Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyám? Semmi...

Miért ilyen az anyám? Semmi rosszat nem csinálok én se, nővérem se. Mégis elég sokszor rosszul bánik velünk.

Figyelt kérdés
Én 14/L vagyok, nővérem 22/L. Én most vagyok 8.-os gimiben, nővérem egyetemre jár. Szegény családból vagyunk, szüleink (főleg édesapánk) bíztat, hogy csak akkor lesz belőlünk valami, ha tanulunk. Mind a ketten kitűnőek vagyunk, nővérem ha minden igaz pár év múlva doktori címet kap. Anyánk viszont ezt sem becsüli, hogy mi nem vagyunk olyan suttyók, mint egyes korunkbeliek, hogy a 14 évesek már össze vissza k*rnak, a 20 éves korosztály meg drogozik, cigizik, lop és még sorolhatnám. Sosem követelőddzünk, szülinapra-karácsonyra mindig mondjuk hogy nem kell semmi, max egy doboz csoki. Ezek ellenére is az anyánk nem hagy minket, mindig rajtunk vezeti le a feszültséget, rengetegszer pofonvágott már engem is, főleg régebben. Nővéremet folyton a barátja miatt piszkálja, hogy mért nem olyat választott, akinek van valami jó szakmája (magyarul valami pénzes p*öcs)... Tesóm barátja ugyanis kenyeret hordd és ez nem felel meg anyánknak... (Pedig neki is csak egy érettségije van meg.) Folyton segítenem kell főzni, takarítani. Persze ez rendben is van. De máskor azért b*szott le, amiért nem főzni segítettem, hanem tanultam... Rengeteg ilyen dolog volt már. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Lehet hosszú lett. Szerintetek miért csinálja ezt velünk? Kezd betelni a pohár...
2010. szept. 19. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szegénykém:(
2010. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát...hülye
2010. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Ne csak magatokat sajnáld, hanem anyukátokat is. Rossz élete van valószínüleg, nem tudom mi a munkája, vagy az anyagiak, de ha gazdagok vagytok is, kong a ház az ÉRZELMI ÜRESSÉGtől. Kellene valami kis szeretet. De honnan? Esetleg tőletek. Vegyétek észre Anyukátokat. Ő leginkább sajnálatra méltó. Csak azért ilyen hozzátok, hogy valamelyest fenntartsa a tekintélyét. Pedig ha szeretet lenne, nem kellene a tekintély. Há ezlrt mondom, hogy nincs. Hideg pokol. Nem tehet róla, ő sem kapott annakidején. Magát sem szereti Akkor mit adjon tovább? Beszéljétek meg a testvéreddel, próbáljátok meg szeretni őt, próbáljátok meg kifejezésre juttatni apró ajándékkal, virággal, kedves szevakkal, egy egy vacsorameglepetéssel, seb., pár hónap, és megfordul az egész. Talán furcsálljátok, hogy a gyerekekre bízom az anyukát, és nem fordítva, ahogy elvárható lenne, de tivagytok azok, akik felébredtek, ti vettétek észre a hibát, felismertétek a helyzetet, ti TUDATOSABBAK vagytok mint ő. Ezért nálatok lesz a "kulcs".
2010. szept. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Próbálkoztunk. Mindennel. Vettünk neki virágot, kb 2 nap után kidobta, mert "elhervadt"... Ajándékra valót is spóroltunk neki, vettünk neki egy több ezer forintos ajándékot. Nem vigyáz rá, amikor szólunk hogy nem azért vettük, hogy szétmenjen, vagy tnkremenjen az a dolog, akkor mi vagyunk a hülyék. Mi próbálkozunk, de semmi sem használ. Én nem tehetek róla, hogy szegények vagyunk, ha meg már 14 évvel ezelőtt is ilyen volt a helyzet, akkor nem kellet volna még egy gyerek.
2010. szept. 20. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!