Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet őszinte az...

Mennyire lehet őszinte az ember a gyerekével a szülőkről?

Figyelt kérdés

Volt egy 10+ éves kapcsolatom. Abból a kapcsolatból született egy közös gyerek, ő most 16 éves. 4 éves volt mikor elváltunk. 14 éves voltam mikor össze jöttünk. Nagyon lapos volt a kapcsolatunk. Neki is az első voltam szexben. 25 évesen megismerkedtem a munkahelyen valakivel, bele szeretem. Egyszer találkoztunk, de nem volt köztünk semmi. Az akkori párom meg tudta, megbeszéltük, adtunk még egy esélyt a kapcsolatunknak, de szerelmes lettem a másik férfiba. Szét költöztünk a párommal, elmondtam neki, hogy nem tudok az érzések ellen mit tenni, hiába adtam esélyt, hogy helyre jozzuk.

Elköltözött, utána kezdtem el találkozni a másikkal. És csak akkor volt szex, mikor már nem voltunk együtt a párommal. Ő ezt mai napig nem hiszi el. A másik férfival is 10 évet voltam együtt. Rájöttem, hogy iszonyat unalmas és lqpos volt a szex az exemmel, mert az új párommal olyanok történtek, ami mennyei volt.

Értelmes embereknek tartom magunkat. Mai napig jó viszonyba vagyunk a gyerek miatt is, meg hát mégis "együtt nőttünk fel". Viszont tegnap a gyerekkel beszélgetünk sok mindenről és fel hozodott a megcsalás téma. Mondta, hogy apa mondta, én őt megcsaltam.

Nagyon rosszul esett, mert mikor tőlem kérdezte, miért váltunk el, akkor annyit mondtam, hogy fiatalok voltunk, elmúltak az érzelmek. Miért kell egy tinédzsert részletesen be vonni egy ilyenbe? Tudom, hogy mai napig sértve érzi magát, mert mindig a fejemhez vágja, ha segítséget kérek tőle a gyerekkel kapcsolatban, hogy én akqrtam így. Még mindig együtt lennénk, ha én nem vagyok hülye.

És valamilyen szinten igaza van, megcsaltqm. Érzelmileg biztos, mert bele szerettem egy másikba. De addig semmi testi kapcsolat nem volt a másikférfival, amíg együtt éltünk. Ezt el is mondtam neki, de nem hiszi el.

Nyilván fiatal voltam nagyon és fogalmam se volt a világról, meg a kapcsolatokról. Más fejjel látom a világot most 40 fele, mint akkor 20 évesen. De engem ez bánt, hogy a gyereknek engem állít be "rossznak". Én sose mondok rosszat az apjáról. Pedig lenne mit. Elkezdhetem mondani, hogy a szex borzasztó volt, kb minden alkalommal ha mentünk barátokhoz, hullára itta magát, sose segített semmibe itthon, sokszor lenézett és rombolta az önbecsülésem. A volt párom azt hiszi, hogy ő tökéletes, holott messze van ő is attól. Mint embert nagyon szeretem és tisztelem. De egyre jobban kezd betelni a pohár, amiket mostanában csinál és mond. Engem hibáztatt mindennel. A gyerek jegyei miatt is. Miért nem ülök le vele tanulni pl. Mondtqm neki a múltkor. Nekem 4-10ig tart egy nap. Elviszem őket suliba (azóta van egy 2. gyermekem), 8-18ig dolgozok. Aztán itt van a két gyerkőc, akikkel nem akarok tanulni már ilyenkor, hanem beszélgetni, társasozni, együtt lenni. Ő nem lakik messze tőlünk, 4ig dolgozik, anyukájánál lakik, főzve, mosva van rá. Mondtam, nyugodtan mehet a gyerek suli után oda és tanuljanak együtt. Erre a válasz: ő biztos nem. Gyerektartás 20ezer ft, pedig papír szerint 60ezer járna. Ez se érdekel. 500ezer fizetése van magára. Nekem hármonkra 220ezer. Abból a közös hitel, amit nem fizet 120ezer. És akkor a fejemhez vágja, én nem viszem sehova nyaralni a gyereket. Mondom miből? A legnagyobb vágyam, hogy vigyem őket és nagyon fáj, hogy nem tehetem meg. Össze gyűjtöttünk 2 év alatt annyi pénzt, higy menjünk el pár napra, de tönkre ment a kocsi, arra keleltt forditania pénzt. Inkább vettem fel hitelt, hogy menjünk valahova, mert nem tehettem meg velük azt, hogy nem megyünk mégse.

