Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van apámnak abban, hogy...

Igaza van apámnak abban, hogy a barátnőm családjának undorító a hozzáállása ?

Figyelt kérdés

Azóta hallani se akar a barátnőmről, meg az egész életemről, amióta lakást vásároltam.

Az a szituáció, hogy a barátnőm és az ő édesanyja közösen örököltek egy lakást. Mi kitaláltuk, hogy oda szeretnénk költözni, de az anyja csak úgy ment bele, hogy akkor tehetjük ezt meg, ha kifizetjük az ő részét, tehát eladja nekünk a lakást. A barátnőmnek egy fillérje nem volt, sőt, igazából nekem sem, szóval kénytelen voltam hitelt felvenni és kicsengetni az árát. Igazából önerőre sem volt pénzem, azért kaptam hitelt, mert elzálogosítottuk a barátnőm lakásrészét. Ez még az előtt volt, hogy ennyire elszálltak volna az ingatlanárak, kb. 10 millióval többet ér már az a lakás, mint akkor. A törlesztő teljesen kezelhető, bőven telik rá, boldogan élünk a közös lakásunkban.


Apám szerint ez nem normális. Szerinte az lett volna a minimum, ha a barátnőm anyja simán csak enged minket ott élni, én meg gyűjtök, majd veszek magamnak egyszer egy teljesen saját lakást.

Szerinte gusztustalan, lehúzós, pénzsóvár család, és iszonyatosan meg fogom szívni, mert még a bőrt is le fogja rólam szedni a barátnőm.

Meg azt is mondja, hogy ott van vége az egészséges kapcsolatnak, hogy olyan felállásba mentem bele, hogy nem tudom utcára tenni a nőt, még akkor sem, ha a közös ágyunkban csal meg, így bármilyen pofátlanságra vevő, mivel tudja, hogy nem játszik a lakhatásával, életszínvonalával.


Számomra ezek abszurd, rosszindulatú megszólalások, és ott tartok, hogy nem akarom már apámat meghívni az esküvőnkre sem, kezdem megutálni.

És anyám meg egy szót sem szól, csak pislog, nem ellenkezik.



2022. okt. 31. 16:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell mindent a gyereknek adni, mert aztán ott áll az ember nyugdijasan, esetleg betegen, és nincs mit pénzzé tennie. Igenis gondolni kell a jövőre akkor is, ha van gyereked, nem kell nekiadni mindent ész nélkül. Azt a penzt le lehet kötni hosszú távra is, és akkor az ember nem lesz öregen a gyerekére szorulva.
2022. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
17%
Tök érdekes látni amúgy, hogy mindenki mennyire másképp gondolkodik, és mennyire más értékrendszer, viszonyulási rendszer szerint ítéli meg ezt a helyzetet. Én alapvetően a #48-as válaszolóval tudok azonosulni, voltaképp azelőtt is ezt az álláspontot próbáltam képviselni, de egyébként valahol megértem azt is, amit pl. a #47-es mond és képvisel, csak én azt mondjuk nem tudom sajátomnak érezni, tehát én egy ilyen helyzetben nem tudnék úgy viszonyulni ehhez a kérdéshez, mint ő. De szerintem ez nem is baj, voltaképp itt nincs objektíve helyes álláspont, ki-ki a maga módján kezelje az adott szituációt, aztán az élet majd úgyis megmutatja, hogy jól döntött-e az ember.
2022. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
85%
A barátnő is igen rossz döntést hozott, hogy ebbe belement. Egyedül a kérdező járt jól. AZ apja gopndokodására meg nincsenek szavak. Egy igazi lehúzós fsz.
2022. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
8%

#50 egyszerűen nem értem hogy lehetnek olyan ertekrendel rendelkező emberek akik szerint ez nem önző, de bezzeg fordítva az.

Hagyjuk is, nekem ez nem fér bele, nem fogsz tudni meggyőzni.

2022. nov. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánat de nem a lányának adta el a ház felét hanem a lány udvarlójának aki még csak nem is családtag. Ti csak úgy oda szoktatok ajándékozni ismerősöknek fél házakat? Nem ismerkedünk meg?
2022. nov. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
89%
#49 a szovegkornyezetbol az derül ki hogy nem abban a házban lakik/lakott az anyós, ez egy külön ingatlan. Tehát nem abból a házból lett kivasarolva ahol lakott, nem az utcára kellett mennie.
2022. nov. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 A kérdező kommentje:

Külön házban lakik az anyukája, kertes házban, amit a gyerekeire fog hagyni.

Valóban özvegy, és nyugdíja is alig lesz, mivel már évtizedek óta egyéni vállalkozó, és amúgy a jövedelme se túl magas, épphogy kijön belőle, szóval az egyetlen komolyabb vagyona ez a lakás volt.

Eredetileg ki volt adva albérletnek, de amikor kitalálta a párom, hogy oda szeretnénk költözni, akkor kirakták a bérlőket, és az anyukája még fel is újította a lakást (parkettázás, festés, új fürdőszoba) a saját pénzéből.

Egy rossz szavam nem lenne rá soha, és szerintem nem önzőség, amit csinált.

Az összeköltözés előtt egyébként kb. egy évig ott laktam velük, és jóval kevesebbet kért tőlem, mint a rezsi + bevásárlás rám eső része.


Az, hogy egyesek szerint ördögtől való hitelt felvenni, és inkább ott kellett volna a szülők nyakán rohadni, szóra sem érdemes. Pedig nem elégedett meg azzal, hogy ide leírja, a biztonság kedvéért még privátban is megtette. :D

Ja, az is tetszett, hogy elvileg ez tinglitangli, nem komoly kapcsolat. Hát, nénikéd, az.

2022. nov. 1. 11:11
 58/62 anonim ***** válasza:
5%

Mondjuk jó lett volna, ha a nyitóban közlöd az "apró szösszeneteket" amit később megírtál.

Egyből más úgy a leányzó fekvése

Legelső voltam.

2022. nov. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, légy hálás a barátnődnek és az anyukájának, mert mint páran leírtuk, neked igazság szerint csak 25% tulajdonrész járna, hiszen közös pénzből fizetitek a közösen felvett hitelt, de csak Te szereztél tulajdonjogot ebből a pénzből. Apukád erősen el van tájolva, a párkapcsolatokról alkotott véleménye, a hozzáállása a barátnődhöz és az anyukájához kritikán aluli, olyan embereket gyaláz, akik végülis hozzásegítettek ahhoz, hogy saját tulajdonú otthonod legyen önerő nélkül. Apukád mit tett ennek érdekében azon kívül, hogy kritizál és utálkozik?
2022. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
86%
Off: 11-es, egy csomó hasonló témájú kérdésnél felbukkannak azok, akik szerint valakinek a párja csak olyan személy lehet, aki éppen “aktuálisan kefélgeti” (es ennek szinonimái) valakinek a lányát. Szinte hallani, ahogy a nyál is kifröccsen a szó használatának élvezetétől. Szerintem jó lenne értelmesebb életet élni, es kissé nyitottabbnak lenni a világra…
2022. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!