Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is él lelkileg bántalmazó...

Más is él lelkileg bántalmazó kapcsolatban? Ha igen, miért ragadtál benne, miért bántalmazó és hogy éled túl a mindennapokat, hogy barátkozol meg a gondolattal, hogy így kell leélned az életed?

Figyelt kérdés
2021. jan. 17. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Senkinek nem kell így leélnie az életét. Az ember bármikor léphet.

Én még próbálkozok, nem adom fel egykönnyen mert nem olyan típus vagyok. De nem fogom így leélni az életem, ha semmi nem változik akkor váltani fogok.

A remény tart benne, meg a jó dolgok amik ellensúlyozzák a rosszat. Mert egy bántalmazó sem rossz 0-24-ben. Nekik is vannak jó pillanataik, csak időnként elgurul a gyógyszer. Szerintem sokan ezért ragadnak benne, mert a rossz mellett ott van a jó oldala is a kapcsolatnak, a pozitív közös emlékek, élmények.

Meg persze sokan az anyagiak miatt ragadnak benne, az én esetemben szerencsére erről nincs szó, soha nem szolgáltatnám ki magam anyagilag egy pasinak.

2021. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Én éltem, de kiléptem. Nehéz kilépni, ha nincs külső segítség, nekem végül volt, a rokonaim. El mertem mondani, hogy mi zajlik, és segítettek. De sokáig szégyelltem, és én is igyekeztem fenntartani a kirakatot. Egyébként a mindennapok változóak, sokszor napokig, hetekig minden rendben van, aztán egyszer csak elkezded kapni az ívet semmiért vagy valamilyen apróságért, de úgy, hogy végül te is magadat hibáztatod. Sokszor csak a helyzetből kilépve látod, hogy te jó ég, min mentem keresztül. Sok embert a szégyen és az anyagi, lelki kiszolgáltatottság tart benne egy ilyen kapcsolatban, és nem is lépnek amíg nem megy át az egész fizikai bántalmazásba, ami nagyon sokszor megtörténik. Én is már a rángatás, lökdösés, cuccaim tönkretétele, kidobása után léptem.
2021. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
En is lèptem, nehéz volt, sokszor elhittem ,hogy megèrdemlem ,ahogy bánt velem:(
2021. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiléptek 7 éve.
2021. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
13 év után hagytam el. Nehéz volt 2 gyerekkel új életet kezdeni. Nálunk is volt fizikai bántalmazás. Az utóbbi 1 évben mutatta ki a foga fehérjét.
2021. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Es a gyerekeket h engeded lathataara utolso?
2021. jan. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért kellene így leélned az életedet?
2021. máj. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert már van gyerek.
2021. máj. 30. 07:33
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenbe elek! Pár nap nyugalom és kotozkodik újra. Apróságokba, amihez semmi köze amúgy azokba is beleköt! Olyankor elhord mindennek. Gyenge vagyok kilépni egyelőre de már sok nem kell!
2021. szept. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!