Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet nekem is tulajdonrészem?

Lehet nekem is tulajdonrészem?

Figyelt kérdés
Amikor megismertem a férjem akkor Ő épp belekezdett egy építkezésbe. Júliusban ismerkedtünk meg Ő június végén vette fel a hitelt, októberben már együtt laktunk így közösen nyögjük azóta a hitelt. Nekem a házból semmi részem nincs, azóta már házasok vagyunk és van egy gyönyörű kislányunk. A férjem és én úgy döntöttünk, hogy az én nevemre kerülne a ház egy része. Az megoldható míg a házon jelzáloghitel van? Vagy alapból jár nekem a házból, mert összeházasodtunk? Ne értsetek félre, nem akarom kisemmizni a férjem! Szeretem és jól megvagyunk, de sosem tudhatom. Éveken keresztül gürcölök/lünk egy ház hitelfizetése miatt, és nem adj Isten a férjem és én elválnánk akkor nem akarom hogy több éves munkám csak úgy odavesszen és otthon, pénz nélkül maradjunk egy gyerekkel.
2010. szept. 12. 21:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Mivel a házasságkötés után együtt fizettétek a hitelt így váláskor természetesen annak a fele a tiéd, de szerintem a férjed ezt automatikusan odaadná neked, legalábbis amit leírtál az alapján tisztességes embereknek látszotok.
2010. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Át kell íratni.A csekket úgy fogjátok kapni,hogy Kovács Ferenc és neje
2010. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű ha még nem is volna a nevemen a ház ha válásra kerül a sor, akkor ideadná a ház felét a férjem. De mindketten úgy gondoljuk, hogy jobb ha mindenről papír van írva. Láttam már embereket válni és elég undorító dolgokat hozott ki mindét félből. Biztos ami biztos. A férjem sem tiltakozik, sőt, csak nem tudjuk, hogy mi ennek a dolognak a jogi útja.
2010. szept. 12. 21:27
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Tulajdonképpen nem sok értelme van átiratni - akkor csak szebben néz ki papiron, mert CSAK annyi a férjedé külön, amennyit már a házasságkötés elött ténylegesen kifizetett (pl. a telek ára, ha nem volt kölcsön rajta), az a rész, amit a házasság alatt fizettetek - az összes kölcsöntörlesztés, vásárlások, felújitás - mind közös, ezért egy esetleges váláskor felezödik. Ez azért van, mert a házasság vagyonközösség, és függetlenül a két fél vagyoni helyzetétöl, keresetétöl minden közös szerzemény, akkor is, ha egy vagyontárgy vagy kölcsön CSAK az egyik fél nevén fut.
2010. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem írjatok házassági szerződést. Én is korrekt dolognak tartom és megértem a gondolkodásodat, én férjhez se mennék nélküle, ti mindketten jól látjátok, szóval szerintem ez egyszerűbb megoldás mint váláskor bizonygatni.
2010. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem tudom, hogy a nevedre lehet-e most iratni a ház egy részét, azt viszont tudom, hogy hiába fizetitek együtt vissza a kölcsönt, nem lesz automatikusan a tied is a ház, vagyis nem szerzel tulajdonrészt. A különvagyon mindig különvagyon marad.Házasságom sok-sok éve alatt ennek utánaolvastam, hiába kerestem én is a házra, elmehetek a búbánatba.

Én ugyanebben a cipőben járok. A férjem még legényemberként vette fel a hitelt, együtt fizettük vissza, nekem mégsincs semmim. Evvel rendesen sakkban is tart. Még most, a házasság elején tisztázd a helyzetet, én nem tettem meg, és ezt nagyon bánom.

2010. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Házassági szerződést nem esküvő előtt szoktak írni??
2010. szept. 12. 21:31
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk már a házasság elején 4. éve vagyunk házasok, 2 éves a kislányunk.
2010. szept. 12. 21:32
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

21.30-as vagyok.


Nem vagyok jogász, de utánaolvastam a dolgoknak. A ház a férjed különvagyona, amit együtt vettetek a házba, az közös vagyon, de a ház csak a férjedé.

2010. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem, illetve főleg esküvő előtt szoktak, de házasság alatt is lehet, nem tiltja semmi.
2010. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!