Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rám van írva, hogy "irányítsat...

Rám van írva, hogy "irányítsatok"? Mit lehet tenni, ha folyamatosan mindenki kéretlen tanácsokkal lát el?

Figyelt kérdés

Konkrétan szinte tényleg mindenki.

Mind a két nagyszülőm, a párom, a párom családja...


Mit egyek, hízzak, mit főzzek, főzzek többet, mibe fektessem a pénzem, milyen üzletbe szálljak be, milyen könyvet olvassak, mit ne nézzek a tvben, mit csináljak hétvégén, mennyit dolgozzak, konkrétan mindent meg akarnak mondani.


Mindenkit meghallgatok, nem szólok bele, a végén mondom, hogy "okés, köszi a tanácsokat".


Pedig tanácsot nem kértem, szerintem jól csinálom az életet. Van szakmám, munkám, lakásom, hobbim, párom, mindenem, amire csak vágyok.


2022. febr. 13. 17:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Túl kedves vagy, így határozatlannak gondolnak, akit vezetni kell. Nőként ez jó, de határozottabb kiállással ezt csökkentheted. Így is lesznek, akik meg akarnak tanítani az életre, magadban kell tudni ezt kezelni, h leszard kb
2022. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%

Igen, meg lehet érezni, ha valaki irányítható. És az olyan hajlamú emberek késztetést is éreznek, hogy irányítsanak.


Az árulkodó jel, hogy a párod is irányít. Hidd el, nem véletlenül vonzottátok be egymást: az irányító és az irányított ember.

2022. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem csinálom, amit mondanak. Azt csinálom, amit jónak látok és az nem az, amit mondanak. Amit mondani szoktak azok a dolgok, amiket nem csinálok/szeretnék, hogy máshogy csináljam.


Páromnak pont az a baja, hogy "soha nem hallgatok rá".. Zavarja is.

2022. febr. 13. 18:21
 4/31 A kérdező kommentje:
Mondjam nekik, hogy köszönöm, de nekem megfelel az életem, ezért nem érdekel a véleményük? Egy idegennek még megmondom, de ők a családom, szeretetből mondják, amit mondanak.
2022. febr. 13. 18:23
 5/31 anonim ***** válasza:
34%

Írjál konkrét példákat pároddal kapcsolatban és a párod szüleivel kapcsolatban is, hogy mibe akarnak beleszólni, ill. min sértődik meg a párod.

A nagyszülőkkel ne foglalkozz, ők már idősek. Hagyd rájuk, amit mondanak.


Jól értem, hogy a saját szüleid pont nem akarnak irányítani?

2022. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%

Hát ha az a válaszod, hogy "okés, köszi a tanácsokat", akkor nem tudom, mit csodálkozol...

Ha azt mondanád, hogy "Emlékeim szerint nem kértem tanácsot", rögtön leszoknának róla... 🤷

2022. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
Hű, de naiv vagy, ha azt hiszed, hogy szeretetből mondják! Azért mondják, mert totálisan inkompetensnek találnak. És ha nem mered kikérni magadnak, hát akkor ez marad.
2022. febr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
17%

Köszönd meg, hogy segíteni akarnak, és tudod azért teszik mert szeretnek, de neked ez terhes néha h gyerekként kezelnek. SZűkítsék ezt a létfontosSágú kérdésekre, vagy várják meg míg te tanácsot kérsz. HA szükségét érzed.

De a család megszokásból próbál majd adni, nekik nagyon komoly jelzés kell, h abbahagyják. Vagy elengedni a füled mellett, és ezt is érzékeltetni persze.

2022. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Szerencsére eddig az én családomra egyáltalán nem volt jellemző, párom oldaláról jött csak.


A szüleim nem ilyenek. Nagyszülők sem, viszont most valami történt, ami miatt elkezték. Pl fogytam egy kicsit (szándékosan) és máris kapom, hogy milyen sovány vagyok, semmiképp ne fogyjak, sőt hízzak inkább. Vagy hogy kire szavazzak a választásokon. Vagy hogy egészségtelen a vega életmód és egyek húst.


Párom családja: olvassam a mai igét, olvassam a vallásos és házassági könyveket, amiket adtak nekünk, hallgassam a hitrádiót, vegyem egy bizonyos márka termékeit.


Másik mamám: főzzek többet, próbáljak meg bonyolultabb ételeket főzni, járjak többet társaságba.


Nem értem, hogy miért találnának inkompetensnek, amikor évek óta külön élet, megcsináltam egy alap és mesterdiplomát, van egy állandó munkahelyem + egy vállalkozásom és még lakást és autót is tudtam venni.

2022. febr. 13. 18:36
 10/31 anonim ***** válasza:
95%
Mert nem főzöl többet, mert nem olvasod a mai igét, mert nem eszel húst ... Őket nem érdeklik a te eredményeid! Csak a saját hitviláguk ráderőltetése érdekli!
2022. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!