Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitszólt anyud meg apud...

Mitszólt anyud meg apud családtagjaid mikor megváltoztattad a keresztneved?

Figyelt kérdés
Ti akik az utóneveteket(keresztnév) megváltoztattátok, anyud, apud nagyszülők mitmondtak?
2022. szept. 21. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a testvérem változtatta meg, teljesen hétköznapi nevet hétköznapira, csak egy példát:

Péterből lett Gábor.

Nekünk Péter marad, hiszen 34 éven át így hívtuk.

Lelki okai vannak, hogy így döntött, mi hívhatjuk Péternek, nem erőlteti ránk a Gábor nevet.

2022. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Max tudomásul veszik de kétlem hogy a zúj nevet használnák.
2022. szept. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Szinte biztos, hogy nem fognak az uj neveden szolitani, erre lehet szamitani. De nem kell parazni, lesz ami lesz.
2022. szept. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Én a Valentinát Fogom Nadinra.

Anya amúgy is azt akarta nekem adni, csak a család többi tagjának a Valentina tetszett. Hát nekem nagyon nem.

Megbeszéltem velük, ne. Tiltakoznak. Szerencsére úgy is mindenki inkább a 3. Nevemen szólított mindig, a Dettin, tehát nagy változás nem lesz.

2022. szept. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Igazából anyáék megértették, látták mennyi lelki problémát okozott a nevem gyerek és kamaszkorban így nem tiltakoztak. Ők is az új nevemen hívnak már, az elején voltak kavarodások.


Ők is belátták nem mindenáron kell különleges nevet adni a gyereknek.

2022. szept. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Anyám, és az ismerőseink többsége átálltak rögtön.

Apámmal, nagyszülőkkel nem tartom a kapcsolatot.

2022. szept. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
47%
Anyu nevét viselem ma is,mert mikor közöltem vele hogy megváltoztatom mert nem tetszik, sírva fakadt 😴
2022. szept. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Én csak a 2. Nevemet kezdtem el használni.. leszárjak, ugyan úgy az elsőn hívnak
2022. szept. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Az én anyukám sírt. Előtte azt mondta kitagad, de természetesen nem tette. Aztán nem volt gond, de még mindig nem tudja helyesen leírni és a nevem napját sem tudja :Ddd
2022. szept. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
82%
Azért nem hiszem, hogy tömegesen lennének olyan emberek, akik váltogatják a keresztnevüket...
2022. szept. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!