Szóval én ezekről nem mondok semmit a gyereknek. Nem is merek, mert annyira véd engem, hogy biztos szóvá tenné az apjának, én meg félek az apja szájától, meg keresztbe tenne.

Múltkor fültanuja volt egy telefonbeszélgetésnek. Apja úgy köszönt el tőlem, hogy ba$#dmeg. A gyerek napokig nem vette fel az apjának a telefint, mert haragudott rá, hogy így beszél velem. Viszont ezt meg pont nem akarom, hogy a mi "vitáink" befolyásolja az ők kettőjük kapcsolatát. De elegem van abból, hogy mindig ő beállítja magát jónak, én meg a rossz.

Mi ilyenkor a helyes?


2022. ápr. 8. 05:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Előbb-utóbb érdemes lenne elmondani neki, hogy valójában mi történt. Úgy kellene, hogy ne vádold az apját, csak mond el a te szempontodat. Szerintem az őszinteség mindig kifizetődőbb, mint az elhallgatás és ebben a korban azért már megértik, valójában miről is van szó.
2022. ápr. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Hát mondd el a gyereknek őszintén, hogyan lett vége a kapcsolatotoknak. Mert a volt férjed legalább őszinte, valószínűleg a gyerek kérdezte, ő meg azt mesélte el neki, amit igaznak gondolt.

Viszont a többiben lúzer vagy, harcolj a gyerektartásért. Most ugye a te hallgatólagos beleegyezéseddel fizeti csak a megállapított pénz harmadát, te meg nem tudod elvinni a gyereket nyaralni. Vagyis a gyerek szívja meg, ezt így átgondoltad már?

2022. ápr. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%
Ja, és ne úgy meséld a gyereknek, hogy a szex nem volt jó, ezt azért senki nem akarja a szüleiről hallani. Hanem amit a bevezetésben ide írtál.
2022. ápr. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nyilván nem mesélek neki a szexről. A gyerektartást le sz@rom. Nem érdekel. Én mindent meg veszek nekik, meg adok. A nyaralás maradt el, de most munkát váltok, már jobb lesz 🤩 mindig a fejemhez vágja, hogy nekem csak a pénz kell és nincs energiám már az évek alatt, hogy harcoljak vele emiatt. A gyerek nagyobb kiadásait fejezzük.

Az ex férjem legalább őszinte? Nem az, hidd el. Az volt, de az évek alatt nagyon más lett. Szeret ferdíteni mai napig dolgokon.

A másik meg, ne nevezz lúzernek, mert mindent lehet rám mondani csak azt nem. Attól, hogy nyaralni nem megyünk, egyedülálló anyaként le tettem egy két dolgot az asztalra. A nyugalmam többet er, mint a bíróságra járkálni.

Ezért is b@sztatt mostanában a volt férjem, mert látja, hogy kerek minden körülöttünk. A gyerek meg nem hajlandó hozzá menni már hónapok óta. Hiába mondom neki, hogy menjen. Tini, már nem erőltethetem rá. Több variációt is felajánlottam az apukának, nem él vele. Innentől kezdve nem az én "saram"

2022. ápr. 8. 06:04
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
De nem kell bíróságra járkálnod, az a része a dolognak már lezajlott. Elváltatok, a bíróság megállapította a gyerektartás összegét. Annyi a dolgod, hogy besétálsz a rendőrségre, és elmeséled, hogy a volt férjed nem fizeti rendesen a gyerektartást.
2022. ápr. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen, de akkor közöttünk vita lesz ismét. A gyereken csattan. Nem akarom.
2022. ápr. 8. 06:27
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

1. Hogy csattana a gyereken, ha a gyerek amúgy sem hajlandó találkozni az apjával?

2. Most nem csattan a gyereken, hogy havi 40 ezer forinttal kevesebbet tudsz rákölteni?

2022. ápr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Viszont azt a pénzt a gyerekeidtől veszi el.


