Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos hogy a család megutált...

Jogos hogy a család megutált minket?

Figyelt kérdés

Apukám nagynénje nemrégiben elhunyt. Neki nem volt se gyereke, se férje, ellenben volt több unokahúg/unokaöccs/testvérek akik örökölhettek volna. Azonban a néni írt végrendeletet, amiben kizárólagos örökösének apukámat nevezte meg, miután apukám volt az egyetlen, aki évekig tényleg gondoskodott róla, szerette, látogatta, segítette őt mindig. Azt mondta apukám gyermeke helyett gyermeke neki. Most hogy meghalt és a család értesült az öröklésről, kígyót békát ránk kiabálnak, az egész faluban minket szidnak, hogy undorító módon " kitaszítottunk" másokat az örökségből. Az én lelkiismeretem tiszta, én láttam apukám mindig mennyit törődött a nénivel, de őt nagyon sajnálom hogy ezt át kell élnie és hogy a család gyakorlatilag most ezért őt kitagadta. Nagyon nehezen viseli.

Másnál is fordult elő ilyen, hogy család öröklés miatt szakadt ennyire szét? Hogyan lehet ezt helyén kezelni, nem megőrülni?

Az is eszünkbe jutott hogy eladjuk a házat és abból adunk x összeget a rokonoknak akik amúgy örököltek volna, hogy ne gondolják azt rólunk hogy mi csak magunknak akartuk ezt az örökséget, mert ez nem volt így soha. A néni döntött így, hogy apára hagyja a vagyonát és azt gondolom ehhez minden joga megvolt. Viszont már most hónapok óta terrorizálják apukámat és minden sz*rnak elhordják szegényt a faluban, ő pedig visszahallja és nagyon fáj neki... én így mégiscsak azt kell hogy gondoljam, a legjobb helyre került az örökség, apukám az egyetlen aki tényleg megérdemeli, és én ezek után biztos h nem adnék belőle a családnak egy centet sem. Apát sajnálom, mert tönkremegy idegileg ebben az egész családi viszálykodásban. Ő az egyetlen ebben az egész családban akit abszolút nem is érdekelt soha az öröklés.... szerintem ezért is kapta ő..... és most ezért támadja mindenki. Mi tévők lennétek ilyen helyzetben?



2022. jún. 23. 15:48
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
0%
Igen, jogos.
2022. jún. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg nem elmenekülni kell a probléma elől, hanem szembenézni vele!

Oda kell állni a rokonok elé és megbeszélni szemtől-szembe, hogy miért is számítottak örökségre, mikor nem törődtek az idős rokonnal!

Az kapta aki megérdemelte!

Ez nem apukád döntése volt, hanem az idős rokoné, haragudjanak rá, ne apukádra!

2022. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
84%
22-es, a rokonok üvöltéssel fognak reagálni, talán fizikailag is rátámadnak a kérdező apukájára. Akik ilyen c. módra viselkednek attól csak rosszat várhat. Mintha a medvének magyaráznád, hogy figyelj, de hát te málnán élsz, mért tépsz szét engem? Nem fog menni a medve lebeszélése se....
2022. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
97%

És az megoldás, hogy feladom az egész életemet és elmenekülök? A kérdező még fiatal, de apukája valószínűleg ott élte le az egész életét.

Nem olyan egyszerű az újrakezdés.

2022. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
91%
Ahol rossz, ott csak ostoba ember marad, ha mehet is. Van, aki belehal a permanens konfliktusba, agyvérzés, rák, infarkttus néz ki egy zaklató közegben.
2022. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
95%

Szomorú, hogy így derült ki, de apukád sosem fogja visszkapni azt a családot, amit eddig a magáénak érzett. Addig nem érezték fenyegetésnek, amíg nem lett hivatalos, utána persze utálják. Mi történne, ha mindent nekik adna? Örülnének pár hétig, amíg el nem fogy az örökség, aztán felé sem néznének. Ha pedig később apukád szorulna meg, szinte biztos, hogy magára hagynák az út szélén a bajban.

Apukád naiv, ha azt hiszi, hogy ezt lezárhatná pár átutalással. Fordítsátok inkább magatokra a néni hagyatékát és a most is mellette álló családjába fektesse azt, ami miatt elfordultak tőle. Így már nem lenne a kezében semmi, amit el akarnak venni, de mégis jó helyre kerül a gyerekeihez, akik segítik majd őt. Pont úgy, mint ő tette a nagynénivel.

2022. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
8%

Nem akarok nagyon ünneprontó lenni, de a végrendelettől függetlenül a törvényes örökösöket megilleti a köteles rész, ami az örökségük 1/3 része. Nem tudom, hogy apukád mennyit örökölt, de a rokonság még követelőzhet rajtatok (ha megéri nekik), ha magatoktól nem fizettek ki mindenkit. Tehát az 1/3-át szét kell osztanotok törvény szerint, a 2/3-a apukádé.


Hosszútávon kalkuláljatok ezzel is, ha esetleg követelőznének.

2022. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:
22. Megtörtént a beszélgetés, sajnos értelmetlen volt. A társaság egyik tagja kőkeményen elmondta a véleményét, hogy igenis másnak is kellett volna örökölni, aztán volt aki pedig szemtől szembe bájolgott és azt mondta neki semmi baja ezzel, aztán pont tőle hallottuk vissza a leggusztustalanabb utálkozást, szóval a hátunk mögött meg szid ezerrel....
2022. jún. 23. 17:34
 29/48 A kérdező kommentje:
27. Én úgy olvastam hogy végrendelet esetén köteles rész csak a gyerekeknek jár ( aki nem volt ) de javítsatok ki ha tévedek
2022. jún. 23. 17:36
 30/48 anonim válasza:
95%

Egyértelmű, hogy lelki terrort alkalmaznak rajtatok. Forintot nem adnék nekik. A néni ha így látta jónak, hogy megfosztja őket az örökségtől, akkor megvolt az oka rá, a viselkedésükből ez látszik is.

Legyetek kitartóak, ne engedjetek a nyomásnak. Én egyébként eladnám és a az árából másikat vennék valahol máshol.

2022. jún. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!