Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az nevezhető egy bántalmazó...

Az nevezhető egy bántalmazó kapcsolatban áldozatnak, aki passzívan segíti elő a bántalmazást?

Figyelt kérdés

Hatalmas nagy terror volt a családi élet.

Én úgy vagyok vele, hogyha egy nőt bántalmaz a párja, akkor áldozat. De ha ott van egy vagy több gyerek is a kapcsolatban, akkor a nő már nem áldozat, hanem maga is bántalmazó. Ezt rosszul gondolom? Mert senki nem kéri, hogy megszülethessen, nem választhatjuk meg az első családunkat, csak a másodikat, harmadikat,,x-ediket.



(első család alatt a szülőket, testvéreket értem, amit nem mi választunk, a többi meg ami a mi párkapcsolatunkból születik.


2022. okt. 19. 18:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon nem jól gondolod.

Nonszensz, ami eszedbe jutott. Már csak egy képés, és a bántalmazottat kell büntetni, nem a bántalmazót.

2022. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
17%
Kettős szerep. Az nem lehetetlen.
2022. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
De hogy gondolod ezt...? azért mert veri a párja, hogy lesz belőle bántalmazó...??? Azért mert nem hagyja ott a bántalmazó férjet, és ezáltal a gyerekek is szenvednek? Vagy mi a logikád?
2022. okt. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%
Sokan így gondolják. Ebből lehet tudni, hogy ők biztosan nem estek át ezen, vagy ha igen, mindenképp volt támaszuk, segítették, megértették, hóna alá nyúltak. Ha egy nálad minden szempontból erősebb terrorizál olyan lefagyott agyad és idegrendszered lesz, amiben nem tudsz megoldást találni. Ennél még szebb mikor az anya lelép, viszi a gyerekeket a nyomorba, apuka meg láthatások alatt mindent megvesz, mindent megenged, a gyerekek meg meggyűlölik az anyjukat, mi az, hogy egy ilyen főnyeremény palival nem tudott kijönni. Általában a közönség is így gondolja.
2022. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Igen, így gondolom. Anyám nem állt ki értünk, sőt sokszor ő kért bocsánatot, miután összevert minket. Ő lenne az áldozat? És már a tesóm születése előtt ilyen volt.
2022. okt. 19. 19:26
 6/26 anonim ***** válasza:
56%
Megnyomorította apád. De semmi gond, felnőttél, te majd sokkal jobban csinálod. Tudott volna hova menni veletek anyád? Vagy az árokpartra kellett volna mennetek? Úgy érzed, direkt élvezte ezt a helyzetet?
2022. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%
5: és ha kilép a kapcsolatból, és egy bizonytalan semmibe viszi a gyerekeit...? Nélkülözés, hajléktalanság, stb. - az nem bántalmazás?
2022. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
43%
Akkor te meg a tesód bántalmazását segítetted passzívan, te se áldozat vagy hanem bántalmazó.
2022. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
39%
És miért nem álltál ki a kistesód mellett? Tudsz te tükörbe nézni?
2022. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem én választottam ezt a családot, én ebbe beleszülettem. Idősebb testvéreim vannak. Egy kisgyereket ne hasonlítsunk már két felnőtt emberhez, de ha már ezt tudtátok kihozni belőle: kb 10 évesen már közéjük álltam és amiért közéjük álltam, még én is kaptam, nem is kicsit.


Inkább a nélkülözés, állami otthon, mint ami ott ment, és nemcsak fizikai meg lelki része volt a dolognak, volt ott más is napi szinten. Mert a nélkülözésen, éhezésen még tud változtatni az ember, de azon, ami ott volt, azon nem. És lehet még ilyen undorítóakat írni, hogy én vagyok a bántalmazó. Persze, úgy születtem.

2022. okt. 19. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!