Vita így is van, úgy legalább pénzeteknél lennél.

Letiltanàk azt csókolom.



A lányoddal lehetsz őszibte a szexet nem kell felhozni, úgyis érteni fogja..csak ott, hogy fizikailag te nem csaltad meg az apjàt.


Semmi szégyelni való nincs benne.

De talán, ha a lányod olyan tîpus még a szexet is belekeverheted.

Hogy tapasztalatlanok voltatok.. szb

Nem baj, ha tudja, hogy van ilyen, hiszen te ilyenkor màr az exférjeddel voltál.


Nekem sokat jelentett, hogy anyukàm őszinte volt a régi kapcsoltaival, azzal, hogy milyen hibákat követett el.

( mondjuk lefeküdt egy barátjával csak amiatt, mert azt érezte azt várja el tőle, vagy hogy engedett a védekezés nélküli szexnek, és utána mennyire félt .. )

Valahigy emberibb a kapcsolatunk.

Nekem anyukám barátnőm is, nem csak az anyukám.

Bármit meg tudok vele beszélni a mai napig.

..(35 éves vagyok ő pedig 58, de nagyon fiatalos)

2022. ápr. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Burokban neveled a gyereket, a lehető legrosszabb, helikopter módon. Tessék a gyerektartást behajtani, az nem neked jár, hanem neki, évi fél millió forinttal károsítod meg. Ha úgy érzed, nem szorultok rá (én nem így látom) tedd be ezt a havi 40e-t egy takarékszámlára neki, hogy ne üres fenékkel induljon az életbe.

A kapcsolatotokról pedig szépen kezdj el beszélni, te magad teremtetted ezt a hülye helyzetet, hogy azt hiszi, az apja egy szent. 16 évesen normálisan meg kellene tudni beszélni már mindent.

2022. ápr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
4%

Mégis mit vársz?

Magasztaljon a gyereked apja, hogy mekkora egy szent vagy, és hát elváltatok ugyan, de minden és mindenki szép és jó és hepi???


Ha voltál annyira önző, hogy a saját érdekeid nézd, ne a gyerekedét, és elváltál, akkor miért nem vagy hajlandó ezt a gyerek előtt felvállalni???


Ha azért váltál, mert untad, nem tudtál mit kezdeni vele az ágyban, loholtál más pacák után, akkor most ne azt akard bemagyarázni, hogy milyen hibái voltak/vannak őneki! Mindezen addig kellett volna agyalnod, amíg még nem voltatok összeházasodva, de főleg AZELŐTT, HOGY ÖSSZEHOZTÁL VELE EGY KÖZÖS GYEREKET!!!

Addig kellett volna végiggondolnod, hogy képes vagy-e kitartani mellette, vagy annyira viszketsz odalenn, hogy ez nem fog menni. Nem kellett volna vele gyereket vállalnod, és ennyi.

(Látod, csak nem lehetett annyira rossz az ágyban, ha összejött a gyerek, amúgy....:)))


Szóval onnan, hogy megszülted a közös porontyot, minden erőddel arra kellett volna összpontosítanod, hogy egy harmonikus család legyetek. Szemét dolog elvenni egy gyerektől az apját!!

Ráadásul pont 4 éves korában. Tapasztalatból mondom, hogy ez pont az a kor, amikor már elég sokat tud és érez a környezetéből. Tudja jól, hogy mi az, hogy apa és ki az, aki nem apa... Az nem működik, hogy ilyenkor kirúgod az apját, és valami más pacákot hozol, hogy képzelje őt apának....

Stb. majd foylt.köv, most mennem kell.

2022. ápr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!