Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy 15 éves lány viselkedés...

Ha egy 15 éves lány viselkedésével problémák vannak, kirúgják a suliból, az hogyan hat a családra?

Figyelt kérdés

A 15 éves unoka húgomat ma kirúgták a suliból,mert önvédelemből verekedett(boxert is találtak nála).Valami szigorú iskolát keresnek a szülei,ahol megtanulna viselkedni és elszakadna attól a fiútól,akinek "köszönheti a sikereit".Nagyon rossz hatással van rá,már a 3.suliból csapták ki.Vajon a szülőkre rászáll a gyámügyes?Van egy kisfiú is,ő 4 éves.Neki lehet baja,ha a gyámügy felelősségre vonja a szülőket?Tudnátok ajánlani valami szigorú iskolát,ahol erkölcsileg,lelkileg megerősödhetne és szakmát is tanulhatna az unoka húgom?A szülei kétségbe vannak esve,félő,hogy a fiú megszökteti.Akkor mi a teendő?A srác 18 éves,eljárást lehetne indíttatni ellene,milyen baja lenne a családjuknak ebből,hogy a lányuk ilyen felelőtlen?Hogyan lehetne felnyitni a szemét,hogy a fiú csak"használja minden szempontból",de nem szereti?

Kérlek adjatok tanácsot,mert nem tudják hova forduljanak!Egy hetük van,hogy a lányuk ismét suliba járjon és ráncba szedjék,ami nem lesz könnyű,titokban találkozgat a fiúval is,mert tőle most el van tiltva.

Előre is köszi a tanácsokat!


2010. szept. 20. 20:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
katolikus iskola. De komolyan. Ott szigor van.
2010. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%

Honnan tudjátok h az a srác csak kihasználja? Ott vagytok velük?

Különben is jól tette h megvédte magát. még ha ez a sulijába is került. A szigorú suli nem megoldás mert még jobban kikészülne az unokahugod. Láttál már szigorú iskolát? ahol szintén ütik verik 1mást?

Írassátok normális suliba mert örökké benne lesz az amit rá erőszakoltok. Maga kell h járja az útját. Nem a másiknak beleavatkozni.

18/F

2010. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%

vmi komoly bentlakásos suli, távol az eddigi környezettől. ott nem pitsoghat, ha valami gubanc van, ott meg kell oldani egyedül.


nézz utána, van az országban jópár. ha ezek után is elzüllik, akkor tényleg nem lehet rajta segíteni.

2010. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
V.mi egyházi suli. Egyébként meg a szülei nem neveltek embert belőle; a fiú már csak a meggyszem a tejszínhabon.
2010. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nézelődtem a neten,ennyi segítséget kértek tőlem és a páromtól,hogy érdeklődjünk,mert ők már ki vannak készülve.

Találtam Pesten a Patrona sulit,de talán a kolesz húzós lenne számukra anyagilag,igazából szegények is,mint most sok más család is.

Ajánlanátok ,tudnátok egy szigorú iskolát Komárom-Esztergom megyén belül?Vagy bárhol?Tapasztalatok is érdekelnének.

A gyámüggyel lehet bajuk a kisfiút tekintve?Mondjuk,mert "felelőtlen "szülők,vagy tudom is én...gondolom majd megy a vádaskodás,hogy kinek a hibájából jutott eddig a lány.

A kisfiúnak lehet problémája a nővére butaságai miatt?

2010. szept. 20. 20:42
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Hiába írjátok, hogy a szülők... Bizony, ebben a korban olyan iszonyatosan meg tudnak hülyülni az addig illedelmes, tisztelettudó gyerekük, hogy az nem emberi. Szegény szülőket is sajnálom, mert az eddig "könnyen" nevelhető gyerekből egy pokolfajzat lesz, és nem használ semmi, se szép, se csúnya szó, de még az atyai pofon sem.

Egy idősebb fiú, rossz társaság úgy el tudja húzni a gyereket, mert ilyenkor a barátok véleménye a szent és sérthetetlen. Lázadni egyébként is trendi. Ő most szerelmes, meg egyébként is a szülők hülyék, semmit se tudnak...

Ha megtiltanak valamit, akkor persze ők a begyepesedett ősök, ha meg baj van, akkor biztos az ő hibájuk.

Távoli kollégium, szigorú iskola. Bizony, van egy jó pár ilyen. 15 évesen lehet, hogy a saját útját kell járnia, de a rossz útra tévedt. Azért, mert kamasz, a szülő hagyjon mindent rá? Nem kis csínytevésről van szó. Akit már 3 suliból kitettek, annak oka van.

Drasztikus lennék nagyon. Szobafogság, telefont elvenném, net-től eltiltani, azt a kis senkiházit meg már tuti szétverte volna a gyerek apja.

2010. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igen-igen,jól tette,ha megvédte magát,de egy hét alatt 2 verekedés két különböző lánnyal és boxerral járni suliba,nem hiszem ,hogy el van túlozva a dolog.

Nem vagyok konzervatív gondolkodású,de talán most ebben a helyzetben igazuk van a szüleinek.

A srác ott látja a megoldást,hogy legyen babájuk.Nos nem hiszem kedves 18 éves válaszoló fiú,hogy örülnél neki ,ha a te lányodnak egy olyan udvarlója lenne,aki nem jár suliba,drogozik,nem keres munkát,a nyakatokra költözik és parancsolgat és beleviszi a lányodat a rosszba.Teljes kétségbeesés van a családjukon,de ezt sajna a lányuk nem látja és nem is akar foglalkozni a sulival,csak a fiúval...

2010. szept. 20. 20:48
 8/20 anonim ***** válasza:
25%
Lehet baja mégpedig lelki eredetű h hova erőszakoljátok tanulni a lányt. Ne csodálkozzatok ha mindennek elfog hordani az öccse amiért ezt csináljátok.
2010. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a családnak nagyon nagy szerepe van abban, ha egy 15 éves gyerek így viselkedik. Úgy gondolom, hogy szülőknek magukban is kereshetik a hibát.
2010. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egyházi iskolába felvesznek olyan diákot, akinek magatartás-problémái vannak. Én katolikus gimnáziumba jártam, és elég szigorú volt a felvételi (mármint "erkölcsi" szempontból, kellett ajánlólevél egy paptól, volt egy beszélgetés az igazgatóval stb.). Azért egy próbát megér, mert tényleg jobban rendet tartanak az ilyen iskolák nag részében, de nem hinném, hogy felveszik.
2010. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!