Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem külföldre készül...

Férjem külföldre készül dolgozni, gyerekek hogy fogadnák vajon?

Figyelt kérdés

Tőlünk kb 70 km-re költözne, onnan járna ki mindennap. Hétvégén jönne haza hozzánk, vagy hétköznap néha.

Úgy lenne, hogy kimegy pár hónapra rá mi is költöznénk utána, viszont a gyerekekre nem tudok milyen hatással lenne ez, aggódók értük. Nagyon szeretik az apjukat, az óvodát, a falusi környezetet ahol lakunk. Viszont nagyszulokkel lakunk, a mai világban nem szeretnek kölcsönt felvenni, vagyis nem sokat. Így nem tudunk elköltözni, pedig régóta tervben van.


2022. szept. 28. 06:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Külföldön sem fog annyival többet keresni,hogy hitel nélkül házat vegyetek.A gyerekeket,de téged is lehet,hogy meg fog viselni,és az is lehet,hogy rá megy majd a kapcsolat.Nem fog utána hazajönni,mert mindig lesz valami,ami miatt még egy kicsit kint kell maradni.De ez nyilván csak az én véleményem.Számomra fontos a napi kapcsolat,én nem tudnék úgy élni mint a tinik,hogy alig várom a hétvégét,hogy találkozzunk.És az sem biztos,hogy minden hétvégén haza fog járni,lehet hogy inkább túlórázik mondjuk.A környezetünkben ahonnan az apuka kiment,az ott is maradt,vannak akik el is válltak,és van olyan család is,ahol bár papíron nem váltak el,de apunak lett egy új szerelme,és terhes.Én mennék inkább albérletbe ha más nincs.Illetve hogyhogy pár hónap múlva mennétek utána?Te is tudsz ott dolgozni? Akkor miért nem együtt mentek?Hol fogtok lakni?Ha ott is albérletben, akkor nem lesz megtakarítás,ha te nem is dolgozol, akkor megint.De mondom ez csak az én véleményem.Ha nektek oké akkor hajrá.
2022. szept. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Értem, biztos, hogy megviselné a kapcsolatunkat, azt én is gondolom. Szombathelyre költözne, oda mennenk utána és én ott dolgoznék a gyerekek miatt, hogy 8-4ig tudják dolgozni. Azért nem együtt mennenk mert ki tudja, hogy sikerül, és nem akarom a gyerekeket rángatni egyik helyről a másikra. Ha véletlenül nem jön be, akkor azt látjuk pár hónap alatt és mi akkor nem költözünk utána hanem ő vissza.
2022. szept. 28. 07:01
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Kialakul az magától, ha a gyerekek kisebbek és az apjuk sűrűn hazajár.

Én nem sokkolnám őket a tényleges céllal, mert nem biztos hogy minden terv szerint alakul.

A következő fázist mondanám csak el,amit érzékelni fognak.

Apa jövő héten csak hétvégén jön haza. Egy ideig így fog munkába járni.

Ez kortól függően vagy átmegy náluk vagy jönnek a kérdések.

Azokra persze válaszolni kell.

Amit biztosan nem mondanék, hogy azért megy apa, hogy több pénzt keressen, hogy mindenféle gyerekbolondító xarságot meg tudjuk venni nektek, illetve a költözést sem említeném egyelőre.

Az elsőt azért nem, mert szerintem nem jó, ha egy gyerekben kimondatlanul is az tudatosul, hogy az apák/férfiak arra valók, hogy a család minden tagjának előteremtsék a kívánságaikat, akár olyan áron is, hogy nincsenek a családdal.

Ez egy helyzet, amihez alkalmazkodni kell.

Majd, ha akkora lesz, hogy érti az indokot, magától is rájön miért ezt az utat választottátok.

Amíg kicsi, nem tudod igazán megértetni vele, hogy mindez azért van,mert ez a család közös érdeke és nem találtatok jobb megoldást.

2022. szept. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
70 km az annyi, mintha Fehérvárról Pestre járna, ezt százak teszik meg naponta. Attól, hogy külföld, még 70 km. Ennyiért költözni...
2022. szept. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
De ha oda is albérletbe mentek,az elviszi azt a plusz pénzt amit megkeres. Ezért teljesen értelmetlen.Annyival nem lehet ott sem többet keresni.Ennek csak akkor lenne értelme,ha mindketten sokkal többet keresnétek,és vagy szinte ingyen tudnátok ott lakni hogy lehessen sokat félretenni,vagy nem is tudom hogy számoltok.Nyilván nem tudom,és közöm sincs hozzá hogy most mennyi a bevétel meg akkor mennyi lesz,meg azt se tudom hogy ott mennyivel lesz több a kiadás,de én kizártnak tartom,hogy ez így megérje.Az ingázás is sokba kerül amúgy.
2022. szept. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Ennek is semmi értelme.


Elmentek albérletbe ami elviszi a megkeresett pénz legalább felét, cserébe tönkremegy a kapcsolatotok, mert hétvégente hazajárás nagy százalékában ez a vége.

2022. szept. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Totál értelmetlen. Ha 70km-re költözik, az max egy ora autó út. Simán járhat a otthonról is.
2022. szept. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Aki lepontozza azokat a válaszokat,hogy értelmetlen albérletbe költözni,mert elviszi a plusz pénzt,cserébe csak hétvégente(vagy akkor se )lesznek együtt,az mit gondol?Mennyivel keres ott többet az ember?Szombathelyen mennyibe kerül egy gyerekek számara is megfelelő albérlet, illetve az ingázas költségei?A gyerekek élete meg mindenképpen borul,elköltöznek a nagyszülőktől,óvodát,iskolát váltanak és az apjuk át csak hétvégente látják hulla fáradtan.Külföldön is dolgozni kell ám,még keményebben mint itthon,mert ott kb csicskásnak tartanak.
2022. szept. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Pályán az a táv max 40 perc. Ennél többet zötyögök a pesti tömegnyomorban a melóba.
2022. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
De Szombarhelyrol meg ki tudja, hogy mennyit kellene ingaznia kifele. Egyebkent par honapot gond nelkul ki kellene, hogy birjatok.
2022. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!