Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha nem tudom...

Mi a megoldás, ha nem tudom elviselni a párom húgát? Taszít egyenesen

Figyelt kérdés

Szülőkkel, nagyszülőkkel semmi gond. Barátnőivel is elbeszélgetek, ha úgy van. De a húga borzasztó. Teljesen ellentettje a barátnőmnek.

21 éves, "ki, ha nem én" típus. Lenéz bárkit és bármit, ami nem ő maga és ennek hangot is ad.

Felhívja páromat, hogy érte kéne menni kocsival. Mondja neki, hogy jó úgyis autóban ülünk, arra kanyarodunk. Kérdés: de kinek a kocsijával vagyunk, mert az én kocsim egy sz_r és ő abba nem fog beleülni.

Vagy vettünk édesapánknak karácsonyra egy komolyabb grillsütőt, a párom apukája segített választani. Megbeszéltük, hogyha jó idő lesz, a szüleim elhívják őket egy kis kerti bulira, ismerkedni. A csaj válogat, mint a fene, anyukám kérdezte is, hogy miket vásároljanak, mi legyen a menü, hogy mindenki jól lakjon. Barátnőm mondta, hogy csirkemell és paradicsomsaláta az, amit a húga bármikor megeszik, az neki jó lesz. Ő külön jött, alapból 1 órát vártunk rá, mert hogy ő előtte este buliban volt és nem bírt felkelni... Odaért, elkezdte mondani, hogy milyen kicsi a szüleim háza, nem csoda, hogy rögtön odacuccoltam a páromhoz onnan. Végignézte a kajákat, aztán közölte, hogy másnapos és pizzát kíván, rendel magának azt inkább, de mi együnk nyugodtan.


Hatalmas arca van a semmire. Nem dolgozik, egy alibi egyetemi szakot csinál egy magánegyetemen.

A családban ő a kislány, akit mindenki szeret és mindenki úgy ugrál, ahogy ő mondja. És ez a gond, hogy a barátnőm nagyon szereti... Folyton idehívja, vagy mentünk múltkor Tihanyba kirándulni, azonnal hívta őt is.

Tudom, hogy én is hibás vagyok, mert már ahogy megérkezik vagy találkozunk, idegesít és kb "ugrok" arra, amikor valamit csinál.


2022. máj. 12. 21:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
A "nem szeretem a tesód" helyett mond hogy a "tesód viselkedése elfogadhatatlan". Így nem őt személyesen támadod, hanem tárgyilagos vagy. Szépen pontról pontra beszéljétek át, hogy miért nem oké a viselkedése.
2022. máj. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem parom apukajaval es annak a parjaval volt problemam. Teljesen mind1 mi igazabol de mivel parom kozel all hozzajuk en elmondtam neki hogy Te barmikor mehetsz hozzajuk beszelhetsz veluk engem nem zavar de en tobbet nem szeretnek talalkozni veluk. Ez tartott egy fel evig. Addigra megoldodott a vitaforras. Ebbe a fel evbe benne volt 1 karacsony is. Parom 24 e reggel elment hozzajuk en foztem sutottem egesznap mire hazaert este keszen voltam :)
2022. máj. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is engedd el magad, és mikor beszólogat, visszakézből tegyél te is egy epés megjegyzést. Ha neki elnézhető, akkor biztos neked is...

Egyébként kérdezd már meg a barátnődet, hogy mégis mikor cuki, mert mostmár kíváncsi vagyok.

A 11-es tanácsa jó, beszélgess róla a barátnőddel, de ne a húgát szidd, hanem a bunkóságait, és jelezd, hogy neked ezek nem mennek csak úgy le a torkodon, bocs, de számítson rá, hogy a fogadjisten is olyan lesz. Ha meg akarja kímélni ettől a húgát, akkor ne hívja túl gyakran a közeledbe.

2022. máj. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem úgy tűnik, hogy ez a csaj az önbizalomhiányát kompenzálja a nagy arcával. Valószínűleg mert ő is érzi, hogy a saját erejéből még nem ért el semmit. Jó hír, hogy ha így van, akkor még változhat.
2022. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

1) Meg kellene beszélni a barátnőddel. Azt is hozzátéve, hogy ha a húga bunkó mód viselkedik a jövőben veled vagy a családoddal, akkor te azt ELŐRE SZÓLSZ hasonló stílusban fogod viszonozni.

2) Be is váltod az ígéretet. Azért kell erről előre szólni, mert különben a kicsike tuti elnyafogja majd, hogy hát te vagy olyan undok hozzá, szóval legalább a barátnődben tudatosítsd, hogy amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten alapon vagy szemét a húgával. Ha a hugi visszavesz, te is visszaveszel.


3) Ha a barátnőd hosszabb távon is a húga pártját fogja veled szemben, akkor nem hiszem, hogy tartósan megmarad a kapcsolatotok.

2022. máj. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyennel siman nem kell foglalkzoni.
2022. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
94%
Hááát én már a grillpartin kib***tam volna a házból... Az első finnyázós megjegyzés után. Vagy pattintsd le a hugicát, vagy szakítás lrsz, mert az ilyen embert nem nagyon lehet elviselni.
2022. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
62%
Küldd hozzám a húgit! Két hét alatt megváltozna. :-) F 45
2023. okt. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!