Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korodban változattál...

Hány éves korodban változattál nevet?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka? Férfi vagy vagy nő?

2022. márc. 16. 23:29
A kérdező szavazást indított:
18 és 25 éves korom között.
26 és 30 éves korom között.
31 és 35 éves korom között.
36 és 40 éves korom között.
40 és 45 éves korom között.
46 és 50 éves korom között.
50 éves korom fölött.
18 éves korom alatt.
Többször életem során.
Sohasem.
122 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Férjhez mentem.
2022. márc. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

Nalam az adott okot, hogy szinte minden iratomba maskent jegyeztek be a nevemet "helyesirasilag". A vezeteknevem gi-re vegzodik, de ezt irtak gy-nal, ghy-nal, ghi-vel, mindenfele agyament valtozatban, hasrautesre. Eltero volt a szemelyim, az utlevelem, az erettsegi bizonyitvanyom, a diplomam, a jogsim, stb. Sot, az apam szemelyijeben es utleveleben maskent szerepelt a vezeteknevunk, mint az enyemben. El lehet kepzelni amikor egyszerre kertunk vizumot...


Ugyhogy egyszer nagyon megelegeltem, elmentem az anyakonyvi hivatalba, es ott 10 ezer ft-ert egysegesittettem gi-re. Akkoriban ugyanis kint dolgoztam kulfoldon, es ott (Nemetorszag) ezt a kovetkezetlenseget lehetetlen volt a kulonfele hivatalos helyeken megmagyarazni. Mert ez valoban felfoghatatlan volt meg szamomra is.


Azert kerult penzbe egyebkent, mert az apam anyakonyvi kivonata volt mervado, ahol nem i-vel irtak a nevunket, es igy nevvaltoztatasnak minosult, mikozben az apam szemelyijeben i-vel volt bejegyezve, amit meg is mutattam a hivatalban. Ekkor kerestek ra az anyakonyvben. Mindenesetre nekem nagyon megerte azt az akkoriban 10 ezer forintos kiadast, mert ez a dolog rengeteg problemat okozott az eletem soran.

2022. márc. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%
2-es vagyok, elfelejtettem valaszolni erre: 33 ev korul jartam akkor.
2022. márc. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen- mindig utáltam a hivatalos keresztnevemet.
2022. márc. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Újságíró lettem, volt már valaki ugyanezzel a névvel, van egy olyan szokásjog, hogy nem használunk olyan nevet, amin valaki mást már ismernek. Ezért felvettem anyám lánykori nevét is.
2022. márc. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Én még mindig csak tervezem. Apámnak, anyámnak és tesómnak két keresztneve van, nekem egy. Fel szeretnék venni még egyet. Már 50 körül vagyok és jó drága dolog lenne + indokolni is kell + még mindig nem találtam olyat, ami tetszene, szóval egyelőre ez még odébb van.
2022. márc. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%

2

És apukádnak meg kellett akkor változtania az iratait?


Én úgy jártam, hogy azt hittem, elvesztettem a szül. anyakönyvi kivonatomat (aztán persze megtaláltam) és elmentem újat kérni. Ezért elő kellett venni az anyakönyvemet, ahol anyám neve két keresztnévvel van írva. Minden hivatalos papírján csak egy szerepelt. Így elővették az övét is, ahol szintén két keresztnév szerepelt. Ezek után anyámnak minden iratát ki kellett cserélnie. :)

2022. márc. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
Felvettük egymás nevét a feleségemmel.
2022. márc. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%
* Így elővették az övét is, ahol szintén két keresztnév szerepel.
2022. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Anyámat elhagyta a biológiai apám, amikor terhes lett.

Anyu vállalt egyedül is, fél éves voltam, amikor találkozott a párjával, aki a nevelőapám lett. A legnagyobb szeretettel, törődéssel nevelt ő is, amit lehetett, megadott mindenhogyan.

18-at amikor betöltöttem, felvettem a nevét tiszteletből.

(N/28)

2022. márc. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!