Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözéskor a haszonélvezői...

Költözéskor a haszonélvezői jogomat elveszítem?

Figyelt kérdés
A lakást a lányom nevére irattam, így én lettem a haszonélvező. Majd mikor költöztünk, azt mondta, hogy nem lesz rajta a nevem a szerződésen, mert az 26 ezer forintba kerül. Így a lányomé az új lakás, én meg csak "úgy" lakom ott. Mi az igazság?
2010. szept. 11. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Tehát: amikor a régi lakást eladtátok, neked le kellett mondanod, a hasonélvezeti jogodról, hiszen anélkül el sem adhattátok volna (vagy joggal együtt csak nehezen).

Ha az új lakásnál nem kötötted ki, hogy legyen, akkor így jártál...

Ha összerúgjátok a port, mehetsz (sajnos) a szoc. otthonba, vagy akárhová. Jól kitoltak veled....:(

2010. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha be vagy jelentve oda, akkor technikailag nehezen dobhat ki, ha erre célzol.

De nyilván megbízol a lányodban, ha a nevére írattad a lakást. Többi: passz.

2010. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első igazat mondott. A lányod jól kitolt veled. Akkor sem került volna többe a lakásvásárlás költsége vagy a közjegyzői díj,ha az új lakásnak is haszonélvezője lennél.

Bármikor kidobhat a lakásból,akkor is ha bevagy oda jelentkezve.

2010. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van haszonélvezeti jogod, akkor 3 hónap ott nem tartózkodás után megszűnik. (Kivéve ha nyaralás, kórház stb miatt.) Érdeklődj ügyvédnél, mert lehet, hogy van valami időszak -3 vagy 5 év,- aminek a letelte előtt még ügyvédhez fordulhatsz, hogy félrevezettek, és szándékod ellenére lett úgy írva a szerződés.(Hány éve volt a szerződéskötés?) Gondolom tudod bizonyítani, hogy az általad neki vásárolt -és részedről haszonélvezettel bíró lakás volt a kiindulási alap sz ügyben?
2010. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fél éve volt a költözködés.
2010. szept. 12. 21:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Hozzátennék még annyit, hogy beszéljétek meg, hogy jegyeztessetek be haszonélvezeti jogot a te nevedre az ingatlan nyilvántartásba utólag. Ez bármikor megtehető, bár nyilván pénzbe fog kerülni. Illeték, fölhivatal, stb. [link]

Hogy ki fizeti, az megegyezés kérdése, de mivel te akarod... Ha elzárkóznak a kéréstől (annak ellenére, hogy te vállalnád a költségeket), már el lehet gondolkodni, hogy meddig akarnak veled együtt lakni.........

2010. szept. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!