Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családi aranyköpésetek,...

Milyen családi aranyköpésetek, szállóigétek van?

Figyelt kérdés

2022. máj. 30. 14:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
74%

Jaj, még kettő eszembe jutott;

-Nincsen haj, csak gyönyörű korpa! (A samponreklám után)

-Régen sokszor mondták a TV-ben, hogy „Ne habozzon!”, amit mindig úgy fejezett be, hogy „Mert még azt hiszik, megveszett!”

2022. máj. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
61%

-Majd jövőre jobb lesz.- Ezt az anyukám

mondta a nagynénémnek, mikor az unokatesóimmal hisztisek voltunk kiskorunkban.

2022. máj. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
78%

Imádjuk a Csengetett mylord sorozatot.


Így ha anyu mondja, hogy mit szokott főzni akkor azt mondjuk:

"Az finom lesz!", vagy "Nem is emlékszem már, mikor ettem utoljára."

2022. máj. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
45%

"Csónak!"

Anya apa húgom és én így szoktunk köszönni egymásnak személyesen messengeren telefonon. Mindenhol. A sztori hogy apukám hőn áhított vágya volt vérbeli horgász létére hogy egyszer vehessen magának egy csónakot. Megtörtént néhány éve. Nagy volt a boldogság. Majd aznap úgy nyitott be a lakásba hogy felkiáltott: Csónak! Azóta csónakkal köszönünk egymásnak. 😀


"Beló!"

Ez is köszönésforma. Többnyire a húgom köszön így nekem és én neki. A Mignonokból indult és ránk ragadt.


"Szőrös!"

Kisállatmentő vagyok szervezeti szinten. A hozzánk leadott állatok egy része hozzám kerül. Ideiglenes lakhelyük a saját szobámban volt amíg a szülőkkel laktam. Nyilván mindegyik eszméletlen aranyos volt. Anyáéknak mindig úgy mutattam az újakat hogy nézd milyen cuki kis szőrös. Így gyakorlatilag a szőrös szó a cuki szinonimája lett a családunk körében. Ezt azóta mindenre is használjuk. Ha például látunk egy aranyos kisgyereket mondjuk a park másik felében akkor összenézünk akár anyával és mondom neki hogy szőrös. Kicsit beteg de mi jókat szoktunk röhögni rajta. 😂


"Máó!"

Barátom nagy macskabarát. Már együtt élünk egy ideje. Sokszor nyervogással válaszolunk egymásnak. Ha például hazaér a munkából akkor benyervog az ajtón. Én pedig a lakás másik feléből visszanyervogok neki. Ha ő hamarabb kel fel akkor hagy aludni és megy kávét főzni. Ha kész a kávé akkor szól hogy ébredjek mert kész a kávé és kérek-e. Erre általában félálomban is csak egy cicamorgás a reakcióm. Vagy ha például valami olyat akar csinálni velem ami nekem nem tetszik (például olyan filmet nézni ami kicsit véresebb) akkor felháborodott cicamorgáshanggal jelzem. 😀 De ezt olyan szintre fejlesztettük hogy cicapawmozdulatokat is szoktunk csinálni.

2022. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
69%

Ha egyikünknek van egy jó ötlete, amire eddig még senki más nem gondolt: "Van Neked eszed, csak jól titkolod."


Hibás, rossz munkát, ételt adnak ki: "nagytudású szakemberek"

2022. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
77%

Ha valakiről régen meséltem anyunak (pasi), szokásos kérdése ez volt: kifèle,miféle, ke.él-e? :D azóta ez szállóigévé vált.

Vagy a másik kérdése: gyermekem te jól vagy összerakva? :D


Apa mondása,ha valamit jól csináltam/mondtam: ügyes vagy akárki is csinált téged.

2022. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a haverok között van ilyen:


Gyalogszörös - Macska

Pörkölt - A haverom mondja mindig a macskákra, mert szerinte haszontalan és nem őrzi a házat! :D

Sotitöltény - Szintén nyávog! Postal 2 után szabadon! :D

Lúd - A hugomra mondjuk mert kb közte meg a klasszik "liba/plázap*csa" között annyi a különbség hogy ő nem hoz haza heti 3 palit. :D

Mif'n? - Mivan? - a neten fellelhető hülyén meglepődött macska mém után amire az van írva: úrist'n! :D

Kajlador/Kajlonc - Tesóm őrült eszetlen Labija!

Kutymák - Rossz kutya (Általában a Labi :D) (Kutya+Trutymák szavakból)

Szlovák vagy! - A szlovák nyelvtörvényes balhé után szabadon! Haverommal közösen használjuk - jelentése: nagyon hülye vagy!

Haverom 202 centi, én 160 :D mindig megkérdem tőle hogy fent milyen a levegő? :D

A másik haverom kacérkodik vele mindig hogy tőle egy kétes erkölcsű leányzó megkérdezte egyszer hogy: jé! ilyen fehérben is van? :D - azóta mindig ezzel jön ha a méretverseny felmerül! :D

Legelsz? - Eszel?

Téged hipóban fürdettek! - Haveromnak aki kicsit szarul fogja fel az életet, lop, hazudik, meg elkapja az első felé repülő bármit....

Te ha álló f**szal nekimennél a falnak, az orrod törne be! - A 2 méter magas haveromnak akinek kampó orra van! :D

Másik hasonló - Akkora orrod van mint egy balkezes kozákpisztoly! :D

2022. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!