Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség, ha az ember egy idő...

Önzőség, ha az ember egy idő utàn belefàsul a csalàdba, és elkezd önmagàval törődni?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy ha màr felnevelte a gyerekeket, vagy ha màr kirepült otthonról, és sajàt élete van valakinek, egy idő utàn màr nem az a célja, hogy meg akarja oldani xy-nak a problémàjàt helyette, vagy ennek annak segítsen, megtegyen mindent, kiszolgàlja, hanem ha elkezd magàra költeni, elkezd befelé fordulni, talàl valami hobbit, stb.
2022. aug. 7. 12:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha màr nem akar energiàt fektetni abba, hogy màsokat megértsen, agyalni felesleges dolgokon, màsokat hallgatni.
2022. aug. 7. 12:02
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A probléma inkább az, ha eddig másból sem állt az élete, és nem foglalkozott saját magával.
2022. aug. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az viszont butaság, ha eddig nem tette.
2022. aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolúte nem.

Nekem nincs gyerekem, feleségem én eddig "csak" mások lelki szemetese, pszichológusa voltam, mindenkinek önzetlenül segítettem aztán a nagy lófszt kaptam vissza. aztán beintettem mindenkinek és azóta csak magammal törődök. Sokkal jobb és nem érdekel hogy akkor most ez önzőség vagy nem.

2022. aug. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha felnőtt a gyerek, miért ne törődne magával??
2022. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Tegnap egy idős házaspárral ültem egy asztalnál egy összejövetelen, vadidegen voltam számukra és mégis nagyon hamar elérkezett az a pont amikor elkezdték nekem ecsetelni, hogy milyen régen együtt vannak, majd rátértek arra, hogy ki milyen érzelmi galádságokat követett el a másik kárára.

Menekülni nem lehetett, rosszullét kerülgetett, és megerősített abban, hogy a szép és tartós kapcsolatokban mennyi hazugság és egymással való kitolás rejtőzik. Akár olyan módon is, hogy feláldozza az ember magát.

2022. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az ember hoz magàval egy mintàt, hogy mit làtott gyerekként, hogy az anyja vagy az apja hogy érvényesült, érvényesítette az akaratàt, mind egymàssal vagy a szüleik, testvéreik, stb -vel szemben, mennyire talàlta meg önmagàt és a helyét a csalàdban. Aztàn később ugyanezt vittem àt a sajàt felnőtt életembe és próbàltam életben maradni. Sajnos én nagyon önfelàldozó lettem, olyan, aki nem tudja màsokkal szemben meghúzni a hatàrait, aki nem tud nemet mondani, akinek a sajàt boldogsàgàtól bűntudata van, mert olyan érzésem van, mintha vezekelnem kellene a többiek boldogtalansàgàért. Ezek miatt nekem az, hogy magammal törődök, önző érzés, és igazsàgtalan a többiekkel szemben. Tudom, furcsàn hangzik, jàrok pszichológushoz, és most ízlelgetem a szabadsàg érzését, csak nagyon nehéz.


Köszönöm mindenkinek a vàlaszàt. Szívesen vàrok tippeket, bàrmi mondanót, ami segít legyőzni a fenti érzést :)

2022. aug. 7. 12:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljes tévedés. Minden ember elsődleges feladata, hogy a saját életével foglalkozzon. Az utód létrehozása és felnevelése nem mentesíti a saját magával való foglalkozás kötelessége alól. Ellenkező esetben az utódok kirepülése után ott marad egy magatehetetlen ember, akinek nincs semmi célja, hiszen nem alakított ki semmiféle hasznos önálló elfoglaltságot saját maga számára, nem tud magával mit kezdeni, folytonosan a gyerekeit nyaggatja, amivel mások életét is tönkreteszi.
2022. aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem az. De erősítsd jól meg magad, te is tudod, a hátad mögött, "bátrabbak" (pofátlanabbak) a szemedbe is megindítják az ítélkezéscunamit. Azt meg mondani sokkal könnyebb, hogy sz.rd le. Én azt az egy megoldást találtam, hogy a pofátlanabbakkal közlöm, de hisz tudod, valójában világ életemben egy önző dög voltam. Most meg már minek változtassak.
2022. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindennek van határa, tehát a segítségnyújtásnak is, a másokkal való törődésnek is. Légy annyira "önző", hogy magaddal is törődsz.

Kérdés, hogy mit takar ez a kifejezés, hogy önző, mert annak is van határa. Tudni kell, hol van ez a határ. Mások felé, de magad felé is. A magaddal való törődés nem nyomja el teljesen a másoknak való segítséged, mert az is baj lenne.

2022. aug. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!