Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet nekem is tulajdonrészem?

Lehet nekem is tulajdonrészem?

Figyelt kérdés
Amikor megismertem a férjem akkor Ő épp belekezdett egy építkezésbe. Júliusban ismerkedtünk meg Ő június végén vette fel a hitelt, októberben már együtt laktunk így közösen nyögjük azóta a hitelt. Nekem a házból semmi részem nincs, azóta már házasok vagyunk és van egy gyönyörű kislányunk. A férjem és én úgy döntöttünk, hogy az én nevemre kerülne a ház egy része. Az megoldható míg a házon jelzáloghitel van? Vagy alapból jár nekem a házból, mert összeházasodtunk? Ne értsetek félre, nem akarom kisemmizni a férjem! Szeretem és jól megvagyunk, de sosem tudhatom. Éveken keresztül gürcölök/lünk egy ház hitelfizetése miatt, és nem adj Isten a férjem és én elválnánk akkor nem akarom hogy több éves munkám csak úgy odavesszen és otthon, pénz nélkül maradjunk egy gyerekkel.
2010. szept. 12. 21:14
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is hogy mi van akkor a ügyvéd előtt írunk egy papírt, hogy válás esetén engem illet a ház 50%-a és ezt közjegyzővel hitelesítjük? Vagy ez hülyeség? Nem voltam még ilyen helyzetben...
2010. szept. 12. 21:44
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, lehet ilyet.
2010. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Csak mivel nem tudom, hogy a jelzálog miatt lehet-e a tulajdonost módosítani vagy mellé rakni másikat.
2010. szept. 12. 21:48
 14/19 anonim ***** válasza:
Persze, ez az ügyvédes izé nem függ attól, hogy van-e jelzálog.
2010. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A jelzálogot felejtsétek el! A bankok nem szeretik,ha más jelzálogot is bejegyeznek az ingatlanra. Van amelyik ilyenkor felmondja a hitelt,de mindenképpen új szerződést kötnének veletek,ha az eddigi egy tuljadonos helyett kettőé az ingatlan. Ez rizikós is és sokba is kerülhet. Új hitelbírálat,közjegyző stb.

Menjetek el egy közjegyzőhöz (nem kell ügyvéd). Vele mindent megbeszélhettek,és az általa készített szerződés vagy megállapodás hiteles. Sőt az egyik példánya nála marad letétben. Ha valamelyikőtéké elvész,akkor ez kikérhető.

De ne csupán az esetleges válásra gondoljatok. A ház a párodé,de van egy kislányotok is. Ha esetleg a párdo meghal,akkor a ház a lányodé lesz,te csak haszonélvező leszel. Ha úgy alakul az anyagi helyzeted,addig nem tudod eladni a házat csak a gyámhatóság engedélyével,amíg a gyerek kiskorú. Remélem,erre nem kerül sor,mert ha még van hitel a házon,a bank is akadékoskodhat. Főleg,ha neked nincs jövedelmed.

Mindent beszéljetek meg a közjegyzővel. Ők olyasmire is gondolnak,amire a laikusok nem.

2010. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én gondoltam arra is, hogy az én részemet a kislányom nevére íratom, de mi vn akkor ha születik még 1-2-3 gyerek.(max 1) és az Ő nevükre már nem tudok egy fél házat ráíratni? Nem igazságos. A férjemnek az előző kapcsolatából is van egy gyereke, úgyhogy nem a kislányunk lenne a kizárólagos örökös természetesen.
2010. szept. 12. 22:15
 17/19 anonim ***** válasza:

Ezért javaslom a közjegyzőt. Ő minden helyzetre tud jó megoldást vagy esetleg többet is ajánlani.

A fiam egy eltartási szerződést kötött,és a közjegyző valóban minden aspektust végig mondott.

2010. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A bank hozzájárul a tulajdonjog átruházásához, (díjköteles), és Te, mint zálogkötelezett bekerülsz a hitelszerződésbe. Ezek mellé még ki kell fizetni az ajándékozási illetéket is. Költséges, de ez a legtisztább, legbiztonságosabb a Te szempontodból.


Lehet készíteni egy magánjogi szerződést is, amibe beleírjátok, hogy válás esetén az ingatlan x része a tiéd.


Ha nem köttök semmilyen megállapodást, akkor válás esetén (de ugyanez történne halálozás esetén is) bizonyítani kellene, mennyi volt a házasság előtt betett vagyon, mennyi a közösen törlesztett rész és mennyi lett ebből az érték növekedés.

Jogi szempontból most a férjed nevén van az ingatlan, ez számodra bizonytalansági tényező. Ez azt jelenti, hogy csak akkor teremthető tiszta tulajdoni helyzet, ha erre lépéseket tesztek és megfelelő okirattal, jogi lépésekkel ezt rendezitek.

Én a helyedben mindenképpen megtenném ezeket a lépéseket, mert már megtapasztaltam, válás esetén mindent sokkal nehezebb, költségesebb bizonyítani, mint jó viszonyban.

2010. szept. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Fölösleges a gyerek nevére iratni, ő majd megörökli, reméljük nagyon soká. Ha a nevére iratod, hogy fogjátok eladni, ha netán szükséges, majd jön a gyámhatóság meg ilyenek.

Szerintem házassági szerződés csak házasság előtt van. Még nem hallottam olyanról, hogy alatta is.

Amúgy válás esetén a közösen fizetett hitel felének erejéig leszel automatikusan tulajdonos.

Példa: a ház 10 millió Ft, a férjed befizetett 4-et az elején, felvett 6 m hitelt, amit közösen fizettetek. Válás esetén, ha nincs hitel, akkor 3/10 arányban, azaz 33%-ban leszel tulajdonos.

Ha netán meghal, akkor a gyerek(ek) örökölnek, neked haszonélvezeti jogod lesz.

2010. szept. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!