített ki, most meg fizetnek nekem. Zokszó nélkül elfogadom, hiszen előtte, mikor ki voltam nekik szolgáltatva próbáltam nekik jelezni, hogy nem jó, ahogy bánnak velem.

2022. febr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Selejtes alatt nyilván nem a betegségeket értettem. Hanem hogy mondjuk bamba, kiközösített, nehéz felfogású, buta, népszerűtlen, viselkedési problémás, tiltott szerekhez nyúl, tiniribi, szipusfiú stb.
2022. febr. 10. 11:50
 6/28 anonim ***** válasza:
36%
te beteg vagy, ha ezekért valakit selejtesnek gondolsz
2022. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

#6

Sokakat a saját családja selejtesnek gondol ezek miatt, nem a kérdező gondolja annak...

2022. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
A családtagjaid tartanak lúzernek? Vagy te magadat? A felsoroltak közül melyik igaz rád (lehet, szerinted mindegy, én szívesen hallgatnám, pontosan miről van szó)? Honnan tudod, hogy mit tartanak rólad? A szemedbe mondják? Semmilyen megküzdési módot nem dolgoztál még ki a destruktív viselkedésre?
2022. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

#9

Én írtam a #2-es választ, lsd. ott.

2022. febr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%
De hát én a kérdés kiíróját kérdeztem.
2022. febr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!