Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Szóval nagyon...

Mit tehetnék? Szóval nagyon sokat dolgozok napi 14 órát. Nagyon karrierista vagyok. Mindig szinte a munkámnak élek.

Figyelt kérdés
Férjem mondta hogy szeretne már gyereket,és hogy már teljesen beleélte magát az apa szerepbe... stb. De én még nem akarok anya lenni, nem bírnék otthon maradni, ahogy ismerem magam a gyereket egyből a bölcsibe adnám.. Én még úgy érzem nem állok erre készen.. Sőt már a családtagok is ezen lovagolnak hogy de jó lenne.. meg már miért nincs.. Kezd elegem lenni..! Köszönöm a válaszokat 27N
2010. szept. 12. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem baj, szerintem ráérsz 30 évesen is gyereket vállalni. Bár el kéne döntened, egyáltalán szeretnél-e a későbbiekben.
2010. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Huszonhét évesen nem kellene ennyit filózni rajta. Ha szereted a férjed, be kell ütemezni a gyereket, ha pedig nem eléggé, építsd tovább a karriered. Csak meg ne bánd!
2010. szept. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
kompromisszumot kéne kössél...szülj és ne bölcsibe add, hanem a férjed otthon marad vele gyesen (1,5 hónapot meg kibírsz otthon te is)...de a napi 14 óra meló tönkre fogja vágni az egészséged
2010. szept. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Nagy tévedés hogy valaki nem szereti eléggé a párját ha nem akar gyereket tőle (még/soha)... Kérdező tégy úgy ahogy neked jó. Ha a fárjed ezt nem tudja elfogadni akkor nem illetek egymáshoz. Gyerekre vágyni biztos nagy dolog de sokkal nagyobb terhesnek lenni, meg szülni stb és azt bizony mind neked kell.
2010. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Maradjon otthon vele a férjed. Én fiatalabb vagyok, de korán szeretnék szülni, pár éven belül. De az biztos, hogy nem én fogok otthon ülni a kicsivel. Egyrészt mivel nem bírnám idegileg, másrészt mert nekem sokkal jobb munkám van, mint a páromnak, szeretem, amit csinálok, ő meg általában nem, fél évet-évet ha kibír egy helyen. És kevesebb, mint feleannyit keres, mint én (végzettség hiánya miatt).

Szóval gondold meg, lehet, hogy úgy járnátok a legjobban. De a 14 órát akkor is jó lenne redukálnod mondjuk max. 10-12-re.

2010. szept. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha neked ilyen fontos a karrier,akkor SOHA ne szülj gyereket! 27 évesen már ideje lenne szülni. A genetikusok szerint a 20-30 év közötti korban a legidálisabb a gyerekvállalás. Igaz,ma divat a késői szülés,de az nem igaz,hogy ráér valaki 30 évesen is babát vállalni. Sokkal nehezebben esik teherbe,sokkal több a genetiai gond a babával,és 50 évesen még nem felnőtt a gyerek! A késői gyerekek általában elkényeztettek,a szülők is jobban féltik őket,mint ha fiatalabb korban lennének szülők.

Ez alól vannak ugyan kivételek,de elég kevés. Inkább divat ma későn szülni,mint okos dolog.

Ha viszont a párod nem tolerálja a te karrier vágyadat,akkor érdemes elgondolkodnotok a kapcsolatotok további sorsán! Habár ezt a témát már az esküvő előtt kellett volna megbeszélnetek.

2010. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt már egyszer kikötöttem, hogy még várjunk... azt hittem hogy egy darabig abba hagyja ezt a témát, de nem...
2010. szept. 12. 15:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, te vagy a család fekete báránya... Gyerekpárti fiatal anyuka vagyok, de azt mondom, amit nem akarsz, abba ne hagyd belezsarolni magad, mert a gyerekvállalás még úgy is durva (lemondás, életmódváltás, fizikai- mentális próbatétel), hogyha szívből kívánjuk.

Lehet, hogy a gyermektelenségre rámegy a kapcsolat, de arra is, ha te boldogtalan leszel a picivel.

Ja, van biológiai óra, de ez nem minden. Sokan 30 után szülik az elsőt, mert akkor érett meg rá az életük.

Anyám azt mondta, hogy ha újrakezdené, 30 előtt nem szülne, mert akkorra lett nyugodt, elégedett.

2010. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lenne jó annak a gyereknek sem, ha csak külső nyomásra szülnéd a világra. Bár lehet, hogy ahogy az első pillanatban rád néz, elfelejtenéd a karriered és vernéd a fejed a falba, hogy eddig miért halogattad, de nem biztos. Talán jobb ha még jobban megérsz a gyerekvállalásra. A kapcsolatotokat is próbára teszi majd ez az idő.
2010. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!