Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom hogy otthon nem nagyon...

Tudom hogy otthon nem nagyon kedvelnek, de ezt miért kell csinálniuk?

Figyelt kérdés
Anyuval, anyu férjével és az ő két fiával élünk együtt. Az egyik fiú 18, a másik 13. Nagyon szeretek sütni, főzni, és gyakran szoktam is otthon úgy mindenkinek főzni. Főleg amúgy én szoktam, mert anyu is meg a férje is dolgoznak, és nem nagyon szoktak főzni. Csomószor van olyan, hogy egy sütit olyan gyorsan megesznek, hogy nekem nem is jut belőle egy falat sem, de mindegy, legalább örülök, hogy finom lett. De amúgy nagyon sokszor nem túl kedvesek velem. Főleg a srácok nem bírnak valamiért. Van hogy kihúzzák a kazánt ha zuhanyozni szeretnék, hogy ne legyen melegvíz, és törülközőben, félig vizesen kelljen elmennem és visszadugni. Vagy pl esetleg a nappaliban az asztalon hagyom a könyvem mert kimegyek a mosdóba vagy valami, és átteszik benne a könyvjelzőt. Vagy többször volt olyan, hogy anyuék rendeltek vacsira kaját, és én fenn voltam a szobámban, meg sem kérdezték, hogy kérek-e, és nekem nem is rendeltek, ezért én ehettem melegszendvicset, vagy ilyesmit, mert semmi nem maradt. Én igyekszem a legkevésbé útban lenni, otthon kb minidig a szobámban vagyok, de valahogy mégis azt érzem, hogy útban vagyok. Anyu is sokszor megdicséri a fiúkat, hogy milyen ügyesen összeporszívóztak, vagy valami ami az ő dolguk, de ha én a saját házimunkámon felül főzök, vagy ilyesmi akkor egy “kösz a vacsit” vagy ilyesmit sem kapok. Vagy pl én vacsora után még mosogatok, ők meg leülnek filmet nézni, amikor kértem őket hogy azt a 10 percet várják meg amíg bepakolok a mosogatógépbe. Meg a nagyobbik fiú szobája mellett van az enyém, és volt mikor itt volt a barátnője, és megkértem, hogy egy picit próbáljanak meg halkabban lenni. Erre ő csak nevetett és mondta hogy nem kell irigykednek. Pedig semmi ilyenről nem volt szó, csak nehéz úgy aludni vagy nyugodtan olvasni, ha a szomszéd szobában üvölt a film, vagy minden egyebet tisztán hallani. Szerintetek tehetek valamit ez ellen? Én annyira igyekszem… 17L

2022. aug. 11. 14:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
99%

Sok szülő tesz így, hogy ha ott a lízingelt gyerek, a sajátra tojnak.

Hogy ezt egy anya teszi, különösen fájdalmas, de mit lehetne tenni, ha elköltözni egyelőre nem tudsz, az jó kérdés.

Valaki tanácsolta nemrég a nyers szembesítést. A következő házimunka előtt mondd meg anyukádnak, hogy csináltassa meg a "fiaival", úgyis rájuk van nagyobb tekintettel.

2022. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, velem is hasonló volt a helyzet, csak féltestvérrel.


17 éves vagy, én a helyedben elmennék dolgozni, félretennék és elköltöznék. Egyedül vagy normális emberekkel sokkal jobb lesz neked is.


Egyébként nem hagynám, hogy így viselkedjenek velem, de mások vagyunk, azt is megértem ha valaki nem tud/akar konfrontálódni. Hosszútávon csak a külön költözésben látom a helyzeted megoldását.

2022. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg anyudat hogy szeret e egyáltalán,vagy mért csinálja eszt veled,mért fontosabb a pasija meg a 2 mostoha fia?apudhoz nagy mamádékhoz nem tudsz költözni?szerintem beszélj anyudal hogy neked rosszul esik
2022. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én próbálom megbeszélni, de sajnos sosem tudok nyerni, 4 az egy ellen, mindig én vagyok a hibás, nem tudok nagyon mit tenni.
2022. aug. 11. 15:17
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak téged, szerintem menj dolgozni és költözz el mihamarabb!
2022. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád mit mond ?
2022. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Most nyáron is végig dolgoztam, de még 8 hónapig jogilag nem költözhetek el. Apu sajnos meghalt mikor 8 éves voltam. Anyu szülei nem bírnak, és anyuékkal értenek egyet. Apu szüleit szeretem, csak ők Gyms-megyében élnek, és oda nem tudok csak úgy elköltözni, de hétvégente vonattal el szoktam menni, ők nagyon kedvesek és megértőek, és ha ott vagyok mindig főznek rám, egész nap pihenhetek.
2022. aug. 11. 15:21
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, már csak 1 év!

Dolgozol? Tanulsz? Továbbtanulsz?

Mert ha az utóbbi, akkor olyan sulit keress ami távol van és menj koleszba!

2022. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
10%
És miben vagy hibás?apukád hol van?vagy nagy mamád?
2022. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Pénzt akartam írni bocsi
2022. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!