Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek volt alkoholista...

Akinek volt alkoholista csaladtagja (apja, anya, tesója, vagy konkrétan, férje, felesége) ha leszokott az hogy sikerült neki?

Figyelt kérdés
Vagy mindig csak ígéretes volt és tragédia lett a vége?
2022. febr. 19. 10:08
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, a 6-os nézett túl sok krimit?? Te egyébként normális vagy? Iszik, ver és fojtogat a férjed miközben ott van a csecsemőd.

Az egy dolog, hogy te ezt elviseled, őszintén nem érdekel, hogy emberek minek meg hogyan hagyják magukat kis híjján megölni, de a gyereket miért teszed ki ennek? Komolyan, ha tudnám, ki vagy a rendőrség, a gyámügy már ott vizsgálódna nálatok!

2022. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, én is csak a gyereket sajnálom. De ahogy elnézem, a kérdezőnek esze ágában sincs mentenie se magát, se a gyereket, inkább eltűri. Semmi gond, majd napok-hetek múlva benne lesznek a Kékfényben.
2022. febr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
88%
Kétlem, hogy a kérdező a leírtakat valóban átélte. A reakciói nem erről árulkodnak.
2022. febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
32%
Csak az alkoholizmus miatt nem hagynám el, legalábbis nem elsőre. DE: az alkohol mindenkiből azt hozza ki, ami eleve benne van! Vagyis, ha tiszta is lesz, nincs rá garancia, hogy valami más nem hozza ki belőle az agressziót. Inkább menekülj!
2022. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
16%

Pedig én továbbra is mondom nem kell egyből máglyára küldeni azt aki hibázott vagy hülyeséget csinál, jól mutatja a kommentek társadalom együgyüségét. Olvassuk már el a kérdést mégeszer. Volt olyan, hogy sikerült megváltoznia? Nektek nem volt olyan ismerősötök az oké, de ne jelntsetek már ki az alapján örök érvényű ítéleteket! Igenis rengetegen leszoknak, megváltoznak, kijönnek a völgyből. Az alkohol igenis legyőzhető nem tart örökké. Csak ezeket az embereket nem látjátok, ebből nem lesz pletyka, nem kerül be a "kékfénybe" nem mutogatnak rá ujjal, nem kerül reflektorfénybe. Pedig ezeket az embereket kellene kiállítani példának, ők tettek igazi erőfeszítést meg azok a körülöttelévők akik nem megkövezték meg elhajtották mellőle a szeretteit, hanem ne adj Isten bíztak benne vagy jótanáccsal látták el.

Aztán persze vannak reménytelen esetek akik mellől tényleg futni kell de nem ismerünk semmit az emberről egy olyan valakit akasztunk akinek zsák van a fején és nem volt joga utolsó szavakat sem elmondani. Szóval gondolkodjatok már mielőtt entert nyomtok...

2022. febr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
13%

"Mindig is ivott napi 2 sor megvolt, nem zavart, mert nem volt hülye tőle.


De az utóbbi 2 hónapban igen, óriási veszekdesek voltak, volt amikor bántott is... Leköpött, fojtogatott, szomszédok mindenről tudnak..."


Itt szerintem egyelőre még nem áll fenn az alkoholizmus esete. Nem tudom hogy hány válaszoló volt kollégista (vagy akár sorkatona), de nekem is, meg sok barátomnak is volt olyan "korszaka" hogy hetekig-hónapokig majdnem minden nap volt valami, ami alkoholfogyasztással járt, és senki sem lett alkoholista. Most én gyors fejszámolás alapján azt tudom mondani, hogy kb 2, de lehet inkább 3 hete nem ittam és nem azért mert függő vagyok és szándékosan megvontam magamtól, hanem mert eszembe sem jutott.


DE, az nagyon nincs rendben hogy fizikailag erőszakoskodik veled meg ver, akár a pia hozza ki belőle, akár nem. Ez miatt aggódnék, és nem azért, mert megiszik 2 sört esténként... bár mondjuk 2 hónapon át vedelni úgy, hogy közben egy csecsemővel élsz együtt, akinek ráadásul te vagy az apja, eléggé, hát hogy mondjam... Adhatsz neki egy utolsó esélyt, de ha nem változik, akkor költözzetek szét.

2022. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
83%

Unokanővérem volt alkesz, kb. 20 évig, kőkeményen. (Töményet ivott, volt, hogy délelőtt mentem hozzá, már kiütve feküdt a padlón.) És ez hullámokban, de 2 évtizedig. Nála nem ivós és ivós korszak nem volt, csak nagyon keményen piálós és piálós.

Aztán produkált egy nagyon szar vérképet, veseműködés is már a holdban volt. Akkor nagyon megijedt, onnantól egy kortyot sem ivott, egy pohár sört SEM, soha többé. Ekkor már 58 volt, és 75 évesen halt meg.

Neki ez kellett valószínűleg.

2022. febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
86%

Volt sajnos. Nem sikerült neki. Soha nem bántott.

Ha A férjed újra szeszhez nyúl vagy bánt menekülj!

2022. febr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
75%
Úgy, hogy leállt a mája. Azt mondták neki, hogy ha egy cseppet is iszik, akkor max 3 hónapig él még. Ha megállja, akkor 1-másfél évig. Azóta nem iszik, bár csak pár hét telt el. Soha nem bírt ki nélküle ennyit még ezidáig.
2022. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
73%
Nekem anyai nagymamám ivott nagyon sokáig, aztán, saját elhatározásából, bevonult egy elvonóra. Ennek már több, mint 40 éve, azóta egy korty alkoholt nem ivott.
2022. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!