Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsolnátok neki? Nem...

Mit tanácsolnátok neki? Nem tudom mi legyen.

Figyelt kérdés

A húgom nem tud mit kezdeni magával. 21 éves, novemberben fog végezni az iskolában (májusban kellett volna, de 1 vizsgája nem sikerült, így csak most lesz meg a szakmája: kereskedelmi szakmenedzser lesz). Dolgozni szeretne, de még tanulhatna, jobban járna. Ha találna valamit, akkor sztem benne lenne még 1-2 év tanulásban. (Fősulira nincs pénzünk, és nem tanult olyan jól) Mit tanácsolnátok?

Tanuljon még valami 1 éves irodai szakmát? Vagy menjen dolgozni?


2010. szept. 26. 21:01
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
2 szakmával könnyebben találna munkát mint 1-el? Igazán dolgozni sem szeretne annyira, és tanulni sem...Habár inkább az iskolát választaná ha találna valami jó szakmát amit tanulhatna, már csak a lazaság miatt is. Én sajnos nem látok bele ezekbe a dolgokba...
2010. szept. 26. 21:04
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát,minél több lábon áll annál jobb,de csak olyan szakot válasszon amit szeretne is csinálni.Nekem van olyan végzettségem amit sosem gyakorolnék,az ilyenre kár időt fecsérelni.Ha viszont talál egy kedvére valót akkor tanuljon,mert később meg fogja bánni,hogy nem igy tett.Én megbántam,hogy nem végeztem még + egyet.
2010. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok igy is 3 szakmám van,de hidd el szükség is van rá,sajnálom,hogy nem mentem anno 4-re.:(
2010. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amit én tudok tanácsolni az az, hogy menjen el dolgozni és mellette ha szeretne tanuljon ki még egy szakmát, amiből biztosan meg tud élni, mondjuk fodrász, vagy műkörmös. Így tudna több lábon állni és ez nagyon fontos, mert csak így lehet megélni. Az irodaiak nem menők, tele van velük minden és nagyon sok a munkanélküli. Tudom, hogy műkörmösből is sok van, de jó nem sok. Szóval ha van ügyessége hozzá menni fog :)
2010. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Most azt mondta tegnap, hogy talált olyat, hogy: irodavezető, ügyintéző titkár, iskola titkár, irodai asszisztens. Ezek nagyjából ugyanazok, de mivel meglesz neki a kereskedelmi szakmenedzser, lehet felesleges lenne neki egy titkárnői.... Nem?
2010. szept. 26. 21:07
 6/23 A kérdező kommentje:
Az a baj az ilyen műkörmössel pl, hogy én nagyon sok műkörmöst ismerek, és azt nehéz csinálni...Mármint nem fizikailag, hanem úgy értem, hogy azt valamilyen módon reklámozni kell, társulni kell pl egy kozmetikushoz stb. Ez csak ismertségi körben megy jól. Meg amúgysem érdeklik az ilyesmi dolgok...
2010. szept. 26. 21:10
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a titkárnői alapból felesleges. Ez most esküszöm nem bántás, meg nem lenézés, szóval ne értsetek félre, de kb. tele van vele minden, nem hiszem, hogy sok lehetőség van.
2010. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
De köszönöm a tippeket :)
2010. szept. 26. 21:10
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
óóó dehogy kell társulni, létezik otthonvállalkozás, ott bérleti díjat sem kellene fizetnie, a reklám pedig csak pár szórólap, amit fillérekért kinyomtatnak, és eleinte akciózni kell, így szerez egy vendégkört, de ha nem érdekli akkor ne csinálja. Van valami, amit különösen szeret csinálni?
2010. szept. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én titkárnőként dolgozom mindenféle ilyen irányú végzettség nélkül. Ilyet minek elvégezni? Pláne hogy a jobb helyekre kérnek amúgy is felsőfokú végzettséget.

Inkább valami normális szakmát tanuljon, ez csak időpocsékolás. Megtanul wordozni, kis menedzsmentet, kommunikációt, ehhez nem kell külön iskola. Én fél év alatt munka közben beletanultam.

2010. szept. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!