Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családi aranyköpésetek,...

Milyen családi aranyköpésetek, szállóigétek van?

Figyelt kérdés

2022. máj. 30. 14:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
24%

Ki milyet szed, olyat szagol (szerelmi csalodasra)


Szarból vagy te? (Elhúzódó betegségekre)

2022. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
29%

Születésnapra: Nem is tudtam hogy a szar ilyen sokáig eláll.


Kevés rondább dolog van a világon mint egy öregasszony.


Kihívóan viselkedő, felajánlkozó nőkre: Ez is ott van a szemétkosárban (az egeres vicc nyomán)

2022. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Az "Amilyen virágot szakítasz, olyat szagolsz" nem a ti családi szállóigétek, hanem egy közismert magyar szólás.
2022. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
31%
Olyan dolgokra mondani hogy működik ami nem is működik. Mármint így iylen hangzik, de pl kilyukadt a zoknid a nagy ujjadon: Jó az még működik.
2022. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%

Itt mindenki huyke csak én vagyok az okos.


Úgy 6-8 évesen allapitottam ezt meg anno magabiztosan állítva, hogy a tehén az nem marha....

2022. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%

Minden unokára, dédunokára ezt mondják a nagyszüleim: "de szeretem ezt a kis nyomit"


Ha valamelyik gyerek rossz: "de hídrobbantó vagy"

2022. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
24%
SOHA ne állj le gyakorin vitatkozni. Gyökér vagy-e?!
2022. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

Szarból nem lehet várat építeni.


Apám és családjának véleménye az országról. Ezt hangoztatták már a 2. világháború után és szocializmusban is ez volt a szálóige, a rendszerváltás után és most az Orbán-rendszerben is.

2022. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem az én családom, hanem egyik haveromé. Az apja mindig ezt mondta neki, amikor anno bulizni mentünk: "fiam, fogad, monyad (golyód) tiszta legyen". Ez azóta is szállóige lett, ha valaki bulizni megy.
2022. máj. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%

Ketten vagyunk a férjemmel, mi szoktunk ilyeneket alkotni, de aztán elfelejtődnek. Amikor valami megtetszik, úgy mondjuk, hogy felvesszük a családi szótárunkba.

-Most ami eszembe jutott, az a "mégse filmek", ezek azok a filmek, amelyek semmilyen kategóriába nem sorolhatók. Pl. megnézünk együtt egy filmet, romantikusnak van írva, de mégse, mert inkább kicsit dráma, de mégse...

-Valamilyen kellemetlenségre azt mondjuk, hogy "pompasztikus".

-Reggel 9 előtt és este 9 után nem beszélünk nehéz témákról, ha valamelyikünk megakarná szegni, a másik rögtön mondja, hogy "9 előtt??".

- Ha valami rosszat mondd, csinál egyikünk (valami apróságot csak), akkor játékosan azt mondjuk, "hát te vagy a világ legrosszabb férje/felesége"

Hirtelen ennyi, de biztosan van még.

2022. máj. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!