Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Budapesten egy háromtagú...

Budapesten egy háromtagú család mekkora bevételből él meg kényelmesen?

Figyelt kérdés

Ha pl. saját lakás, két autó adott és nincs semmilyen hitel, törlesztőrészlet.


Szerintetek mekkora jövedelem szükséges ahhoz, hogy kényelmesen éljenek?



A kényelem alatt ilyesmikre gondolok:

-minden nap normális étkezés, hetente többször hússal, pl. csirke, hal (tehát nem köménymag leves és paprikás krumpli 3 napig délben és este is)

-gyümölcs, zöldség minden nap (nem csak alma, körte, hanem mondjuk mangó, eper, avokádó)

-hetente/kéthetente 1 kimozdulós este a szülőknek (pl. színház, mozi, vacsora étteremben, ilyenkor ugye a gyerek mellé bébiszitter akár)

-a gyereknek valamilyen sport, esetleg különóra

-utazások: nyáron 1 vagy 2 nyaralás külföldön, télen síelés, évközben szünetek, hosszúhétvégék alatt kirándulások, pár napos utak Európán belül

-öltözködés tekintetében pár drágább, minőségibb darab, de amúgy középkategória: Zara, Massimo Dutti stb

-magán egészségügy igénybevétele, ha szükséges

-minden hónapban félre tudnak tenni, van megtakarításuk


2022. máj. 17. 15:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
68%

20

Háromtagú családról volt szó a kérdésben. Az akárhogy számolom, két szülő és egy gyerek vagy egy szülő és két gyerek.


Egy felnőtt megélhetése albérlet nélkül (sport, egészséges ételek, rezsi, némi szórakozás, kb 100 000 ftra jön ki a fővárosban. Tudom, mert konkrétan ennyit költök.

3 emberre ez legrosszabb esetben is 300 000 ft, de azért a rezsi nem duplázódik, ha két ember él együtt, a gyerekek sokáig kisebb költséggel járnak, mint egy felnőtt...


A kocsi havi 50 és marad évi majdnem 2 millió forint a többire. Ha ebből nem nyaralni mész meg 50 000 ftért fogat tömetni, akkor gyakorlatilag kényelmesen megvagytok belőle.


Én 200 000 ft nettóból kényelmesen kijöttem egyedül úgy, hogy saját lakásban éltem, sportoltam, ennek megfelelően sporttáplálkozást folytattam, kellett pénz sportruházatra és normális utcai ruhákra, figyeltem a bőrápolásra is, valamint fizettem a félévente 300 000 ftos tandíjam.

2022. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
79%
Ja tényleg, én háromgyerekesre asszociáltam :)
2022. máj. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
94%

21es csakhogy neked gondolom nem voltak ilyen igényeid.

Én ma vettem halat 4900/kg. Vettem hozzá salátának valót 1300, édesburgonyát a körethez 900/kg.- és ez 3 főre volt és csak ebéd, meg kicsi marad vacsorára, de pótolni kell.


Szlovéniába járunk síelni, évente egy hét, három főre 600 ezer.

Egy nívósabb színház 2 főre 30 ezer ehhez jön még legalább 15 ezer a bébiszitter díja.


Igen, ki lehet hozni három főre 600 ezerből is, de ekkora igényekkel kell a 2 millió.

2022. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
91%

20:

" egy ház rezsije minimum 60, tv, telefon, internet 3 kamasz gyerekkel 50"

Ház helyett lakás rezsije kevesebb, és az internet miért 50?

Egy vezetékes internet, amire akárhány munkaállomást lehet tenni, 3200 Ft, az enyém ennyi.


21: Autó 50, hát, se parkolási költséggel, se teremgarázsbérléssel, se az autó árával, se autópályamatricával nem számoltál azzal együtt meg lehet duplázni az 50-et, és akkor egy 1 M-ért vett, majd még 10 évig használt autó árát osztottuk csak le hónapokra. És akkor az még csak 1 autó.

Gyerek olcsóbb, mint egy felnőtt, ha ingyen kapod a havonta nagyobbra cserélendő csecsemőruhákat és még csak 2 éves a baba és már nem kell pelenkázni. De minden más életkorban többe kerül, amikor különórákat, nyelvtanfolyamokat és nyelvvizsgákkal, felvételi előkészítőket kell neki fizetni, egyetemi tankönyveket venni, fénymásolást, szalagavatót, gólyatáncot, iskolai darabba jelmezt, díszletet, osztálykirándulást, osztálypénzt, diplomakötést fizetni... írószereket, a tanár által kért márkás dresszeket, cipőket, taneszközöket, köpenyt, stb. fizetni, Kb. 2x annyiba kerül a gyerek, mint a felnőtt ezek mellett.

2022. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is van családom, tele gyerekkel és 500 000 ft környékén is jól élő emberekkel (nem fejenként). Nem kell előadni a mártírmamit. Nyilván van, akinek a világ összes pénze nem lenne elég, hogy a kérdező által írtakat biztosítani tudja.
2022. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
91%
24-es, tv, telefon, internetet írtam, és azért írtam mellé, hogy 3 kamasz gyerek, mert így már 5 mobilelőfizetés kell, a netre 5000-et fizetünk, plusz a streamingszolgáltatókra mikor-hogy, de minimum 6000. Összejön az, hidd el :)
2022. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

26: Értem. Nálunk van egy otthoni net és telefon, korlátlanul lehet róla hívni belföldi számokat, vezetékest, mobilt, 10 000 alatt van, nem tudom, 5800, 7800, valahogy így.

Emellett feltöltőkártyáról havi pár száz forintot telefonálunk butatelefonról fejenként.

Mivel ezek rendszeres és SZOKÁS költések, érdemes átállni. És minden költésszegmensben létezik ilyen takarékos változat.

Volt itt egy fickó kérdezni, egy távoli, faluvégi házban lakik olyan fizetéssel, amivel egy trópusi tengerparton élhetnének 5 csillagos szállodában mind az öten all inclusive ellátással, és mégse jönnek ki a pénzből... Csak fogtuk a fejünket.:)

Nekik is többszörös, kihasználatlan előfizetéseik voltak.

2022. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
24%
Olvasom a válaszokat, nekem fura. Azért a millás, 2 millás válaszok elgondolkodtatnak. Már nem is tudom, melyik válaszoló vagyok, én írtam, hogy 500 körül keresünk gyerek nélkül vagyunk, felújítandó házban. Meg nívósabb színház 30? Hát de hol? melyik? Most megnéztem, az állami operaház Rómeó és Júlia előadására igen, valóban lehet annyi, de gondolom nem havonta jár senki. Bébiszitter. Elhiszem hogy drága, de nincs nagyszülő, egy barát, ahol szintén van kisgyermek? nálunk a családban így van megoldva, hogy a gyerekek addig eljátszanak, ha kicsi, akkor meg gondolom inkább család,nem? Ez nem kötekedés, szimplán kérdezek csak.
2022. máj. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
91%
1,5-2M, főleg a mai árak mellett lassan több is.
2022. máj. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
68%
2-3 millió havonta
2022. máj. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!