Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Krisz mennyire hangzik...

A Krisz mennyire hangzik idegennek a Krisztina név becézéseként?

Figyelt kérdés

2022. febr. 11. 15:52
1 2
 11/19 mantis religiosa ***** válasza:
96%
Ja egy másik barátnőm, később feleségem, beceneve Saci volt, és nagyanyám először azt hitte homár vagyok, hogy egy Sándor a szerelmem, mert náluk vidéken a Sándor a Saci, a Sára meg a Sarolta az Saca. Apám könnyesre nevette magát ezen.
2022. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%
Fura kicsit, nem épp erre a névre gondolnak legtöbben a hallatán.
2022. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj Kérdező a Krisztivel, vagy a Tinával?
2022. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom az, hogy az olyan tucatnév úgy.
2022. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%
fiús. lány Kriszti, Kriszta, Tina, Kriccike; ilyen neveken becéznék. Tehát nekem a Krisz az a Krisztián, Kristóf, Krisztofer beceneve. Fiú néven nem becézünk lányt; kivéve, ha ő kéri, mert különben alá is áshatja az önértékelését szerintem. Meg amúgyis, olyan, mintha nem fogadnád el őt lányként, hogy ő lány; és mindenáron fiú utódot akartál volna de """" sajnos"""" """""csak""""" lány lett. Tehát ezt ne . Légyszi. Ha ő kéri Krisztinaként, hogy Krisznek becézzétek, mert azt szereti; akkor oké, de amúgy egyébként szerintem simán bánthatja az önértékelését, ha csakígy """"ráaggatják"""" ezt a nevet, hogy Krisz. Én nagyon szomorú lennék tőle lányként. Szal légyszi, ha lányod van, ne szólítsad Krisznek, kivéve, ha ő kéri.
2022. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Osztálytársam volt, akire a "Krinya", "Krinyóka" megszólítás mellett

családi körben a "Titti" is "rajtaragadt: ő mondta így saját nevét, míg nem tudta szépen

kiejteni a szót.

Találjatok olyan, rá jellemző becenevet, ami nem az anyakönyvi nevére utal,

hanem vmi egyéb tulajdonságára. (külső- vagy belső tulajdonságára, hobbijára...)

2022. febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%
15-ös: te beteg vagy, vagy mi a bajod?
2022. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
89%
Az a Krisztián beceneve. Ennyi.
2022. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A valaki tényleg kedveli lányként ezt a megszólítást, akkor szerintem semmi baj nincs vele. Akik a környezetében élnek, hamar megszokják, és már nem lesz fura nekik. Azért nem annyira elrugaszkodott, mint ahogy itt egyesek beállítják.

Nekem is volt osztálytársam Kárpátaljáról (Ukrajna), és sokan furán néztek, amikor megemlítette, hogy az egyik barátnőjének a pasiját Sacinak hívják (aki Sándor volt). Itthon inkább a Sarolták, Sárák hívatják így magukat, mint férfiak, de ezzel nincsen semmi baj, csak érdekes. 😅

Az Ariel név hallatán is sokan felkapják a fejüket, pedig férfi név. Csak amióta létezik a Disney mese, mindenki a vörös hajú hableányra asszociál.

2022. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!