Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ünneplitek mozaikcsalád...

Hogyan ünneplitek mozaikcsaládként a karácsonyt?

Figyelt kérdés
2022. nov. 2. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Még messze van.
2022. nov. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom egy hasonló kérdésből.


Gyerekkoromban úgy volt, hogy szenteste otthon, első nap pótapám szülei, másnap anyám szülei. Én emg a téliszünetben elmentem apukámhoz később.


Most úgy van, hogy szenteste otthon, első nap anyósom összecsődít minket meg sógornőmet a felnőtt gyerekeivel együtt, alaphangon 30 ember lassa a gyerekekkel. Másnap anyukám ősszecsődít minket meg a tesómat az anyukájánál, hogy ne kelljen külön menni a Dédihez is. És utána a téli szünet egy alkalmatos napján felcihelődünk, és a szűk családomat elhurcolom apámékhoz. Ott ilyen szempontból szerencsére nincsenek plusz tesóim, mert akkor nem tudom, mit csinálnánk. :)


Ez így nekünk jó, szenteste nyugi van, utána meg 3 nap szociális élet, tökéletes egyensúly :)

2022. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyereknek kétszer van karácsony ha olyna mindkét szülő.
2022. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Amíg éltek, meglátogattuk az öszes szülőt, nagyszülőt 1-2 óra erejéig.
2022. nov. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mostohaanyám már napokkal előtte mindenért üvölt, mert kosz van (nincs), mindent neki kell csinálni (mert "csak ő tudja", úgy "ahogy kell"), ha segítenénk neki, jaj, nem kell ő megoldja.

Aztán persze ordít, ingerült, feszült, mindenki szr, amiért "semmit nem csinál" - ez sem igaz. :D


24-e dettó ilyen hangulatban telik, este ajándékozunk, aztán amikor meg merem mondani, hogy én 25-26-ot a saját! rokonaimnál töltöm, akkor megsértődik és utálkozik.


Ők - apa, az ő gyerekei - mennek az ő családjukhoz 25-26, gyak. egész nap.

A mi családunkhoz (akik apa testvérei is!) max 2 órára.

2022. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szvicsi ***** válasza:
71%

45 F +3 gyerek mellett többször volt új anyuka is az életünkben, így van tapasztalat bőven :)


Teljesen mindegy hogy kinek melyik a családja a 12.24-ét otthon kell tölteni, nálunk ez így is volt másnap megyünk a nő családjához és a nagyobb gyermek is ekkor megy a barátnőhöz. Nekem nincsen már élő rokonaim, így ez nem jön szóba.


Mostani párom, persze azt szeretné, hogy 24-ét az ő családjánál töltsük (részemről ez teljesen ki van zárva, mert a 24-e a szűk családé kell hogy legyen.

2022. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
mozaikcsalád? mostanában így nevezik az elvált szülőket?
2022. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7.: Ezeréves kifejezés már. Amúgy nem, nem az elvált szülők a mozaikosok, hanem azok, akik elváltak MAJD újraházasodtak, illetve az ő gyerekeik.
2022. nov. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!