Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Főnök vagyok egy cégnél már...

Főnök vagyok egy cégnél már lassan 1 éve. És eddig nem avatott bele senki a magánéletébe. (nem várom el). De tegnap megtörtént. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Oda jött hozzám a beosztott és elmesélte sírva hogy milyen beteg a kislánya. És hogy adjak neki még több munkát.. Így is 13-14 órákat dolgozik... Tegyem meg adjak még neki munkát?? Én még nem voltam ilyen helyzetben! Köszönöm a válaszokat! 27N
2011. aug. 25. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem tudom, hogy állsz anyagilag, de inkább némi fizetés emelést adj neki. Vagy valamit, amivel segíteni tudod a boldogulását. 13-14 órára extra munkát nem adhatsz neki sem törvényileg sem emberileg. Figyelj oda rá jobban. Esetlegesen látogasd meg a családot és vigyél nekik szükséges dolgokat. Én így segítenék inkább.
2011. aug. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Inkább fizetésemelést adj neki szerintem. Vagy mondd neki, hogy, hogy több munkát nem adhatsz, de pl. a feleségének keresel valamilyen részmunkaidős tevékenységet.

Amúgy nem tudom, hogy milyen főnök lehetsz, de ajánlom, hogy sürgősen konzultálj egy munkajogra specializálódott ügyvéddel, mert a napi 13-14 óra munka tilos, és jogellenes, és a foglalkoztató szerv büntetését vonja maga után. Szóval már így is jócskán túllépted a jogszerű kereteket, nem tudom, hogy hogy merülhet fel benned, hogy még jobban túlléped. Nem értem, hogy lehetnek egyesek "főnöki" (utálom ezt a szót, olyan hivalkodó) pozícióban, minimális alapismeretek nélkül.

2011. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha meg fizetésemelést adsz neki, akkor meg a többiek fognak hőbörögni. Esetleg mindenkinek lesz egy súlyos beteg a családjában.

Sztem beszéld meg vele, h előleget adsz neki, amikor nagy szüksége van re és azt apránként levonod a fizetéséből. Sztem ez reális.

2011. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

ne adj neki fizetés emelést, mert akkor a többiek lázadni fognak, szinte jogosan.

Felénk ez úgy oldják meg, hogy pénzbeli jutalmat adnak.

Ha megteheted anyagilag, akkor ajánlj fel neki valamennyi pénzt.

2011. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
re=rá
2011. aug. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nálam dolgozik 8 órát. Munka után más hova megy dolgozni arról nem kérdeztem.
2011. aug. 25. 09:28
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
100%-ig biztos vagy benne, h van ilyen problémája? 100%, h máshol is dolgozik? Mióta dolgozik nálad? Ezek elég fontos kérdések, h meg tudd hozni a döntésed.
2011. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Adnék neki előleget hogy aztán majd ledolgozza.
2011. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Elég régen 6 éve. Tényleg megbízható. Ha itt végezz a munkájával megy tovább dolgozni.. nagyon sokat fogyott..
2011. aug. 25. 09:35
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Érdeklődj egy kicsit, hogy tényleg ennyi problémája van-e, és segíts neki, szerintem egy kisebb fizetésemeléssel is sokat tudsz segíteni, nem kell kiemelni őt a sorból azért...vagy segélyszerű plusz juttatást neki pár hónapig.

Mindeneserte szép tőled az emberséged, biztos találsz majd egy jó megoldást. Gratulálok.

2011. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!