Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitszólt anyud meg apud...

Mitszólt anyud meg apud családtagjaid mikor megváltoztattad a keresztneved?

Figyelt kérdés
Ti akik az utóneveteket(keresztnév) megváltoztattátok, anyud, apud nagyszülők mitmondtak?
2022. szept. 21. 21:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%
14! Többen vannak, mint gondolnád. Én is elképedek nap mint nap, pedig második éve dolgozom a témában.
2022. szept. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
99%
Engem szinte soha nem szólítottak a szüleim a keresztnevemen, mert amint elkeztem beszélni, már gyerekként tudtukra adtam, hogy ki nem állhattom a nevem. Ehhez képest bőven 30 fölött változtattam csak nevet, mert addigra vált egyértelművé, hogy mire szeretnék váltani. Nyilván a szüleim engedélyét nem kellett kérnem, de előtte szóltam nekik, és megkérdeztem, hogy nem haragszanak-e miatta. Egyáltalán nem haragudtak, sőt kifejezetten örültek, hogy végre találtam olyan nevet, ami igazán tetszik. Az új nevemen már néha szólítanak, de ritkán, mert azt szokták meg, hogy nem néven szólítanak. Az egyéb rokonok, ismerősök meglepően gyorsan átálltak. Nagyszüleim már nem élnek, arról nem tudok nyilatkozni.
2022. szept. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
97%
Én megtettem. Eltelt azóta több mint fél év és mindenki hozzászokott az újhoz, tehát nem minden esetben maradnak a réginél. Különösen nem zavarja őket, sőt szerintük is az általam választott név sokkal jobban passzol hozzám.
2022. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem értelmes emberek ezt megértik. Arról nem is beszélve, hogy névváltoztatás után az illető törvényileg köteles az új nevét használni. A régi megszűnik.
2022. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!