Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem külföldre készül...

Férjem külföldre készül dolgozni, gyerekek hogy fogadnák vajon?

Figyelt kérdés

Tőlünk kb 70 km-re költözne, onnan járna ki mindennap. Hétvégén jönne haza hozzánk, vagy hétköznap néha.

Úgy lenne, hogy kimegy pár hónapra rá mi is költöznénk utána, viszont a gyerekekre nem tudok milyen hatással lenne ez, aggódók értük. Nagyon szeretik az apjukat, az óvodát, a falusi környezetet ahol lakunk. Viszont nagyszulokkel lakunk, a mai világban nem szeretnek kölcsönt felvenni, vagyis nem sokat. Így nem tudunk elköltözni, pedig régóta tervben van.


2022. szept. 28. 06:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%
hát én örültem volna ha a fateromat csak heti egyszer kell látni...
2022. szept. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Így van. Szombathely van 70kmre, onnan nem tudom mennyi lehet. Tudunk biztos munkát, ami 1800 nettó eurót adna, az olyan 700 ezer Ft kb. Azért nem ugyanott vagyunk ha levonunk belőle 100 ezret albérletre. Itthon 250 et kap a férjem adókedvezmény nélkül.
2022. szept. 28. 09:51
 13/21 anonim ***** válasza:
72%
Őő 100ezerért nem lesz ott albérlet.Bocs,hogy tőlem kell megtudod.Plusz az ingázas költségei,800ft/liter a benzin vagy gázolaj.De ti tudjátok.Mi a szakmája?Itthon is többet keres egy szakmunkás,az én férjem is.És akkor két háztartást kell fenntartani, legalábbis addig ameddig utána nem mennétek.
2022. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
700-ból 150 minimum az albérlet, ugyanennyit el fog autózni. Megéri?
2022. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%
A 150 az csak az albérlet,de lehet,hogy még több.Plusz rezsi,meg igen legalább annyi az utazás.Ez karcsú lenne nekem azért cserébe,hogy a belét ki fogják ott dolgoztatni,és még együtt sem lesztek.
2022. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%
700 ert megér ez az egész ennyit?
2022. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%

Minimum 150 az albérlet, és 100-ra számoljatok a rezsivel (télen), plusz benzinkltsg, és ott szrrá fogják dolgoztatni.


1800 euróért... nem, nem éri meg.

2022. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem kevesebb marad az albérlet,rezsi, útiköltség levonása után,mint most.Cserébe hulla fáradt lesz,és a gyerekek rád maradnak,így te is.Hozzá vesszük a környezetváltozást,a gyerekeknek a suli,ovi váltást,a nagyszülők hiányát.Mindenki idegroncs lesz.Nem tudom mi a férjed szakmája,de az én férjem itthon tudott úgy váltani,hogy több mint dupláját keresi az előzőnel.Mondjuk az tény,hogy hajlandó volt tanulni is,és nagyon ért a szakmájához,érdekli is mit hogyan csinál,nem csak összeb@sz valamit azt jólvan!
2022. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Itt Szombathelyen nem kapsz családdal 100-ért albérletet, ezért esetleg ha szerencséd van 1 szobás vagy minigarzont.Pont ezért, mert közel a határ.Innét még 80-100 km- re is kijárnak dolgozni, autopályát hamar eléri az osztrák oldalon. Férjem 60, 50 perc alatt ott van,öcsém 85-km-re jár ki. Azért vágjatok bele valahogy, ha Neked van jó szakmád, akkor ha dolgozol itt is tudsz normálisan keresni,vagy kimész Te is, havalamennyi nyelvtudásod van.Gondolom a férjednek nincs komolyabb szakmája, vagy nyelvtudása ha ennyit keresne csak.Gyerekek rugalmasak, főleg ha még kicsik Akkor jó váltani, ha minél kisebbek.Azonban ha Szombathelyen akartok lakást venni az nem fog menni albérlet, gyerek mellett és 1700-as fizuból, bár Neked nem tudom mennyi a bevételed.Itt drága a lakás, ahol nem arra a városrészre meg nem a legjobb költözni, bár nem egy balhés város.A masik, a külvárosi részekről kevés a helyijárat vagy nincs, tehát autó kell.
2022. okt. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nekem mindenképp olyan munka kell, ami ovis időben van, szóval 8-4. Védőnő és mentalhigiene végzettségem van, attól függ melyikben tudok elhelyezkedni 250-300 lenne a fizetésem. Autó van mindkettőnknek, szóval akar környező falu is jó lenne nekünk, sőt lehet jobb a gyerekeknek is.
2022. okt. 11. 20:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!