Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran látogatjátok...

Milyen gyakran látogatjátok otthonban élő családtagjaitokat? A gyerekeket ilyenkor viszitek hozzájuk?

Figyelt kérdés

Mi 3-4 hetente megyünk anyósomhoz, aki középsúlyos demens, de a testvére szerint ez túl ritka, ráadásul a gyerekeket sem visszük hozzá.

Hetente érdeklődünk telefonon a főnővértől, illetve ők is hívnak minket, ha valami van.

Ez szerintetek is túl kevés?



2022. jún. 28. 19:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%

Hát ja nekem elég kevésnek tűnik, de nem tudom mennyire álltok vagy álltatok közel egymáshoz mikor még nem volt demens. Illetve nem is neked hanem a párodnak milyen a viszonya.

Nekem nagymamám volt otthonban, mikor egyetemre jártam már akkor ritkábban tudtam látogatni de tudtunk telefonon beszélni, ami több volt mint a semmi. És mikor haza jöttem akkor mindig át mentünk. Én illetve édesanyám látogattuk a legtöbbet, de igenis haragudtunk azokra a rokonkra akikkel egy városban lakott és soha rá nem néztek voltak, pedig volt aki napi szinten ment el kocsival a szoci mellett.. És közeli rokonokrol, testvérrol van szó. De nyilván ez mindenkinek a saját lelkiismerete és mondom függ attól is kinek milyen a viszonya a gondozottal.

2022. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%

Két-három hetente látogatom apámat, de azelőtt se látogattam gyakrabban, míg otthon volt. A közbeeső heteken öcsém megy.

Az otthonvezetővel beszélgettem erről, azt mondta, inkább a gyerekeimre, unokáimra fordítsam az időt, ők a jövő. Apunak igazából mindegy, nem mindig ismer meg, nincs nagyon mondanivalója sem. A férjem pedig egyáltalán nem látogatja.

2022. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Sajnos vele nem lehet telefonon beszélni, mert már nem tudja, hogy mire való és csak dühös lesz tőle.

Nem ismer meg már senkit illetve olyanokat ismer meg családtagként, akit addig soha nem látott. Nincs tudatában, hogy látogatjuk. Olyan is előfordult, hogy hiába mentünk, mert állította, hogy nem ismer minket...

Ilyen állapotában már nem szeretném a gyerekeket se vinni hozzá (10 év alattiak). Nem szeretném ha pont egy durvább napjan látnák és egy éppen a pelenka tartalmát elfogyasztó nagymama képe maradjon meg bennük.

Néha mi is sokkot kapunk, nem tudhatjuk előre, hogy éppen milyen napja lesz mikor odaérünk.

2022. jún. 28. 20:34
 4/35 anonim ***** válasza:
64%
Én félévente 1-2 alkalommal nézek haza, igaz nincs családom, gyerekem, de van jobb dolgom is.
2022. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

AZ egyértelmü, hogy kisgyerekeket nem kell ilyen helyre vinni, ök még nem tudják megérteni, mi van a mamával.

AZ meg, hogy ti milyen gyakran tudtok menni, magánügyetek, az sem mindegy, milyen távolságról van szó, emellett legalább két kisgyerekkel nem egyszerü erre is idöt meg föleg energiát szakítani.

Ha a testvére jobban ráér, menjen gyakrabban, de ne szóljon bele az életetekbe.

2022. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Te jó ég, gyereket minek??
2022. jún. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
17%
Pl nincs kire hagyja addig.
2022. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ az illető állapotától és a távolságtól is. Ismerek olyant, aki hetente 2x is beugrik az anyukájához.
2022. jún. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
38%

"Te jó ég, gyereket minek??"


Mert a nagyanyja?


Nagyapám Alzheimeres volt. Hetente látogattam a lányommal. Ő az egyetlen dedunoka, akinek vannak emlékei a dédipapáról. Sosem bántam meg, hogy vittem. A papám imádott vele lenni, fakockákkal építeni. Amikor már nem tudott se mozogni, se kommunikálni, akkor a 3 éves gyerek csak ült mellette az ágyon és folyamatosan magyarázott. Igen, voltak neki is xar pillanatai, olyankor kiemeltem a gyereket a helyzetből

2022. jún. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
58%

Igen, ez irtó kevés. És hiába hívod a főnővért, lehet nem az igazat mondja!

Mi anno mamát két-három naponta látogattuk, unokatesómnak voltak csak gyermekei, amikor épp itt voltak, bevitte hozzájuk őket is. Miért ne lehetne bevinni őket? Annyira kicsik? Engem is vittek be nagyon beteghez kicsiként, nem maradt meg, mint trauma. A gyerekek nem hülyék, el lehet nekik magyarázni, hogy miért van ott, az ő saját nyelvükön. Sajnos az életben van olyan, amikor valakit otthonba kell helyezni, nem baj, ha ezzel is tisztában vannak az emberek.

2022. jún. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!