Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van apámnak abban, hogy...

Igaza van apámnak abban, hogy a barátnőm családjának undorító a hozzáállása ?

Figyelt kérdés

Azóta hallani se akar a barátnőmről, meg az egész életemről, amióta lakást vásároltam.

Az a szituáció, hogy a barátnőm és az ő édesanyja közösen örököltek egy lakást. Mi kitaláltuk, hogy oda szeretnénk költözni, de az anyja csak úgy ment bele, hogy akkor tehetjük ezt meg, ha kifizetjük az ő részét, tehát eladja nekünk a lakást. A barátnőmnek egy fillérje nem volt, sőt, igazából nekem sem, szóval kénytelen voltam hitelt felvenni és kicsengetni az árát. Igazából önerőre sem volt pénzem, azért kaptam hitelt, mert elzálogosítottuk a barátnőm lakásrészét. Ez még az előtt volt, hogy ennyire elszálltak volna az ingatlanárak, kb. 10 millióval többet ér már az a lakás, mint akkor. A törlesztő teljesen kezelhető, bőven telik rá, boldogan élünk a közös lakásunkban.


Apám szerint ez nem normális. Szerinte az lett volna a minimum, ha a barátnőm anyja simán csak enged minket ott élni, én meg gyűjtök, majd veszek magamnak egyszer egy teljesen saját lakást.

Szerinte gusztustalan, lehúzós, pénzsóvár család, és iszonyatosan meg fogom szívni, mert még a bőrt is le fogja rólam szedni a barátnőm.

Meg azt is mondja, hogy ott van vége az egészséges kapcsolatnak, hogy olyan felállásba mentem bele, hogy nem tudom utcára tenni a nőt, még akkor sem, ha a közös ágyunkban csal meg, így bármilyen pofátlanságra vevő, mivel tudja, hogy nem játszik a lakhatásával, életszínvonalával.


Számomra ezek abszurd, rosszindulatú megszólalások, és ott tartok, hogy nem akarom már apámat meghívni az esküvőnkre sem, kezdem megutálni.

És anyám meg egy szót sem szól, csak pislog, nem ellenkezik.



2022. okt. 31. 16:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
28%
Igaza van. Balek vagy.
2022. okt. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
96%
A hitelt te vagy ti vettétek fel? A törlesztőt te vagy ti fizetitek? A lakás valamilyen százalékban a nevedre került?
2022. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
95%
De legalább a lakás fele a te neveden van? Vagy te csak hitelt vettél fel?
2022. okt. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

ÉN vettem fel a hitelt, és a lakás 50%-ban az enyém, 50%-ban a páromé. Ha nem fizetem a hitelt, akkor a barátnőmnek kell fizetnie, különben lefoglalják a teljes ingatlant, szóval ő is kockáztatott.

És mondhatjuk, hogy MI fizetjük, mivel teljesen közös kasszán vagyunk, és majdnem pontosann ugyanannyi a fizetésünk.

2022. okt. 31. 16:12
 5/62 anonim ***** válasza:
77%

Alapvetően nem lenne gond ezzel, ha a hitel közös a pároddal, és az ingatlanban a barátnőd anyjának kifizetése után 50%-os tulajdonjogot is szereztél egyúttal.

Máskülönben ha a párod nevén van a lakás, te pedig, akár csak adóstárs felállásban hitelt vettél fel vele, akkor az elég szerencsétlen szitu lehet.

2022. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
94%
Így szerintem teljesen rendben van, nyílván párod anyukája sem állt ùgy anyagilag, hogy ne kelljen neki a lakás ára, meg elvégre az övé volt a fele.
2022. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:
5-ös, gondolom még nem olvastad a legutóbbi kommentem. Nincs ilyen helyzet, csak az enyém a hitel, de a tulajdonjog fele is.
2022. okt. 31. 16:15
 8/62 A kérdező kommentje:
6, szerintem is. Én teljesen korrektnek érzem, egy lakás ára a mai világban nem elhanyagolható, és nem tudom, miért tenne bárki olyat, hogy hagyja, hogy mások lelakják a lakását, és abból nem lát egy fillért sem.
2022. okt. 31. 16:16
 9/62 anonim ***** válasza:
95%
Így teljesen oké, nincs igaza apukádnak.
2022. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
58%
Ez így nem igaz a hitelt így csak te vagy köteles fizetni és a barátnőd max q lakást bukta míg te továbbra is törlesztesz. Viszont az fair ha papíron megkaptad a tulajdonrészt. Nem a legjobb megoldás volt,de teljesen érthető hogy nem a semmire kapod meg a lakást,bár én hagytam volna hogy beköltözz,de csak úgy hogy szigorúan mint örökség a lány nevén van a lakás neked meg papíron semmi közöd hozzá, mert az örökség nem lehet közös a házasság során sem így válásnál a lányomé maradna. Apukád túl reagálja,meg nem is.
2022. okt. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!