Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korodban változattál...

Hány éves korodban változattál nevet?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka? Férfi vagy vagy nő?

2022. márc. 16. 23:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

7-esnek:


Nagyon jo a kerdesed, de nem kellett, erdekes modon ezt nem tettek szova ott az anyakonyvi hivatalban, en meg nem szorgalmaztam. Orultem, h most vegre az igazolvanyainkban megegyezik a nevunk, i-vel irva :D Viszont amikor meghalt, a halotti bizonyitvanyaban mar ugy szerepelt, mint ahogyan az anyakonyvi kivonataban, nem ugy, ahogy az egyeb hivatalos irataiban.


Mindez a zurzavar reszben azert volt lehetseges, mert egyes hivatalokban akkoriban egyes ugyintezok onkenyesen atirogattak apam nevet. Pl. amikor egyszer ment szemelyit cserelni azon a neven, amin anyakonyveztek, az ott ulo holgy (akkor meg a rendorsegen csinaltak a szemelyiket) azt mondta, h igy nem lehet irni,ilyen nincs, es egyszeruen atirta i-re a nevenek a veget. Hihetetlen, de igy volt. 8 altalanos vegzettseggel felulbiralta...


Ami a poen, hogy anyam szemelyi igazolvanyaban meg nem lett atirva, mert o nem akkor ujittata meg, igy ok kulonbozo irasmodu, de egyazon neven eltek egyutt. A testverem megint maskeppen irja a nevet, tehat egy harmadik felekeppen. Ettol a tematol regen mindig a falnak akartam menni :D


Ugy latszik, akkor Te nem jartal szerencsevel, illetve anyukad... Ha nalunk ilyesmi (apai vagy anyai ket keresztnev) felmerult volna, akkor nekunk szinten lehetett volna ebbol gondunk, de eszembe se jutott ez a problematika, es szerencsere nekik sem!!!

2022. márc. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Férjhez mentem.
2022. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
90%

Én nem, de anyukám pár hónapja, a 89. életévében változtatott nevet, ugyanis kiderült, az összes iratával ellentétben ellentétben két utónevet kapott születésekor, de ebből kizárólag az egyiket használta.

Sem a házasságakor, sem a gyerekei születésekor, sem az igazolványainak kiváltása során eddig ez senkinek sem tűnt fel.

Amúgy le a kalappal az okmányiroda előtt, seccpecc, zökkenőmentesen megtörténtek az igazolványcserék.

2022. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Metionin ***** válasza:
100%
21-22, már nem emlékszem. Anno anyám a születésemkor bediktálta a saját nevét, hogy kicsesszen az apámmal de egész életemben az apám választotta nevet használtam, nekem konkrétan 14 évesen amikor személyit kaptam, esett le, hogy papíron nem úgy hívnak. Anyámék csesztek rendezni, így miután 19 évesen elköltöztem, kérelmeztem a változtatást, viszont némi problémám adódott (apám külföldi de elhagyta a régi állampolgárságát, így hadakoznom kellett kicsit, hogy az általa adott külföldi nevet elfogadják), a kérelmemet küldték ide-oda és csak 1 vagy 2 évvel később rendeződött a dolog, szerencsére még az első diplomám megszerzése előtt megkaptam minden új iratot, agy az már a -számomra- eredeti nevemen van.
2022. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen. Anyáék azt gondolták, jót tesznek nekem ha különleges nevet adnak. Hát nem, tönkretették majdnem az egész gyerek és az egész kamaszkorom
2022. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem épp most, 36 évesen van folyamatban a névváltoztatásom.

Kezdettől fogva ki nem állhattam a keresztnevem, még mindig nem tudok vele azonosulni. Kifejezetten rossz érzés fog el, amikor be kell mutatkoznom, vagy a nevemen szólítanak. Nem mindig, de sokszor.

És hogy miért csak most változtatok nevet? Egyrészt eddig nem találtam olyan másik nevet, ami nem csak simán tetszik, hanem valamiért kiemelkedően tetszik, azonosulni tudok vele, fontos számomra. Amiről tudom, hogy nem csak átmenetileg tetszik. Kellett hozzá idő, hogy megbizonyosodjak benne. Most lett meg, egész megvilágosodás szerűen jött a felismerés, hogy melyik név van a lelkemben, tulajdonképpen gyerekkorom óta.

Másrészt azt hittem, nagyon extrém és ritka eset, hogy valaki megváltoztatja a nevét (leszámítva a házasságokat), és sokkal bonyolultabb, költségesebb eljárásnak hittem.

Sokat olvastam a témában, meglepően sok ember változtat nevet Magyarországon, évente 3-5000. 30-40 éves kor körül még nagyon sokan. Jó lett volna eleve olyan nevet kapni születéskor, amit szeretek, de megnyugodtam, hogy nem vagyok még elkésve vele.

Szerencsés vagyok, mert az ismerőseim szinte azonnal áttértek az új nevem használatára, pedig még nem az a hivatalos. Nagyon remélem, hogy minél előbb sikerül hivatalossá tenni.

N

2022. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
56%
Sohasem
2022. márc. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
14. Ez azt jelenti, hogy egész óvodás és általános iskolás korodban a jelenlegi neveden szólítottak a pedagógusok is, miközben más volt a hivatalos neved? Akkor veled is kiszúrt anyud.
2022. márc. 18. 07:18
 19/29 Metionin ***** válasza:
85%
18. Igen, amikor beíratott, apám a külföldi anyakönyvi kivonatomat vitte be és az alapján írtak be a naplóba meg minden. A bizonyítványom is azzal a névvel készült, aztán amikor személyit kellett csináltatni, anyám elővette a magyar anyakönyvi kivonatot amit ki tudja mikor csináltatott arra hivatkozva, hogy a régi nincs meg (pedig megvolt, apámnál) és az alapján csináltatott nekem személyit mondván most már így hívnak és kész. Akkoriban ez valahogy nem tűnt fel a hivatalban sem, hogy 2 anyakönyvi kivonatom van 2 tök más névvel. Fogalmam sincs, hogy csinálták, amikor kivertem a balhét nyolcadikban, nem voltak hajlandóak semmit mondani, apám addigra már szart rám, anyám meg csak röhögött hogy haha akkor is úgy fognak hívni ahogy őt és hogy fogjam fel, hogy ez most már így van. Hát rácseszett, nem gondolta volna, hogy visszaváltoztatom.
2022. márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
19. Így már világos. Azt hittem születésedkor kaptad anyud nevét és az nem tűnt fel 14 éves korodig, hogy arra a névre anyakönyveztek.
2022. márc. 18. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!